Přejít na obsah

Fortis Pilot nebo Stowa Flieger z druhé ruky


Doporučené příspěvky

Nazdárek, měl bych "divokej" dotaz. Chci si koupit pilotky hodinky s datumem (na datumu trvám), které chci každodenně nosit a mám na ně 10tis. Původně jsem měl a stále tedy mám v merku Archimedy Pilot 42 (je to moje cenová skupina), ale pak jsem narazil na Stowy Flieger, které jsou dražší o skoro jednou tolik. V odborné diskuzi mazáci radili, že stojí za to si připlatit za ty Stowy, který se teda vyšplhají i s poštovným na 17tis (nejlevnější verze s logem a datumem). Koukám i na inzeráty prodaných hodinek a narazil jsem i na Fortisky Pilotky z druhé ruky a pohybovaly se okolo 10tis. podobně jako ty Stowy. Musím říct, že nejsem ortodoxní piloťák z WWII a líbí se mi jak Stowa tak i Fortis. Samozřejmě bych chtěl nové hodinky a když bych se rozhodl, tak max. cena by byly ty Stowy ( a byl by to boj) a to jsem začínal na Poljotech Aviátorech za bůra...

Zajímal by mě názor mazáků, co by si vybrali jestli Stowy a nebo Fortisy. A tak vůbec co si myslí o koupě z druhé ruky, případně kdyby měl někdo nějakou dobrou nabídku pro začínajícího piloťáka rolleyes.gif . Budu rád za každý názor i na ty Archimedy.

post-26998-076552700 1359154500.jpg

post-26998-008515700 1359154523.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych zkusil sehnat stowy z druhé ruky... Mám pro ně fakt slabost... :)

 

Já jsem na ty Stowy dal inzerát, ale model s datumovkou si myslím, že se jen tak neukáže, to spíš bez datumu, jako klasický vzhled pilotek, že když už někdo klasické pilotky, tak bez loga a datumu, ale zkusil jsem to. Pak jsem narazil na ty Fortisy a taky nejsou špatný, tak jenom jsem chtěl znát názor ostatním mazáků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem na ty Stowy dal inzerát, ale model s datumovkou si myslím, že se jen tak neukáže, to spíš bez datumu, jako klasický vzhled pilotek, že když už někdo klasické pilotky, tak bez loga a datumu, ale zkusil jsem to. Pak jsem narazil na ty Fortisy a taky nejsou špatný, tak jenom jsem chtěl znát názor ostatním mazáků.

 

Ahoj, já se sice za mazáka rozhodně nepovažuju, ale pilotky se mi libí a asi rok a půl mám Steinhart Nav-B II. Vadí mi absence datumovky, mimostředná vteřinovka a nulová voděodolost. Tak se sháním po něčem novém (pilotky).

 

Fortis flieger jsou poměrně vysoké a pouzdro má takový divý rantl uprostřed. Bílá datumovka se mi taky nelíbí. Jediná výhoda je WR 200m, ale už asi zbytečná.

Stowa má epesní modřené ručky, nenápadnou černou datumovku, WR 50m (na každodenní použití ideál), výška je v lepším poměru k průměru. Ale působí už dost subtilně.

Archimede mají 42mm, takže velikost ideální, WR 50m, černá nic-moc umístěná datumka. Jenom bych si je nemohl koupit protože mají ucvaklý konce ruček a to bych nepřekousl :-(

 

Takže závěr:

Pokud na to máš, kup si Stowa

Pokud na to nemáš, kup si Archimede.

Pokud se ti líbí, kup si Fortis (mě se osobně nelíbí).

 

 

Já teď spíš řeším dilema jestli použité B-42 Flieger (níže) nebo ty "Tvoje" Stowa.

