Přejít na obsah

Archimede Pilot 42 nebo Stowa Flieger, poraďte


Strocek

Doporučené příspěvky

Zdravím mazáky, je to můj první příspěvek, tak na mě buďte hodní. Chtěl bych si dopřát pilotní hodinky a uvažuji, no spíš už jsem rozhodlej pro Archimede Pilot 42 s datumovkou (už mám na ně bokem peníze...). Byl jsem si je i prohlédnout v Chronoshopu.cz a jsou moc hezký a až dorazí, v současnosti nejsou skladem, tak si je asi půjdu koupit. Při občasném brouzdání a sledování různých diskuzí, jsem narazil na Stowa Flieger s datumovkou, které jsou taky moc hezký, bohužel jsou o 6tis dražší ( levnější verze s logem). Tak jsem se chtěl zeptat nějakých nezávislých uživatelů, co by mi poradili, spíš v tom duchu jestli je fakt lepší si připlatit za ty Stowy a je to na nich znát. Jsem tak na 75% rozhodlej pro ty Archimedy, protože jsou levnější a mají tady zastoupení, tak už jen kvůli tomu servisu a ta diamantová korunka se mi líbí víc. Zase ty Stowy mají historii, lepší umístění datumovky a ty kalené modré ručičky, mají taky něco do sebe. Tam vidím jako nevýhodu, že si je budu muset objednat přímo od výrobce, takže tuším že 1tis poštovné navíc a nevím jak to bude se servisem, to je tam asi budu muset posílat... Tak jsem se chtěl zeptat, co by jste doporučili, bohužel nemám dostatek peněz a bude to asi rozhodující kritérium. Přemýšlel jsem i zkusit koupit nějaké z druhé ruky, ale raději bych si spíš dopřál nové, kde máte jistotu, že jsou v 100% stavu, nechci je do sbírky, ale na každodenní nošení, krom toho si myslím, že by zrovna někdo prodával tyhle modely bude asi vyjímečná nárazovka.

 

Dále jsem se chtěl zeptat, jaký by jste doporučili řemínek k těmto hodinkám. Někde jsem četl, že originál od Archimedů není zrovna top a že by byl lepší od Di-modell, kde mají i 20mm se dvěma cvoky. Neměl jsem ještě hodinky s koženým řemínkem a mám trochu obavu o to, že když si budu mýt ruce apod., že se kůže nacucne a že by to mohlo být nepříjemný, ale je to moje laická domněnka Musím říct, že mám raději gumové řemínky a co si o tom myslíte, že by pilotky byly na sice kvalitním, ale gumovém řemínku.

 

Díky

post-26998-035809000 1358980289.jpg

post-26998-041113900 1358980307.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Vítej!

Úplně stručně - STOWA! Zpracování minimálně o třídu výš (a modřené ručky :)), navíc nesmírně sympatická značka s historií. Jen ty dodací doby :suicide_anim:

Řemen od Archimede jsem měl a je úplně v pohodě, ale je pravda, že řemen se dvěma nýty vypadá na pilotkách lépe. Namáčet kůži moc dobré není, když už řemen vydrží, tak sm.dí. Nejlépe dávat při mytí rukou bacha :) ... protože guma na pilotkách je blbost.

Na druhou stranu, jestli nechceš čekat, kup Archimede a časem můžeš přejít na Stowu. Mně na nich asi nejvíc vadí podivně umístěná datumovka, ale to je individuální. Ještě bych se podíval na Laco, taky v chronoshopu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rychlou odpověď. Já jsem na ty Laca koukal a nemají datumovku a tu chci, protože jí velmi často používám, většinou se dívám za jak dlouho bude vejplata smile.gif . K tomu řemínku, já měl vždy gumový nebo kovový tah, takže nemám s tím koženým řemínkem zkušenosti a toho nacucání, případně smradu se bojím a zase když by se dal pěkněj gumák třeba Hirsch Hevea, tak by to nemuselo být zas tak proti "pravidlům". Ty dodací lhůty u Stowy jsou pro představu jaké? S tím přechodem z Archimedů na Stowu to bych asi nedělal, protože když už bych si koupil Archimedy a pak měl zálusk na Stowy, tak bych ty Archimedy musel prodat, protože bych je neunosil a prodělal bych, takže bych to chtěl spíš rozštípnout hned. Asi zkusím tady na chronomagu nahodit inzerát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se rozhodnes pro Archimede, tak radsi ber model H, ktery je bez datumovky a napisu a Archimede...prece jen je to vic stylove ciste. Mel sem je, vim o cem mluvim. Samozrejme pokud pro tebe neni datumovka nezbytnost

 

Stowa jsou rozhodne lepsi hodinky provedenim a historii, jak sam pises komplikovanejsi to bude s pripadnym zarucnim servisem, ale hlavne s dlouhou cekaci dobou nez ti hodinky prijdou po zaplaceni cele castky. Dodani se pocita, pokud se v posledni dobe nic nezmenilo, i na nekolik mesicu.

