Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

Talisker

má nasladlú arómu morských rias s plne koreneným charakterom a ostrou rašelinovou príchuťou. Ked mi nechutil Laphroig, toto mi bude ? Hm hm, no dobre teda...

EDIT: :( Nie je skladom.Asi pojdem niekde inde.

Upraveno uživatelem ivan_989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ivan_989 - pridavam sa ku Kamilovi, moze ti chutit lebo postrada ten jod a tie tazsie veci z Laphroig ostava hlavne prijemne dymova aroma.

 

taktiez si cekni single malt mapu

 

Single_Malt_Whisky_Flavor_Map.png

 

má nasladlú arómu morských rias s plne koreneným charakterom a ostrou rašelinovou príchuťou. Ked mi nechutil Laphroig, toto mi bude ? Hm hm, no dobre teda...

EDIT: :( Nie je skladom.Asi pojdem niekde inde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

> ivan_989

 

Sureshot ma pravdu, sam bych to tak hezky nevysvetlil. :) Jeste jsem v tvem seznamu prehledl Macallan, tu si urcite kup. Dokonce pry kdysi vyhrala v hlasovani samotnych zamestnancu, michacu a odborniku z paliren.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
  • po 4 týdnech...

u mna momentalne otvorene Yoichi 10yo, Talisker 10yo, Glenmorangie Original 10yo, Balvenie Doublewood 12yo ... no a favorit je prekvapivo Doublewood (aj ked Talisker a Laphroaig s par kvapkami vody dokazu vcelico)

neotvorene ma cakaju Glenfiddich 15you a Glenmorangie Lasanta 12yo, tak som zvedavy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Glenfarclas 12yo

 

Mohu se zeptat, zda je možná sehnat rozlévané whisky v ČR ? Víte jakto myslím, jak mají ve filmu whisky ve skleněných nádobách, tak to jsou přece rozlévané whisky z sudu nebo ne ?

Možná v okolí Českého Těšína,akorát tam to mají v kanystrech po naftě a ne v sudech třeba po sherry  :-) Ne vážně,myslím že nic takového není,nedovedu si představit,že by ti někde whisky přelívali z dřevěných sudů .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dotaz - přeléváte někdo doma whisky do karafy?

Když se díváte na starší filmy, (dejme tomu od Poirota ke Colombovi), tak si snad ve všch lepších domácnostech nalévají ze skleněné/broušené karafy. Proč? Aby návštěva neviděla značku a nepomlouvala? Nebo máte jiné vysvětlení?

Upraveno uživatelem Muffik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si myslim, ze to ma jen esteticke/utajnovaci duvody - proste pekna karafa a k tomu pekne sklenice ve stejnem stylu. Hlavne u levnejsi whisky to dava smysl, U drahych flasek se majitel rad pochlubi, co rozleva. 

 

A kdyz to vezmu ciste pragmaticky, tak prelevani whisky nedela dobre. Pri kontaktu se vzduchem dochazi ke ztrate aroma a urcitemu "zvetravani". Takze bych to u kvalitniho piti nedelal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla toho co pisu...

 

Released in 2004, this bottling was aged for five years before being finished in a quarter cask for seven months, the size of the cask is quite small, thus does not require such a long maturation. This is truly a great achievement from Laphroaig

Upraveno uživatelem sureshot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...