5de440ff416323f23f7db85b5dde48df.png

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stowy jsem měl a jenich zpracování je perfektní. A určitě mají, alespoň podle mě, větší charisma. Fortis na mě oproti Stowe působí vice sportovněji. Ani s jednou firmou však neuděláš chybu. Ale jak jsem psal, Stowy mají o trošku něco víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že si asi našetřím na ty Stowy je to sice o trochu víc no víc, skoro jednou tolik..., ale asi nic co by se nedalo zvládnout. Vlastně mi to tady každej doporučil. Ty Fortisy bych koupil jedině z druhé ruky, protože na nové rozhodně nemám. Docela mě překvapilo, že ty Stowy z druhé ruky si drží cenu o proti Fortisům, když porovnám výše uvedené modely, tak Fortisy jsou nové o dost dražší, ale z druhé ruky jsou tak nějak okolo 10tis +- podobně jako ty Stowy, jak jsem tak koukal do inzerátů. K těm Fortisům co máš v merku, musím říct, že jsou pěkný, ale mě se nelíbí ten ukazatel dní, ten bych v hodinkách fakt mít nemusel, jinak bílá datumovka mi nějak nevadí, ale je fakt, že ty Fortisy jsou sportovnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlevnější s logem a datem za 630 E (myslím že už tam dávaj i AR, narozdíl od starších modelů) + doprava 39, termín dodání koncem dubna, tak máš 3 měsíce čas ještě vybírat. A i kdyby jsi našel něco lepšího a svoji objednávku s omluvou zrušil, tak se nicmoc nestane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem zhodnotil pro a proti a včera jsem si ty Stowy objednal... Vzal jsem tu verzi s datumem a logem. Docela by se mi líbilo kdyby tam byl nápis automatic, ale tak to už jsou detily. S tou velikostí já myslím, že to nebude zas takový rozdíl těch 40 nebo 42 ikdyž když by bylo na výběr tak bych asi ty 42. Nějaký uživatel psal, že měl obojí a že mu to nějak nepřišlo, že přešel z Archimedů na Stowa a liboval si. Jak píšeš, modřené ručičky to je paráda to se mi taky moc líbí. Ptal jsem se Kubsona z Chronoshopu jestli by šli vyměnit do tohohle modelu, že jo ale musel bych si je koupit jako navíc náhradní díl a bylo by to za 1500,-. Každej mi radil si připlatit za Stowy, tak jsem do nich šel. Jinak musím říct, že bych chtěl i ty Fortisky na který si asi počíhám jako na druhé hodinky, ale jedině z druhé ruky a za dobrej peníz, protože na nové bych neměl a ani bych si nezkoušel si na ně našetřit, to už by byla moje sebevražda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná jsi udělal dobře, já taky měl zálusk na Fortis a tak jsem tady sledoval poohovo vlákno (a pročítal jsem i starší) co se týče spolehlivosti apod. a zarazilo mě, kolik negativních podivných příběhů se tam sešlo, že jsem to zabalil. Fakt mě to zarazilo. Tímhle je nezatracuju a věřím a vím, že je s nima x lidí naprosto spokojenejch, jen mě to překvapilo a cuknul jsem, možná zbaběle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem to vlákno o Fortisech přečetl a jsem taky překvapenej, že dle teda zkušeností uživatelů se u Fortisek občas objeví nějaké nedostatky. Já měl Fortisy zaškatulkovaný vždycky jako nezničitelnou špičku v hodinářském oboru, zvlášť když nejsou nejlevnější. A jak jsem tak četl, tak koupit Fortisy pro sichr bez lunety... rolleyes.gif . Jako když se sejde jeden dva názory, že něco není ončo, tak to se dá pochopit, prostě se něco nepovede, ale když je to častěji, tak to je fakt na zvážení, zvlášť když servis není levná záležitost. A já že některé ty Fortisy z druhé ruky, oproti původní ceně, jsou za dobrej peníz, jestli to nebude tím, ale to už tady spekuluju a doufám, že spokojení majitelé mi nevynadají. K těm Stowám se mi nesešel názor (dal jsem i jiné vlákno), že by na ně někdo něco řekl špatného, vždycky jenom chválu a že do nich mám jít a to mě docela utvrdilo. Určitě pak po nějaké době na ty Stowy zkusím napsat svojí uživatelskou recenzi. Jinak ty Fortisy určitě nezavrhuju a kdyby se v budoucnu ukázaly v nabídce z druhé ruky a měl bych něco bokem, což po Stowách dlouho nehrozí..., tak bych je zkusil. Vždycky je lepší vlastní zkušenost, ale může se stát, že se prodraží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dilema vyřešil a dal jsem na názory ostatních mazáků a objednal jsem si nové Stowa Flieger s datumem a logem a černým klasickým páskem s nýty a protože nejsem zrovna při penězích nezapomněl jsme si ke Stowám objednat překlápěcí sponu k řemínku... rolleyes.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dilema vyřešil a dal jsem na názory ostatních mazáků a objednal jsem si nové Stowa Flieger s datumem a logem a černým klasickým páskem s nýty a protože nejsem zrovna při penězích nezapomněl jsme si ke Stowám objednat překlápěcí sponu k řemínku... rolleyes.gif

