Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

To mi nedá nepřipomenout skvělý film Ztraceno v překladu.

 

 

Mě to jako přijde sice typické pro japonskou společnost, ale zároveň směšné. Whisky od japončíků...

Někde na Highlands by se měli nas.r.a.t. a pustit se do saké.

Proc to vidis tak kriticky? Whisky je palenka z obili, nic vic, nic min. Obili se v Japonsku normalne pestuje, japonci palenku z obili radi, takze ji delaji. A naucili se to od mistru ve svem oboru - od Skotu/Iru. A naucili se to dobre, jejich whiska je vynikajici.

 

Oproti tomu by me zajimalo, kolik ryzovych poli by se naslo ve Velke Britanii/Skotsku/Irsku a kdo by tam vubec sake pil. :D Takze, proc by ji meli vyrabet?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ted nacate dve lahve, klasiku Laphroaig 10yo a Wild Turkey Rare Breed. I pres silnych 54% je to jemny bourbon plny chuti a vuni Je to mix osmiletych az dvanactiletych sudu Wild Turkey, takze zadna rychlokvaska. Ve sve kategorii jeden z TOP kandidatu.

 

post-3194-0-62815900-1397327612_thumb.jpg

 

Na otevreni cekaji:

 

1. Aberlour 18yo - jedna z prvnich flasek pote, co jsem objevil svet single malt, byla dvanactileta non chill filtered, ktera byla vynikajici, tahle by mela byt jeste lepsi,

 

post-3194-0-52196400-1397327615_thumb.jpg

 

2. Moje asi nejoblibenejsi, Lagavulin 16yo Distillers Edition. Tahle, oproti "obycejne" sestnactilete dozrava v sudech po Pedro-Ximenez (Sherry), je to exploze vuni a chuti, kdyz jsem ji poprve usrknul, sel jsem do kolen, neco takoveho jsem jeste nezazil. 

 

post-3194-0-56116900-1397327617_thumb.jpg

 

3. Ardbeg Uigedail - Hasna potvrdi, je to bozsky nektar, krasnych 54%, whisky.guru Jim Murray ji v roce 2009 ohodnotil jako "The best whisky in the world" a ja s nim nemuzu nic nez souhlasit.

 

post-3194-0-36075300-1397327620_thumb.jpg

 

4. A nakonec limitka z roku 2008 - Bushmills 1608 Anniversary - vydana k 400. vyroci vyroby whiskey v Irsku, je to sice blend, ale 90% podil malt, hodnoceni ma vyborna. Uvidime. Krabice je kazdopadne pekna, treba jako darek urcite neurazi.

 

post-3194-0-51315300-1397327623_thumb.jpg

 

A protoze se nemuzu rozhodnout co si dat, chlemtam pivo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam ted nacate dve lahve, klasiku Laphroaig 10yo a Wild Turkey Rare Breed. I pres silnych 54% je to jemny bourbon plny chuti a vuni Je to mix osmiletych az dvanactiletych sudu Wild Turkey, takze zadna rychlokvaska. Ve sve kategorii jeden z TOP kandidatu.

 

attachicon.gifIMG_0102.JPG

 

Na otevreni cekaji:

 

1. Aberlour 18yo - jedna z prvnich flasek pote, co jsem objevil svet single malt, byla dvanactileta non chill filtered, ktera byla vynikajici, tahle by mela byt jeste lepsi,

 

attachicon.gifIMG_0103.JPG

 

2. Moje asi nejoblibenejsi, Lagavulin 16yo Distillers Edition. Tahle, oproti "obycejne" sestnactilete dozrava v sudech po Pedro-Ximenez (Sherry), je to exploze vuni a chuti, kdyz jsem ji poprve usrknul, sel jsem do kolen, neco takoveho jsem jeste nezazil. 

 

attachicon.gifIMG_0106.JPG

 

3. Ardbeg Uigedail - Hasna potvrdi, je to bozsky nektar, krasnych 54%, whisky.guru Jim Murray ji v roce 2009 ohodnotil jako "The best whisky in the world" a ja s nim nemuzu nic nez souhlasit.

 

attachicon.gifIMG_0108.JPG

 

4. A nakonec limitka z roku 2008 - Bushmills 1608 Anniversary - vydana k 400. vyroci vyroby whiskey v Irsku, je to sice blend, ale 90% podil malt, hodnoceni ma vyborna. Uvidime. Krabice je kazdopadne pekna, treba jako darek urcite neurazi.

