Přejít na obsah

Seiko Sarb versus Seiko Srp oblekovky srovnání


karel hb

Doporučené příspěvky

Do Sarbů jsem se zamiloval, tak se jen potřebuju ujistit, že nic lepšího za ty peníze nedostanu ani u jiné značky.

Vůbec teď nemíním srovnávat,jestli je jedno lepší než druhé,ale pokud chceš ještě nějakou další alternativu v dané ceně,tak ještě stojí za zmínku Archimede Klassik,což je krásná a elegantní řada,která se dělá v několika barevných provedeních a dokonce dvou velikostech.

Sám SARBy mám,takže to neber jako zaujatost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Vůbec teď nemíním srovnávat,jestli je jedno lepší než druhé,ale pokud chceš ještě nějakou další alternativu v dané ceně,tak ještě stojí za zmínku Archimede Klassik,což je krásná a elegantní řada,která se dělá v několika barevných provedeních a dokonce dvou velikostech.

Sám SARBy mám,takže to neber jako zaujatost.

 

Taky jsem na ně v chronoshopu koukal, ale už mi přijdou hodně vyhraněné na společenské události a ne tolik univerzální jako Sarby, které se hodí jak k riflím tak k obleku. Navíc, i když nerad, musím uznat, že Němci dělají pěkné a spolehlivé hodinky, ale mám k tomuto národu těžkou averzi a ke všem jeho výrobkům, tak bych se asi spíš přiklonil k těm Japoncům. Navíc Seiko je moje srdeční záležitost již řadu let, tak jsem se jen potřeboval ujistit, ře to bude dobrá volba. I přes narůstající chronobundus jsem soudný a mám hranice, protože rodina toho dost pohltí a jsou důležitější věci než hodinky. Tím chci říct, že hranice 10k je už téměř mimo moje možnosti a víc bych za hodinky opravdu v danné situaci nedal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si,že SARBy jsou dost povedené hodinky a těžko budeš hledat něco stejně kvalitního za tytéž peníze.Pokud Tě oslovily šel bych do nich,buď si počkal zde nebo Ebay či Higuchi či Seyiajapan.

 

Dík za ujištění, na Seyiajapan jsem je našel za nejlepší peníze a to tady http://www.seiyajapan.com/product/S-SARB035/SEIKO-Mechanical-Automatic-Watch-SARB035.html a jen bych potřeboval vědět, na kolik by mne vyšly se všema poplatkama, alespoň přibližně. To je fakt paráda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karel hb: To je super, že pětky dostanou takovou péči, jsem zvědavý na výsledek. Sice hodinky jako takové se mi nelíbí, ale je na ně pohled krz jejich věk a váš rodinný vztah k nim úplně jiný. Doufám, že nenastane žádná komplikace.

Ještě mě napadá, že dost podobné, co se týče univerzálnosti, alespoň z mého pohledu, jsou třeba Certina DS-1. Pouzdro sice není tak vyfintěné, ale hodinky jsou to pěkné. A co jsem se tak díval, tak jsou i ve stejné cen. relaci. Sice jim chybí lumi, indexy ani ručky nejsou stavěné jako u SARBů,aby byly viditelné za každého světla, ale je to taky varianta.

 

little_w: Noo, s těma řadama, to není tak docela pravda. SCVS je z řady Spirit, SARB je z řady Mechanical, rozdíl je samozřejmě jen ve jméně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ggrand: Vítej zpátky, už jsem měl strach, že jsi měl nehodu. Až budou pětky hotové, hodím foto před a po renovaci kvůli srovnání. Ještě bych Tě poprosil o pár odpovědí na mé předchozí všetečné otázky, na které neodpověděl ani little_w, Jezevčík2 a bohus76. A jedno malé srovnání Sarbů 033, 035 s Epos http://www.mojehodinky.sk/hodinky/sk/Epos-3401-5 , jen abych nemusel litovat a věděl, že dostanu to samé za pomalu poloviční cenu.

 

Jezevčík2: Děkuji za bleskovou kalkulaci, je tam CLO i DPH a nějaký poštovný, předpokládám. Ptal jsem se proto, že na azwatch jsou SCVS za 11600, tak jestli ta anabáze stojí za to. No kolega se někdy v dubnu chystá do Japonska, tak možná vydržím a nechám si je dovézt, abych necpal tomuhle debilnímu státu zbytečně peníze do chřtánu, když ani podnikatelé nemusí.

