Přejít na obsah

Něco "hravého" na léto


Doporučené příspěvky

Vážení, na cestě mám momentálně Steinhart Aviation Chrono, respektive jsou objednané. Jako oblekovky používám strely i když vážně zvažuji jejich prodej, jelikož je prostě neunosím a jako hodinky na hrubší práci a pro sport používám nějaké Casio Edefice, kterých mi prostě není líto. Co mě ale v poslední době hlodá hlavou je, že by to chtělo něco hravého na léto a tak sháním inspiraci. Vstupní podmínky jsou následující:

 

 

 

Něco ve stylu potápek (nemusí být ale nějaké kor moc masivní. průměr tak do 43)

 

Klidně Quartz (budou nošeny příležitostně, tak ať to furt nešteluju)

 

Něco ve veselých světlých barvách (žádná černá či hnědá) spíš nějaké oranžády, může být i bílá, nebo nějaká světle modrá

 

Pouzdro nerez (nebráním se ani PVD)

 

Tah pryž,/plast/silikon, prostě nechci kov ani kůži. Kov je těžký a na sportovně laděné hodinky mi moc nesedí, kůže se funkčně na potápky a koupání nehodí.

 

Otočná luneta s lumi bodem

 

Obecně slušnou luminiscenci

 

Chrona, i když pokud bude luneta, možná to není úplně nezbytné

 

Sklo Safír (pokud AR, tak pouze vnitřní, vnější je podle mne jen pro zlost)

 

WR min 200m

 

No a to nejdůležitější... cenový strop 10.000,- Kč

 

(v nejhorším 15.000,- ale to už by musel být pecka)

 

Neposílat prosím typy na inzertní vlákno. Teď budu platit ty Steiny, takže aktuálně další hodinky zatím ne. Tohle je spíš výhled na léto, a dělám si přehled kudy se vydat.

 

 

 

P.S. V poslední době mě oslovily Atlantic shark (bílé nebo oranžády), ale ty asi nepůjdou na pryži vzhledem ke tvarování napojení tahu na pouzdro.

 

 

 

Díííííky všem předem za nápady a inspiraci.

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Takových modelů jsou mraky. Určitě bych se nenechal odbýt konfekcí typu Seiko nebo nejdejbože Zodiac.

 

Namátkou jsem vyhrábl Victorinox Maverick v quartzu.

 

 

 

 

 

Pokud by si měl zájem o hodinky na limitu 15000Kč nabízím precizní MIDO Ocean Star. Tentokrát se jedná o automat s obligátní ETA 2824.

 

Na první pohled připojuji zmateně dvě fotografie, jedná se však o záměr. Chceš hodinky se svěžím číselníkem. Nemám MIDO s modrým číselníkem na kaučuku, z toho důvodu přidávám snímek černých s pryží, aby si měl představu, jak v pojetí MIDO vypadá.

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co tyhle? Jsou to sice automaty, ale mají WR 200M, mají safír s AR, mají dobrou lumi(ještě vylepšenou oproti normálním makům), otočnou lunetu s lumi bodem a s kaučukem z toho jsou takovýhle parádní hodinky. A za to co ušetříš si můžeš koupit watchwinder a nebudeš mít s těma hodinkama takovýho štelování :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty modrý Mido vypadají výborně, a ty Victorynox swiss army s červenou lunetou a navíc v chronu jsou asi přesně v tom duchu toho co jsem hledal :smile_anim: . Teď ještě zkouknout, jak sedí do rozpočtu. Díky Snow. Jinak dalším typům se nebráním. kupovat budu až někdy v březnu, takže inspiraci sbírám dále.

 

 

 

Edit: tak i cena je odpovídající. A ostatní parametry včetně rozměrů spňují do puntíku. Snow, klaním se před tvým přehledem. Asi mám vítěze :clap:

 

 

Upraveno uživatelem Klasik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady jsou ty Mido v modrém provedení na kaučuku. Ty hodinky jsou fakt parádní, teď mám zas brouka v hlavě. Já sem nebudu už chodit, začal jsem tu s levnejma orientama a už teď mám v hlavě co vše si musim koupít a už to jde všechno přes moje dávno určené limity :-D, nemám Vás rád :sad01_anim: :-D

 

Mido+Ocean+Star+Captain+IV+01.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pomerančový Atlantiky jsem pořídil a jsou fakt skvělý..celkově mohu doporučit v jakékoliv barvě. Na kaučuku by byly fajn, už jsem nad tím přemýšlel taky..není podle mě problém ho ustřihnout do tvaru, aby pasoval..horší to bude s meshem, který bych na to chtěl taky ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a co ty Atlantic chrono,co ma v chlubirne Jirka Bartl?Quartz,sportovni look a vic barevnejch variant,do limitu by ses vesel...jsou to hezky hodinky,na leto,treba v ty oranzade...:-)

 

 

 

Atlantic jsou moc pěkný, ale to že nejdou dát na gumu je z mého pohledu dost zásadní chyba. Při velikosti potápek je to s tím masivním ocelovým tahem na můj vkus až příliš velké závaží. No v každém případě se zatím nejlépe trefil Snow s těma chrono Victorynoxama.

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Atlantic jsou moc pěkný, ale to že nejdou dát na gumu je z mého pohledu dost zásadní chyba. Při velikosti potápek je to s tím masivním ocelovým tahem na můj vkus až příliš velké závaží. No v každém případě se zatím nejlépe trefil Snow s těma chrono Victorynoxama.

 

 

 

 

 

 

 

ty Victorky,co postoval Hejdik,byly nedavno na aukru za cca pet litru,je to tak mesic zpatky....trochu jsem je provahal,za ty penize:-(Jsou fakt hezky,i kdyz to bude taky docela kladivo,coz ale me vyhovuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vadí mi ta zlatá (nebo měděná???) korunka , prostě nemám rád žluté kovy a hlavně a je to moc tmavý. Lidi proč se tak bojíte těch barev? Černý a tmavě modrý hodinkyy jsou super, ale tohe je na léto. má to být pestré, hravé, výrazné, má to evokovat pohodu, teplo a sluníčko...

 

 

 

3303_4a8bc9d7-eede-449d-8156-657095d47633.jpg

 

 

... sice za cca 16 000 a automaty, ale na léto pecka

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...