 

attachicon.gifIMG_0111.JPG

 

A protoze se nemuzu rozhodnout co si dat, chlemtam pivo... 

 

Lagavulin je také jedna z mých oblíbených značek. Jejich Distillery edition jsou velmi zajímavé a pokud můžu doporučit, tak bych se podíval po plnění destilovaném v roce 1995 a plněném v roce 2013. Je to na poměry Lagavulinu raritní 18leté plnění :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc to vidis tak kriticky? Whisky je palenka z obili, nic vic, nic min. Obili se v Japonsku normalne pestuje, japonci palenku z obili radi, takze ji delaji. A naucili se to od mistru ve svem oboru - od Skotu/Iru. A naucili se to dobre, jejich whiska je vynikajici.

 

Oproti tomu by me zajimalo, kolik ryzovych poli by se naslo ve Velke Britanii/Skotsku/Irsku a kdo by tam vubec sake pil. :D Takze, proc by ji meli vyrabet?

 

Mě to prostě přijde jako blbost. S tím Saké to byla, samozřejmě, nadsázka. Já mám tenhle nápoj nápoj spojený s tradicí spojených se Skotskem(max.Irskem)

a ne se zemí Vycházejícího slunce. Je to holt názor staré konzervy, ale ať si každý pije kdo chce, co chce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<br />3. Ardbeg Uigedail - Hasna potvrdi, je to bozsky nektar, krasnych 54%, whisky.guru Jim Murray ji v roce 2009 ohodnotil jako "The best whisky in the world" a ja s nim nemuzu nic nez souhlasit.

Samozrejme potvrzuji. Nadsene. Ale je to jen pro ty, kdo uz dosahli Islay osviceni. Pro ty davy na ulicich, kteri stale netusi, kde je pravda, je to celuloid rozpusteny v jodove tinkture. Mam taky jednu lahev rozpitou. Spolu s Dalsimi Ardbegy (10 a Corryvreckan) a mnoha ruznymi Laphroaigy. Nicmene dneska pro zmenu lahev spanelske Rioja z roku 2007. Na obed byly penne alla arrabiata, tak neslo jinak. I kdyz, jedna sklenka Ardbeg 10 se tam v prubehu odpoledne taky vesla. Upraveno uživatelem Hasňa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem se rozhodl tyhle "specialitky" od Ardbegu ignorovat. Vymysleji je jak na bezicim pasu, ceny vystreli nesmyslne vysoko (nevim jak tahle) a zivi se na tom hlavne spekulanti. Nejzarnejsi priklad byl Galileo. V mem oblibenem shopu whisky.de ho zavedli za 80Euro myslim, za nekolik minut bylo vse vyprodane a za par dni se zacaly objevovat na ebay za 150. Proto taky na whisky.de zavedli na tyhle limitky max 2 flasky na osobu.  

 

Proste jim tuhle marketingovou strategii umele vytvoreneho nedostatku (vlastne uplne obycejneho Ardbegu) nezeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ardbeg Auriverdes bude mít v ČR doporučenou koncovou cenu 2.199,-kč a to už ve stovnání s cenou za standartní plnění není až tak velký rozdíl.

 

 

ARDBEG CORRYVRECKAN 57,1% 0,7L
Standardní cena
1897,5 Kč
 
ARDBEG UIGEADAIL 54,2% 0,7L
Standardní cena
1622,5 Kč
 
Penízky na dva kousky jsou nachystány, černý fond téměř na nule, ale jdu do toho.
 
 
 

 

Upraveno uživatelem dabelM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S bráchou jsme včera zapracovali na téhle... už je třeba odborně zlikvidovat, aby se nezkazila :) Dostal jsem ji jako dárek a můžu říct, že spokojenost... tento typ single maltu mám rád, lehký a věží... foto ilustrační z netu, včera bych ani nenašel foťák ani mobil...

post-34425-0-74476600-1398406064_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zacal by som od Light - Glenlivet 15 

a potom sa presunul smerom k Rich - Balvenie

mrkni sem http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/5787-single-malt/?p=1095054

 

inak nic ti nebrani otvorit vsetky tri a porovnavat :) (osobne by som neodolal)

Upraveno uživatelem sureshot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...