Přejít na obsah

Jaké kuchyňské nože


Doporučené příspěvky

byly to myslím 1690,- bez daně, zítra tam pojedem ještě pro ocílku, můžu se Ti mrknout, je to přesně tenhle:

 

edit: Našel jsem účtenku: 1599,- bez DPH, takže 1935,-, na netu je kolem 2500,-

edit2: ještě přidávám odkaz na takovýho japonskýho pana Poka: http://www.japanesechefsknife.com/HATTORI.html

post-14887-0-54174600-1388165077_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Mirek24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 189
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

jinak, s cim ja mam osobne problem u techto 'lepsich'( nerikam spickovych, to je D. za 14 litru...) nozu, je b r o u s e n i ... mam sice nejakou brusku, nejaky kotouce, i filcovy, brusny pasty, japonsky brusny kameny, ocilku d.i.c.k.. ale chybi cas, pac tahle cinnost je na tuto velicinu pomerne narocna... a kdyz si dam nuz nabrousit (k udajne nejlepsimu brusici v kraji..) vysledek me neuspokojuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

tak si včera vařím lasagne al forno a spadnul mi z kuchyňské desky můj oblíbený a docela starý tefal (stál jen 149,-) nicméně práce odvedl ***ón a voila co se přihodilo, ten kaz mě překvapil a navíc, že vydržel tak dlouho, spadnul mockrát

 

Edit: ono to opravuje i v a g ó n :-)

post-20025-0-72889100-1388926510_thumb.jpg

post-20025-0-79925700-1388926558_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Moty123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem si letos nechal naježit sadu od wusthofu 9851-4. Podařilo se mi dvě koupit na ebay.de jako rozbalené za 100?/sada, takže fantastická cena. Jednu jsem dal rodičům už v létě, po starých zničených KDS trvalo mámě asi 3 měsíce než se přestala řezat, hlavně těma malejma na zeleninu. Teď si to ale pochvaluje. Já osobně v kuchyni tupej nůž nesnesu, to mě vaření začně akorát štvát.

 

Jinak mám už cca 2 roky dranžírovací sadu od vnox (22cm kuchyňák, ocílka, kovaná vidlička) a spokojenost. Sice mě překvapilo, že nůž je tenký a lehounký (jsem zvyklý na těžší), ale perfektně drží ostří a zatím bez jediného problému.

 

K tomu jako kombo http://www.noze-nuz.com/akce/santoku.php

 

No a jinak klasika je pan Pok z Plzně http://www.pok.cz, ale to už tu myslím proběhlo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Žena si furt stěžovala na mizerné a tupé nože v kuchyni a nezbylo, než s ní souhlasit. Brousit ty mizerné nože mne opravdu nebavilo. Koupil jsem jí tedy k narozeninám pár nožů od Fiskars a k tomu (tedy spíš pro sebe) VG-10 damaškový santoku od Kanetsune. Řeže to fantasticky a žena si prý počká, až se to trochu otupí :-) Je pravda, že to působí dojmem, že uříznout si ruku nevšimu si toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj panove, ozivim vlakno a poprosim o radu. Mam v planu k vanocum poridit nejaky pekny nuz do kuchyne, tak aby byl co nejvic univerzalni. 

 

Projel jsem tohle vlakno a samozrejme vsude ctu santoku, ale trochu se bojim velikosti....jestli to neni az moc a nebude ubirat prave na univerzalnosti. Nijak extra se u nas doma nevyvaruje, takze vetsinu casu by nuz slouzil ke krajeni v malem objemu....zeleniny, ovoce, peciva, obcas maso na platky nebo na kosticky, naporcovat upecene kure nebo nakrajet upecene maso atd.

 

Padnul mi do oka Bark River Petty Z - dle popisu je to variace na japonsky petty nuz, ale ve vetsi velikosti. Libi se mi klasictejsi spicka nez na santoku.

Mam od Bark River Highland special a vzdycky me fascinovalo jak dobre jejich konvex reze.  Celkova delka cca 23 cm, z toho cepel 12 cm. Maji samozrejme i Santoku, ale opravdu mi prijde velke (ostri 20 cm) a i cenove uz je to zase o dost vice. 

 

Myslite ze to bude dobry univerzalni nuz nebo byste radsi vzali jste neco malinko vetsiho....treba nejakou mensi verzi santoku? Diky za rady :)

 

post-17375-0-93122300-1417472380_thumb.jpg

Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud koupíš malej nůž, budeš nadávat že s tim neprořízneš maso při plátkování jak chceš, že se ti s nim blbě manipuluje, že nerozřízne jedním řezem velkej salát atd.
Nůž je potřeba větší protože některé práce jsou s menším nožem docela opruz. Mně taky vyhovuje co největší odstup rukojeti od podložky ale to záleží na prstech. Já bych určitě bral větší nůž a ženský dokoupit něco malýho (ženský se většinou vyžívaj v malejch pižlátcích).
Osobně bych do kuchyně v žádném případě nechtěl S35VN a ještě méně konvex. Za mě nejlepší uhlíkovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vloni jsme dostali tyhle Fiskars a musím potvrdit Trojanova slova, nejraději používám ten japonský(Santoku) s délkou čepele 17cm, ale na některé krájení je to málo (maso, dýně, zelí...) a vemu ten větší kuchyňský 20cm čepel. Jsou to sice jen 3cm na papíře, ve skutečnosti je to mnohem pohodlnější.

Píšu spíš kvůli praktickým zkušenostem než nožům samotným.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha nevšiml jsem si samostatného vlákna na nože, tak se zkusím zeptat i tady. 

už si asi 14 vybírám nože a tohle je zatím můj favorit :

http://www.noze-nuz.com/dick/719495.php

upřímně jsem věděl, že chci santoku ještě s jedním menším a chci damašek. Potom už u mě rozhodoval převážně vzhled. Jediné co mě štve, že si nůž asi nemám šanci nejprve zkusit. Co myslíte ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ten santoku mám.Velikostí je trochu větší než bych potřeboval(optimální by byl o chloupek kratší),tloušťka a šířka čepele je akorát.Vzhledem k tomu,že rukojeť je z micarty,tak je hůř vyvážený.Jinak na většinu práce v pohodě.Ten menší jsem v ruce neměl,ale myslím,že je větší než by se mi líbilo.Z fabriky je dokonale nabroušený a udržet ostří není nic neřešitelného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha nevšiml jsem si samostatného vlákna na nože, tak se zkusím zeptat i tady. 

už si asi 14 vybírám nože a tohle je zatím můj favorit :

http://www.noze-nuz.com/dick/719495.php

upřímně jsem věděl, že chci santoku ještě s jedním menším a chci damašek. Potom už u mě rozhodoval převážně vzhled. Jediné co mě štve, že si nůž asi nemám šanci nejprve zkusit. Co myslíte ?

 

V 1. národním nožířství na můstku mají nějaké podobné. F. Dick má taky v Praze kamennou prodejnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F. D I C K

Díky moc,zajdu vyzkoušet. Tak ona většina těch nožů co jsem našel je od dictum. Asi to vezmu v tom setu, protože mi to příjde jako dobrá cena za ten druhý nůž. Přímo na stránkách dictum ten set stojí o 1300 víc. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...