 

 

už jsem psal dříve, tak se omlouvám, že se opakuji, trochu mi unikl sled informací...suicide_anim.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri seriove vyrobe jsem nezazil, ze by vsechny produkty mely stoprocentni kvalitu. Vzdy se najde nejaky kus, ktery je treba reklamovat. Mel jsem troje fortisky, v chronologickem poradi: B-42 Flieger day date, B-42 Marinemaster a B-42 Pilot Chrono. Ani jedny nemely technicky problem. Stowy nehodnotim, nikdy jsem je ani osobne nevidel. Urcite se daji sehnat B-42 Flieger day date z druhe ruky pod 20 k. Fortisky maji vyhodu, ze si je muzes osahat v obchode, oproti Stowam, kde vetsinou vybiras mezi hezky retusovanymi fotkami z netu na webu stowy, anebo ne moc atraktivnimi fotkami vlastniku hodinek. Tak at se Stowy libi.

 

ps.

muj osobni tip: stejne drive nebo pozdeji prodas stowy a koupis fortisky :angel:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevěřil bych tomu, ale kvalitní antireflex posouvá hodinky daleko dopředu a to je zrovna případ Fortisů (vlastním výše vyobrazené Flieger Automatic day date). Ve většině úhlů pohledu není sklíčko vůbec vidět a to ve spojení s kvalitním kontrastním ciferníkem je opravdová krása. Navíc Fortisky mají opravdu dokonalé dílenské zpracování včetně nejmenších detailů, takže souhlasím s názorem, že u tebe dřív nebo později skončí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máte trochu pravdu, že po těch Fortiskách taky pokukuju, ale řekl bych, že to je trochu jiný druh hodinek. Ty Fortisy jsem viděl hodněkrát, občas proběhnu okolo Koscomu a jsou to fakt hezký hodinky. Osobně je mám na vrcholu, ostatní se mi nelíbí, ikdyž je fakt, že jsem na živo jiné známé značky neviděl, převážně na netu. Jednou jsem přišel do styku z Omegami tuším, že nějaké seamastery a byl jsem hodně zklamanej, na to jaký mají jméno..., ale ty Fortisy jsou fešácký. Ty Fortisy jak už někdo zmiňoval, jsou spíše sportovní a ty Stowy taková klasika s historií. Z pilotních hodinek se mi jiný než Stowa a Fortis nelíbí ani IWCéčka se mi nelíbí. Nejlepší je mít obojí, třeba to tak jednou dopadne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenech se zviklat, pokud ti jde skutečně o b-uhr, tak jsi zvolil nejlepší variantu (teda až na to datum :smile_anim: ) Tak teď už jen čekej a pomalu přemýšlej o možném přezutí na jiný řemen (já mám od mistra ondřeje a max. spokojenost)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v tom tak nějak jasno mám. Ty Stowy stejně vyšly jako nejlepší z těch požadavků co jsem si nastavil. Ty fortisy jsou více sportovnější a nové jsou prostě na mě drahý, ale jako jak už jsme psal, nejsem ortodxní B-uhrák, takže když by byli ty Fortisy za podobnou cenu (17tis nové) což nejsou a tak bych hodně zvažoval. Pak už jsem nechtěl čekat jestli se někde ukáží z druhé ruky Stowy nebo Fortis, tak jsem si ty Stowy koupil nové (teda jsou objednané, ještě musím tak 2 měsíce počkat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jsem chtěl dodat. Já to teda nechtěl psát jo... ale asi mě pošlete kluci do patřičných míst... já ty Stowy dám asi na gumový řemínek.... Mám tady Hirsch Hevea a pak ještě jeden kaučukovej s překlápěčkou, obojí kvalitní gumové řemínky. Uvidím jak se bude nositi ten kožený, já jsem ještě hodinky s koženým řemínkem neměl, ale když mi to nebude vyhovovat, tak tam dám pěknej gumák rolleyes.gif. Jestli můžeš Algy vystavit fotku řemínku, rád bych se kouknul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...