Jump to content

Hodinář Olomouc

Recommended Posts

Ahoj, já mám dobré zkušenosti s bratry Dittrichovými - Alfredem a Petrem. Oba dva hodinaří, ale každý ve svém krámku na ulici Dvorská, v Olomouci - Hodolanech, v podstatě naproti bývalého Selika. Mám s nima dobré zkušenosti, Petr je možná trochu přístupnější, ale šikovní jsou oba. U Petra jsem měl Poljoty na seřízení, vyčištění, nová výplň ručiček, nové sklo, přeleštění pouzdra - 240,- Kč, Primky, cal. 50 mi vyčistil a seřídil Alfred za 200,- Kč, stejně tak kamarádovy Sporty II. Můžu s klidným srdcem doporučit.

• 3 weeks later...

Tak co, jakou jsi udělal s Dittrichovými zkušenost? Bylo mé doporučení dobré? Doufám, že jo...

• 8 years later...

Ahoj, potřeboval bych vyčistit a možná i opravit švýcarský vintage chronograf Temporis (Chronograph Suisse). Jsem z Olomouce a hledal jsem schopného hodináře. Do oka mně padli bratři Dittrichové. Myslíte, že je to dobrá volba? Nebo se mám poohlédnout po jiném hodináři?

O Valisovi jsem v jednom vláknu na Chronomagu četl. Ne, že bych s opravou vyloženě spěchal (hodinky ležely ve skříni cca 50 let), nadruhou stranu čekací doba přibližně rok se mně taky moc nezamlouvá :D Chci se zeptat na osobní zkušenost s Valisem. Je dobrá? jak dlouho jsi cekal na vyřízení objednávky?

Zkusenost vice nez dobra, vse na cem jsme se domluvili bylo vzdy dodrzeno. Posledni hodinky u nej lezely cca mesic...

Zkusenost vice nez dobra, vse na cem jsme se domluvili bylo vzdy dodrzeno. Posledni hodinky u nej lezely cca mesic...

před některýma neříkej nahlas. Osobně mam vyčištěno, dodací lhůty jsou kratší, ale je ještě pořád par čekajících členů.

Je taky pravda, že mu tam nosime občas pěkný špeky.

• 2 years later...

Petr Diettrich.

Dnes seřízení 2x mechanika a 1x automaty na vibrografu. Práce rychlá, bezproblémová, vše dělal přede mnou. Cena nádherná.

Ano není to rozborka a sborka strojku atd. za mě ale zatím výborný dojem.

Jak jsem zde již někde psal, má pan Petr Dittrich zřejmě jinou představu o generálce, než já. První jeho dotaz zněl, jestli datum funguje, jelikož jsou tam tři pérka a blbě se to skládá. U jiných autromatů i po reklamaci opravy (účtoval celkovou opravu) opakující se závada samonátahu. Po rozdělání mnou pod koly stoletý humus, po nafocení sem  místní hodinář Tondako zhodnotil práci za 5. Sehnat nějaký díl je utopie. Už tam nechodím, v lepší  kvalitě si to udělám sám, a ještě ušetřím. Pravda ceny má relativně nízké.