Přejít na obsah

Jaké kuchyňské nože


Doporučené příspěvky

paradoxne na okrasu mám 20cm kuchársky nôž, lebo je na mňa veľký. Preto som si kúpil 16cm kuchársky, ktorý mi lepšie sadne do ruky a lepšie sa mi s ním robí. Druhý v poradí je vykosťovák, ten som kúpil pre svokra, ale moc ho nepoužíva, radšej siahne po 14cm noži na šunku.

 

Najviac čo sa u nás používa sú:

- 16cm kuchársky

- 14cm nôž na šunku

- 9cm špikovací

- 14cm zúbkový na paradajky

- 23cm nôž na chlieb

 

Ešte mám nejaké steak nože od Victorinox, za pár korún veľmi slušná kvalita.

 

O japonských si neuvažoval? Na krájanie mäsa a zeleniny sú to naj nože, len treba dávať pozor na kosť.

Upraveno uživatelem Diablo1st
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 189
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

23, 16, 12, 10, 7 + 13,5 cm.

Za 35 let vlastní domácnosti jsem vystřídal hodně plecháčú, pak jsem dostal velký kovaný Zwilling a můj pohled na kuchyňáky se otočil o 180°. Hned dokoupen zbytek a pro mě neocenitelný magnetický stojan.

Ten japoňák dole má neskutečné ostří, ale jeho oválná rukojeť se mi špatně drží a tak ho používám minimálně.

Já používám nejvíce ty dva největší, manželka ty dva nejmenší. Tak si vyber.

 

Jo a základ je velké prkénko. e09b805bdcbd185784714d3fb8f00167.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co španělský Arcos? Jak je na tom s kvalitou?

https://www.arcos-noze.cz/japonske-noze/

 

Ak budeš mať čas skús si prelúskať videa tohto týpka. Testuje tam japonské nože rôznych cenových hladín.

 

Inak ja som japonské nože nekúpil presne z dôvodu, že žena by ho bachla do umývadla s riadmi ako by to bol plecháč z Tescomy  :lol:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si objednal Shiro Kamo Hocho set pro sebe a doplnil jej nakonec čtyřmi noži od Arcosu. Mám rád Španělsko, takže spíš emotivní rozhodnutí. Snad to nebude úplnej shit. NITRUM? forged stainless steel Je asi jen hezká "nálepka", tak uvidíme. Díky všem za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Datace je 1933 - 1960 ,takže možná je i válečný :-)   Ale ta řezivost uhlíkové ocele je nepřekonatelná . Bude chtít trochu lázně,teda pořádně nabrousit /Tormek/ a pěkně ručně na kamenech doladit,pak kůže a zase může do války /teda alespoň v kuchyni :-)  /.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Ahoj,

přečetl jsem si toto vlákno, ale stejně potřebuju poradit. Doporučíte mi prosím sadu opravdu kvalitních kuchyňských nožů pro uživatele začátečníka? Tak aby tím bylo možné pokrýt všechno (maso, zelenina, ...). Když budou o něco dražší nevadí. Díky. 

Upraveno uživatelem knihomol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fuk jake noze doma mam. Podminka je, aby byly tupe. Jinak je zena dorezana jak strihoruky Edward za mlada. 14 let ji to ucim a busim do hlavy a je to marny, je to marny, je to marny! Furt je z toho drezu vytahuje za ostri 🤷‍♀️

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, nickolas napsal:

Je fuk jake noze doma mam. Podminka je, aby byly tupe. Jinak je zena dorezana jak strihoruky Edward za mlada. 14 let ji to ucim a busim do hlavy a je to marny, je to marny, je to marny! Furt je z toho drezu vytahuje za ostri 🤷‍♀️

To bude všude stejný 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, knihomol napsal:

Ahoj,

přečetl jsem si toto vlákno, ale stejně potřebuju poradit. Doporučíte mi prosím sadu opravdu kvalitních kuchyňských nožů pro uživatele začátečníka? Tak aby tím bylo možné pokrýt všechno (maso, zelenina, ...). Když budou o něco dražší nevadí. Díky. 

Nože bych volil podle toho zda člověk vaří  / vaří občas tj. 1x za dva týdny  / vaří 2x za rok. Od toho se odvíjí počet a provedení nožů. Jestli oloupe a nakrájí cibuli za 25 vteřin nebo za tři minuty není pro nůž podstatné.

Další kritérium je velikost člověka a rukou. Nože chlapa dva metry s dlaněmi jak lopaty jsou zcela jiné než holčiny metr padesát s dlaněmi jak panenka. 

Obecně vynecháme shit sady z tržnice, nože teflonové, keramické, potištěné a podobné blbosti. Ten počet nožů bude záviset na používání, ale i tak nebude velký. Což je dobrá zpráva, protože zbyde na ocílku ;) Zkus napsat pro koho to je a jaké použití ať se dá poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pro mě 🙂 Mám nový byt, teď v čase covid jsem doma, tak se učím vařit. Vařím tak 2-3x do týdne. 15k za nože je pro mě blbost, asi bych si uřízl pár prstů. Limit bych si dal kolem 5-6k. Mám nějaké 2-3 levnější nože, ale přijde mi, že jsou pořád tupé (když bych si tipnul že je přes noc tupí trpaslíci, ale chyba bude asi na straně uživatele).

Mám menší ruku. U těch nožů mi jde o to, aby něco vydržel (myslím pár let) a nějaké věci typu damašek je sice hezký, ale pro mě zbytečné. Nechci žádné takové keramické nože. Líbí se mi ty japonské, četl jsem, že dobrý je i POK, ale neviděl jsem je nikde ke koupi v obchodě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...