 

Jinak všem děkuji za trpělivost se mnou. Holt chronohlad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

karel hb: Asi jsem přehlédl něco o Epos, ale probůh, ty bys nosil Rolex by Steinhart? V tvém odkazu jednak píšou, že jsou hodinky na kůži a o podobnosti už jsem psal. Průměr je taky asi dost velký, 43mm ať už s nebo bez korunky je dost, teda v porovnání se SARB(40mm přes korunku). Kukni sám na fotky :

Epos_3401___5_4c3d84a14ef54.jpg.large.jpg

23110422102001-20.png

Edit: Jo, a díky za uvítání, tak nějak jsem lítal všude možně :)

 

sodik: Nene, tah je jiný, nápisy na ciferníku, jiné indexy, potisk minut na ciferníku/na obvodovém prstenci,jiný potisk min.indexů, jiné provedení ruček,lumi indexů na opačných stranách.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to vezmu postupně.

 

ggrand: Já ty Eposy viděl jen na fotkách a to v galerii, na níž se zde nesmějí dávat odkazy a tam mne okouzlily. Tu velikost bych možná zkousnul, pořád to není 45. Ten odkaz jsem dával jen pro identifikaci, byl první, který na mne v googlu vykoukl. Samo jsem myslel na tahu a asi by šly sehnat za lepší peníz. Co se týká podobnosti, musíš se na to podívat pohledem normálního, předsudky nezatíženého nechronomagora. Prostě jsem něco hledal a tyhle Eposy to splňují beze zbytku a navíc se mi líbí víc než Omegy. Ale ještě nejsem ve stadiu, abych se trápil tím, že je to něco ala něco, na to tady musím pár dní ještě brouzdat a študovat. Šlo mi spíš o kvalitu provedení, strojek a podobné srovnání. Ale pochopil jsem, že Sarby horší nebudou a navíc jsou své.

 

Jezevcik2: No já to ještě pozjišťuju, zase tak moc na to nespěchám, třeba to pořeším jinak. Ale kolega má zkušenost, už pár věcí takhle přivezl a tak si říkám, že i když půjdou nahoru, tak to snad neudělá tolik jako všechny ty poplatky. Při své smůle rozhodně nemohu spoléhat na to, že to nepůjde přes celnici. Zatím jsem platil vždy, všechno a všude, prostě to tak je.

 

little_w + onney: Kluci děkuju za tip, jako zelenáč jsem o tomhle prodejci vůbec nevěděl. Měl bych prosbu, kdybych se rozhoupal, byli by jste ochotni mi pomoct s tou koupí? Že bych vám přeposlal peníze a nechali jste mi to poslat na adresu? Dík moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, ještě technická otázka. Po prostudování příspěvků na foru ohledně Sarbů a Spiritů mám trochu hokej v AR. SCVS by měly mít vnitřní AR, Sarb 035 by měly být bez AR, tak mě, prosím, uveďte na pravou míru. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Tak mi z toho vychází, že SCVS ten vnitřní AR mají a Sarby ne, tedy myslím v základu. Pochopil jsem to dobře?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,pochopil.

Karle,AR nepostrádám a ještě se mi nestalo,že bych měl problém s odečtením času.

Pokud na koupi nepospícháš a měl bys příležitostnou cestu do Prahy,tak dej přes SZ předem vědět a já bych Ti SARBy 033 ukázal naživo(jestli jsi je už někde neviděl).Peníze nevoz-neprodám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano,pochopil.

Karle,AR nepostrádám a ještě se mi nestalo,že bych měl problém s odečtením času.

Pokud na koupi nepospícháš a měl bys příležitostnou cestu do Prahy,tak dej přes SZ předem vědět a já bych Ti SARBy 033 ukázal naživo(jestli jsi je už někde neviděl).Peníze nevoz-neprodám.

 

Ten AR pro mne není až tak důležitý, jen je mi divné, že do jedněch ho dávají a do novějších už ne. U toho světlého ciferníku bych to pochopil, možná tam AR zabíjel to provedení, ale u tmavých to nechápu.Stejně jsem se zamiloval do Sarb 035, ten krémový cifr mne prostě bere. Takže pokud budu řešit nové, asi to vyhrají 035. Ale jako správná váha to nebudu mít tak jednoduché, u SCVS bych šel do černé určitě, tam se mi ta světlá verze nelíbí a oproti Sarbům je tam navíc ten AR a pro mne hezčí tah. A jak jste psali s ggrandem o lepším provedení Sarbů, tak ten ciferník se mi líbí po podrobném zkoumání opravdu víc než u Spiritů. Takže když to shrnu, nové budou Sarb035, pokud by se tady na foru objevily černé Spirity za dobrou cenu, skočím po nich a to samé u černých Sarbů. Samozřejmě nejlepší by byly Sarb 035 za dobrou cenu a k nim tah ze Spiritů - značka ideál.

 

Ani Sarby ani Spirity jsem naživo neviděl a tak děkuji za Tvoji nabídku. Na koupi nespěchám, tak peníze nepřivezu, neboj. Mám velkou radost ze své volby, protože když vidím, jak se tady za ně zasloužilí členové perou, tak si říkám, že jsem vybral dobře. Pokud bych měl cestu na Prahu, určitě se s Tebou domluvím přes SZ a moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...