Přejít na obsah

Kapesní barometr - Otto Bohne


Luk

Doporučené příspěvky

Tak nějak vznikly hodinky s automatickým natahováním. Někde mám sovětský krokoměr a ten je digitální. Ale mechanický. Pohon je podobný a jsou tam kolečka s čísly, jak v elektroměru.

Nechceš se jednoho zbavit?

 

Prosím Tě to já nemohu jsem ukrutný kramář a sháním ještě třetí. :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Tě to já nemohu jsem ukrutný kramář a sháním ještě třetí. :clap:

Je mi to jasné, jinou odpověď jsem ani nečekal :)

Tak jsem kouknul, že bych si pořídil aspoň rtuťový barometr. Našel jsem jeden, ale cena 1980 EUR mě trošku odradila. Asi by mě brzo navštívila zásahová jednotka, kdybych měl doma kilo rtuti. Ale býval to hezký kus nábytku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....Nebo se to nechá tak a majitel se bude kochat, že se tomu hýbe ručka a něco ukazuje :)

 

 

Tak tak. Co je mechanicky to je pekny. Staci se jen kochat, aby mel clovek jako ja uspokojivý pocit. Riskovat ztratu na vandru by me stejne strach nedovolil:-))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se v popelnicích nehrabu . Počkám až je svezou a  vysypou na skládce, je tam toho potom víc na objevování. :cool02:

 

Vnější stupnice je opravdu výška, vnitří tlak v mm.  Nastavil jsem nadmořskou výšku a aktuální tlak 1013,2 mb. To se rovná 753,86mm. ( 1mm = 1,333 mb). Protože je stupnice po 0,2 mm zaokrouhlil jsem na 75,4. Uvidíme jak se bude hýbat.

Je to fakt hezká hračka.  

Upraveno uživatelem Luk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nejsou to sice hodinky, ale měří a jsou do kapsy. Otto Bohne založil firmu v roce 1863 na výrobu meteorologických přístrojů. Jeho prvním výrobkem byl aneroidní barometr. Ten poté zdokonalil teplotní kompenzací a je považován za vynálezce aneroidního kompenzačního barometru.

 

Tento barometr je zachráněn z odpadu. Je šílené co někteří lidé vyhodí. Bohužel se uvolnil oblík a šroubek zapadl v pouzdře. Víčko nejde povolit. Vlastně ani nevím jestli je víčko na závit nebo jen naražené. Soudě podle drážek bych tipoval závit.

Moc se mi líbí zakončení ručky.

Už jste je otevřel? :eek:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...