Přejít na obsah

Archimede Pilot 42 nebo Stowa Flieger, poraďte


Strocek

Doporučené příspěvky

Pánové Vy mi dáváte. Já si snad našetřím. Jenom pro zajímavost, původně jsem začínal na Poljot Aviator z ebeye za lehce přes 5tis i s poštovným... suicide_anim.gifpak, že to nesmí přelízt přes 10tis... Škoda, že ty Stowy nejde vidět na živo. Ty Archimedy jsem viděl a jsou moc hezký i s tou datumovkou, která je fakt nezvyklá, ale zase když se na to podíváte tak vidíte všechny čísla z ciferníku... U těch Stowa mě mrzí to objednání z Německa a doba dodání

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Teprve dneska jsem otevřel poštu a dozvěděl se, že jsi se konečně zaregistroval. Tušil jsem, že to tak dopadne. Tak vítej.

Jak už víš, já také upřednostňuji Stowy, tradice není k zahození.

Hledání ciferníku a ruček pro Poljoty poposunu výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Oldo, v neděli jsem si ty Stowy Flieger s logem a datumem objednal... s černým klasickým řemínkem s nýty a protože počítám každou káču, tak jsem si nezapomněl k hodinkám objednat originál pěklápěcí sponu na řemínek...rolleyes.gif Musím říct, že jsem v tomto výběru dal na rady mazáků a vzal jsem tu dražší variantu (skoro o jednou tolik). Každej mi radil, že si mám připlatit na ty Stowy, tak jsem to udělal. Vlastně jsme nezaregistroval jedinej negativní názor na ty Stowy, tak snad to bude dobrá volba. K těm poljotům. Psal jsem na nějaký ty servery kde prodávají ruský hodinky a nějakým tuzemským servismanům. Tuzemští servismani nevědí a ty zahraniční prodejci ruských hodinek ani neodpověděli. Pak jsem volal hodináři jestli něco on něco nezjistil a nic no... už jsem se s těma poljotama tak trochu rozloučil. Je to škoda nedám na ně, až na ty náhradní díly dopustit. Chod jsem neměřil, ale byly hodně přesný. Jinak dal jsem hodináři férově ještě měsíc na sehnání dílů a pak abychom to vyřídili. Postavil se to mu docela čelem. Jsem zvědavej kolik mi dá (cenu jsem s ním ještě neřešil) stály přesně 10tis a mám k nim všechno účtenku, manuál, krabicia měl jsme je na sobě pouze svátečně. Jenom pro nezasvěcené mám Poljoty Aviatory chrona caliber. 3133 a když jsem je po necelých 6 letech dal poprvé k hodináři, tak nevydrželi tlakovou zkoušku a sklíčko se provalilo dovnitř a poškrábalo ciferník a zničilo ručičky a díly nejdou sehnat.

post-26998-013602200 1359592136.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky začátečník jako ty, ale jednoznačně jsem pro Stowy, zpracování super, modřené ručičky i datumovka aspoň pro mně má lepší místo než Archimede, ale to je vždy na vkusu každého soudruha. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi budu muset k jinýmu, ale zase vzal to fakt férově. Říkal, že se to prostě stane no, že to neovlivní, že tam mohl být nějaký defekt toho sklíčka či výrobní vada. Podle mě je určitě pojišťenej, takže by to mělo být v pohodě. Mrzí mě, že už se ten ciferník asi nesežene... Je to smůla já jsme si ty Poljoty koupil k 27 né, že bych to nějak řešil, ale zamrzí to a každej kdo je viděl, tak se mu líbily i lidem co do hodinek nedělají, krom toho jsem s nimi byl fakt spokojenej. Luminiscence nic moc, ale přesnost byla parádní. Design se mi taky líbil. Jinak má někdo v Praze tip na nějakého prověřeného, šikovného hodináře ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky začátečník jako ty, ale jednoznačně jsem pro Stowy, zpracování super, modřené ručičky i datumovka aspoň pro mně má lepší místo než Archimede, ale to je vždy na vkusu každého soudruha. :smile_anim:

 

Vkusu a penězích smile.gif, ale tady to asi za to stálo. Uvodíme až dorazí tak se s nima poprsimwink.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Řešili jsme Archimedy a Stowy a to z důvodu, že obě firmy mají v nabídce ciferník s datumovkou, kterou jsem dal jako podmínku. Steinhart datumovku nemá, takže ty jsme ve vlákně neřešili. Archimede, Stowa a Steinhart mají stejný strojek a to ETA 2824-2, takže je to všechno strojovnou stejné. Pak už je to jenom o vkusu každého soudruha a dalo by se říct prestiž značky. Já jsem se po zralé úvaze a taky doporučení zdejších mázů rozhodl pro Stowy, které se mi právě dělají ve fabrice a měly by být někdy ke konci dubna. Stowa byla jedna z firem co dodávala za druhé světové hodinky pro německé piloty či osádky letadel a za tuhle historickou skutečnost je příplatek cca 8tis... Jestli jsi z Prahy můžeš se na ně kouknout do prodejny Chronoshop.cz, který je mají v nabídce, nevím jestli teda v prodejně a uvidíš. Podle mě to bude všechno podobné. Samozřejmě lepší info by podal majitel Steinhartů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

myslím že jsi vybral dobře. Mě doporučili to samé a tři roky mi stowa flieger stačily jako jediné hodinky .)

 

muj závěr je následující:

 

- stowa má o něco hezčí ručičky a tenčí/decentnější číslice ciferníku. Na řemenu bez nýtů na mě nepůsobí na první pohled jako pilotky (asi díky tvaru pouzdra, korunce i velikosti) - spíš jsou to takový hodinky obecný a to mě osobně vyhovuje.

 

- Archimede, které má kamarád, mě ale provedením vůbec neuráží. Líbí se mi, že numera a ručičky jsou čistě bílé proti stowě, která má slabý žlutozelený nádech. Ten zásadní rozdíl proti archimede je velikost. Nezdá se to, ale 40 a 42mm je nebe a dudy. Pro mě je to výhoda, ale to je na jinou diskuzi. 

 

- rezerva nátahu by mohla být u stowy lepší, ale nemám srovnání. 

 

- vědomí, že stowa dodávala luftwaffe mě vnitřně neobohacuje natolik, že bych si za tuto skutečnost byl ochoten připlatit, nicméně značka je samozřejmě o něco sympatičtější. Sympatická je taky až neuvěřitelná péče o zákazníka a rychlost při objednání čehokoliv na stowa.de

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netýká se jenom fliegrů, stačí mrknout na předběžné dodací lhůty na jejich stránkách - většinou konec června, Antea KS dokonce až v září. Ale antea silber je skladem, to je fakt :smile_anim: . Ale vážně, přístup stowa je OK a kdo je chce, tak si rád počká. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jenom doplním, že jsem dnes místo Stowy Flieger koupil nové Fortis B-42 Marinemaster na kaučuku. Přehodnotil jsem a "zabouchl" jsem se do Marinemasterů a když na ně koukám, tak jsme udělal dobře. Objednávku na Stowy s omluvou stornuji snad mi to odpustí. Na ukázku připojuji fota co jsem udělal, nejsem dobrý fotograf tak mějte pochopení...  :rolleyes:

post-26998-0-36581900-1364231874_thumb.jpg

post-26998-0-18708200-1364232021_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi mě pobavil, zrovna jsem ti chtěl napsat něco k původně zmiňovaným a ty se nakonec vytasíš s touhle krásou. O marinech jsem před časem uvažoval v chronu, ale třeba se k nim někdy v rámci rozhodovacího procesu vrátím. Gratuluju k super výběru!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...