Přejít na obsah

Od Festiny, přes Hamilton, do Junghansu


Doporučené příspěvky

Ahoj všichni...

 

Nebudu to natahovat, stejně nikdo nepřečte víc jak pět řádků... :-)

Nikdy jsem hodinky nenosil. Pak k nám do práce přišel člověk, který měl krásné hodinky. Jak jsem později zjistil, byla to kopie Breitlingu od Větví :-) Ale tehdy jsem si řekl, že je nejvyšší čas si nějaké pořídit. Nabízela se cenově dostupná švýcarská kvalita od Festiny :-) Tak jsem si pořídil Festina Chrono Dual Time na kovovém tahu. Bohužel, ani po měsíci jsem si na tu váhu nezvykl a hlavně jsem objevil tyto stránky :-) Festiny jsem nadělil taťkovi pod stromek a zamiloval se do Hamiltonu Jazzmaster Autochrono... Nevím, jestli je to tím, že jsem nikdy hodinky nenosil, ale Hamiltony na mě byly moc těžké a dělaly mě na ruce zle (mimochodem, jsou na prodej :-)). Říkal jsem si, že jsem asi jeden z milionu, protože když vidím, jaké cihly tady lidi nosí na zápěstí, tak nechápu... :-) Ale nošení hodinek jsem se nechtěl vzdát. Hledal jsem. Hlavně aby to byl strojek a co nejlehčí. Nakonec všechna má přání splnily Junghans Meister, i když jsem musel ustoupit požadavku na datumovku. Ale nelituju a po cca měsíci jsem do nich pořád zamilovaný a moc se mi líbí jejich čistá prostota...

 

post-25848-063995500 1358282311.jpg

post-25848-007349500 1358282330.jpg

post-25848-003863200 1358282348.jpg

post-25848-076708800 1358282361.jpg

post-25848-069323400 1358282377.jpg

Upraveno uživatelem pecouldek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Mně se tyhle hodinky líbily od první chvíle, co jsem viděl jejich prezentace. Jediná věc, která mě nakonec odradila od koupě, je čistě bílý ciferník. Pokud by byl tónovaný do stříbrna, jako u Meister Automatic, byly by skutečně dokonalé!

 

Ale i přes tento malý "nedostatek" (z mého pohledu), gragulují k párádním oblekovkám v retro stylu "zlatých šedesátých" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to jsem tedy ani náhodou netušil jak jsou pěkný na ruce , no to je tedy věc...............napsla bych nějaký německý pozdrav,tak mě to tak napadlo,,,:smile_anim: ,

 

ale nehodí se

 

krása nádhera prostě to jsi si udělal opravdu radost:cheers:

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky. Koupil jsem u Alexe, zdejsiho clena. Jako mnoho jinych jsem prijizdel s tim, ze chci stribrnou verzi. Ale kdyz jsem videl tyhle zlate nazivo, byl jsem lapen... Zlatou paradoxne moc nemusim, ale tyhle jsou nadherne. A ta lehkost. K obleku ideal a ke kosili se svetrem, coz mam na sobe nejcasteji, jsou taky supr. ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta velikost cca 38 mm ve srovníná Prim 34mm mi přijde neodpovídající. Vypadají hrozně velký. Asi je to úhlem záběru a čistým cifrem, který působí velmi prostorně.

Ano. Opticky vypadaji vetsi. Ja mam obvod zapesti cca 17-18 cm... Oproti dnesnimu trendu jsou ty primky na ruce skoro komicke... Primkari prominou...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Design je nádherenej, mám rád podobný jednoduchý hodinky. Ale ta velikost mi takhlez fotek připadá na oblekovky trochu moc. Na velkou ruku možná, pro sebe bych volil spíš ty 34mm primky:).

 

Ty fotky opravdu klamou... Kdyžtak ještě udělám nějakou fotečku... :-)

 

Věřím, že je nikdy neprodám :-) Spíš bych k nim něco časem pořídil...uvidíme :-) Ale teď jsem maximálně spokojený... Jsou elegantní a relativně nenápadné... Žádná nabubřelost "já na to mám" značek... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pecouldek: Udělal jsi dobře, ty hodinky jsou dokonalé a budou dokonalé i za deset let. Sice to může na p.t. čtenáře působit divně, že chválím vlastní zboží, ale tady se Junghansu povedl opravdu mimořádný kousek a za tím si stojím. Takže pecouldku gratuluji a děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pecouldek: Udělal jsi dobře, ty hodinky jsou dokonalé a budou dokonalé i za deset let. Sice to může na p.t. čtenáře působit divně, že chválím vlastní zboží, ale tady se Junghansu povedl opravdu mimořádný kousek a za tím si stojím. Takže pecouldku gratuluji a děkuji.

 

:-) Tak, tak...

post-25848-059572800 1358493819.jpg

post-25848-063951200 1358493838.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mne spíše ve variantě ocelové pouzdro, než to zlacené. Jsou opravdu krásné. Retro nádech a zároveň mimořádný neotřelý vzhled.

 

Myslím, že máme podobný vkus. Já jsem naopak hodinky vždy nosil, ale než jsem objevil toto fórum nedalo se mluvit o hodinkách...:). Za první moje lepší a kvalitnější hodinky lze považovat Festina F16393/2. Druhé lepší hodinky byly ruské Strela. No a teď koukám právě po těch Hemiltonech. A kdybych teď nechtěl něco se strojem Valjoux 7750, klidně bych šel do Junghans. Gratuluji ke krásným hodinkám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...