 

Co se remenu tyka, sveho casu sem mel hodne dobre zkusenosti s Di-Modell, ale strapshop je prestal dodavat. Rios tam bude srovnatelna, ne-li kvalitnejsi nahrada, Pak je tady jeste ta uzasna moznost nechat si usit remen presne podle tvych predstav - zde na foru jsou uzasne sikovni uzivatele Zrno, spinach a profik Šíma Prague.

 

Stastnou ruku pri vyberu!

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud je nemáš na výstavu, ale na denní nošení, tak mám v prodejní sekci dobře zajeté, ne vyjeté :sad01_anim:

 

mně se zase na pilotkách datumoka nelíbí, škodí tam, je to prvek, který tam dle mě nepatří

 

moje první pilotky byly Archimede Pilot H - nosil jsem je asi rok a myslel jsem, že jsou nafurt

poté jsem se dostal ke Stowám a i manželka, když je viděla vedle sebe, tak prohlásila, že Archimédky

vypadají nějak dětsky a Stowy jsou prý dospělácký :smile_anim:

zpracováním a celkovým dojmem jsou opravdu minimálně o třídu někde jinde

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo a řemen je nejlepší si nechat ušít od nějakýho mistra zde na fóru

Archimedáckej se mi nelíbil a nerad ho nosil, se Stowou to bylo trochu lepší, DI-modell Jumbo není špatný,

äle řemeny od Simona (šímy), zrna, spinacha, jankoxx apod. jsou zkrátka nejlepší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě něco ke korunce

taky jsem chtěl diamantovou, bylo to takové nezvyklé, ale mě šíleně nakonec řezala do ruky a byla až nepříjemná,

ale to záleží jakou máš ruku, jak máš hodinky utáhlý apod.

Stowa má tu cibulkovou příjemnější a propracovanější, taky historicky takhle vypadala

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Stowa Flieger bez loga a bez data (viz inzerát) a jsem spokojený. Datumovku bych sice občas ocenil, ale to raději mrknu na mobil....Origo řemen jsem cca po roce vyměnil za zakázkový od simona, myslím že jim sluší. Po půl roce každodenního nošení pořád sm.dí, ale pouze kůží :smile_anim: . Termín dodání je katastrofální, to je asi jediná nevýhoda stowy. Po zaplacení je máš max. do týdne doma. Od předání fedexu přes frankfurt, paříž, prahu a do brna jsem je necelých 24 hodin. Servis mě nezajímá, 2824 je spolehlivá a jednoduchá, a navíc už jim stejně končí v záruka, tak bych to asi řešil přes nějakého šikovného našince.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud je nemáš na výstavu, ale na denní nošení, tak mám v prodejní sekci dobře zajeté, ne vyjeté :sad01_anim:

 

mně se zase na pilotkách datumoka nelíbí, škodí tam, je to prvek, který tam dle mě nepatří

 

moje první pilotky byly Archimede Pilot H - nosil jsem je asi rok a myslel jsem, že jsou nafurt

poté jsem se dostal ke Stowám a i manželka, když je viděla vedle sebe, tak prohlásila, že Archimédky

vypadají nějak dětsky a Stowy jsou prý dospělácký :smile_anim:

zpracováním a celkovým dojmem jsou opravdu minimálně o třídu někde jinde

 

Jak jsi snesl zmenšení průměru o 2mm?

Nebyl to problém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro mě rozdíl nebyl

 

u Archimédkách jsem na lunetu během chvíle dostal ránu a byl tam strašnej ďolík a bylo to moc vidět, to na Stowách

je to řešeno asi lépe

Archimede jsou větší, ale když jsem je měl vedle sebe, tak to není takový a hlavně se mi zdálo, že měli

menší nožky, takže lug to lug asi vyšel hodně podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci díky za názory. Ta datumovka je pro mě důležitá, jelikož jí často používám a než bych vyštrachal mobil, kterej většinou mívám hozenej někde v bundě, tak mrknu na hodinky a vím, takže to bude model s datumovkou. Nejsem zas takovej ortodoxní pilot smile.gif Já se zeptal asi před tím trochu blbě, ty Stowy asi budou o trochu lepší, ale když to trochu přeženu, tak jedny Stowy jsou dvoje Archimedy a jestli to je fakt takový rozdíl, že je lepší si připlatit. K té korunce bych uvedl, že nenosím hodinky zas tak utažené, ale zase né aby mi pochodovaly kolem ruky, tak uvidíme a když by to nebylo ončo, tak je možnost si jí nechat za příplatek vyměnit. Taky mě napadlo, jestli by nebylo možné u těch Archimedů ty ručičky z modelu H vyměnit za ty do těch 42. Jinak jestli se na Stowy čeká několik měsíců, tak se mi zase jazýček vah kloní k Archimedům

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak za mě určitě Stowy- sice menší průměr ale celkově promakanější a ta historie taky není k zahození...Archimede mi tak nějak nevyhovují, mám radši broušenou ocel a ta datumovka je fakt tragická, to radši už Steinhart ale absence datumu tuto značku z tvého výběru vylučuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...