Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

Pro Eskimáka: Z rumů, které jsem si doteď koupil a pil (moc jich nebylo), mi chutnal El Dorado 15 y.o. a Botran 15 y.o. reserva. El Dorado 12 y.o. taky nebyl špatný. Těmi rumy, které jsem uvedl výše, si chci rozšířit obzory - v tomto směru nejsem zatím vyhraněný, kupoval jsem je prakticky naslepo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, ( nevím, jestli tu taká otazka již nebyla ) ale, dostala se mi před nedávnem do rukou flašky LE ukrajinské singel malt stáčené ve Skotsku - viz odkaz https://scotchwhisky.com/magazine/around-the-world/from-our-correspondent/13299/scotch-battles-on-in-ukraine/ A otázka pro znalé této problematiky ... Stařit/Nestařit - Překolkovat s vidinou následného prodeje /Nechat být .... nebo na tyhle ptákoviny **** a prostě je vypít :0))) Díky

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, o vikendu jsem dal lahev tohoto https://www.skotska-whisky.cz/skotsko-lowland/auchentoshan/auchentoshan-12-y-o.html

a je to vybora singlmaltka. Doporucuju. Nazev je sice krkolomnej, ale je to prostě "Ošantošan" :-)

post-643-0-27719700-1526478970_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, ( nevím, jestli tu taká otazka již nebyla ) ale, dostala se mi před nedávnem do rukou flašky LE ukrajinské singel malt stáčené ve Skotsku - viz odkaz https://scotchwhisky.com/magazine/around-the-world/from-our-correspondent/13299/scotch-battles-on-in-ukraine/ A otázka pro znalé této problematiky ... Stařit/Nestařit - Překolkovat s vidinou následného prodeje /Nechat být .... nebo na tyhle ptákoviny **** a prostě je vypít :0))) Díky

Co myslis pod "Starit"? Akoze nechat ju "zriet"? Vies ze vlastnosti whisky sa uz vo flasi nemenia, jedine negativne ak je na svetle.

Ty podnikas s alkoholom? Lebo inak to prekolkovanie asi nepojde... Ale tak samozrejme ako 1ks to mozes sukromne predat akokolvek.

Nejak z tvojho odkazu nechapem co vlastne mas. Mas odhad aku ma hodnotu?

Ja by som to videl jednoducho - ak to stoji do 200-300? (u niektorych konkretnych znaciek by som prizmuril ako aj vyssie) tak vypit. Ak viac, predat, pripadne odlozit ak je sanca ze cena porastie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole Oban je pro tebe mdlej, Ošantošan taky, Glenfifich taky - to je pak těžký :-) A jsou to svetove popularni a uznavany whiskey. Ja rikam, ze je to skvela osvezujici ovocna singlovka. Kazdej nehledá extra výbuch chuti na hraně :-)

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole Oban je pro tebe mdlej, Ošantošan taky, Glenfifich taky - to je pak těžký :-) A jsou to svetove popularni a uznavany whiskey. Ja rikam, ze je to skvela osvezujici ovocna singlovka. Kazdej nehledá extra výbuch chuti na hraně :-)

:lol2: nj, je to tazke, mas pravdu.

Ale zas svetovo popularny je aj Johny Walker red, a to by som do ust nedal ;).

Nechcel som sa ta dotknut, len pridat nazor. Peace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

eskimak: Souhlas s tou Glenfarclas 105. Pár kapek je pro ni fakt zoufale málo. Chce to tak kolem kávové lžičky na panáka.

 

A ten "ochentošen". No, mně od nich - z těch 5 různých plnění, co jsem zatím měl tu čest zkusit - asi paradoxně nejvíc chutnala NAS Valinch. Nicméně ty limitky v sudové síle, co jsem sem kdysi před lety vkládal, také nebyly úplně marné. Tedy až na tu 18yo Sherry - ta byla vyloženě strašná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera ochutnávky Talisker 10yo vs. Caol Ila 12yo. Obě dobrý, jen se to nějak protáhlo, takže si žádný zajímavější detaily nepamatuju :D. To se vám snad taky stane, že se to ochutnávání zvrhne...

bf6efffcf7626261013c0ac8b97cc87f.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, o vikendu jsem dal lahev tohoto https://www.skotska-whisky.cz/skotsko-lowland/auchentoshan/auchentoshan-12-y-o.html

a je to vybora singlmaltka. Doporucuju. Nazev je sice krkolomnej, ale je to prostě "Ošantošan" :-)

Dneska se vyskytuji právě zdepost-36157-0-40513100-1526726356_thumb.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, tisíc lidí, tisíc chutí. 

 

Na tom se pochopitelně shodneme. Ostatně, proto je také Glenfiddich 12yo tak oblíbená mezi nováčky ve světě whisky, protože je tak "smooth", až člověk skoro ani neví, že pije whisky. Ředěná, jak to nejvíc jde, filtrovaná za studena, jak to nejvíc jde, a dobarvovaná karamelem, tj. přesný opak mých preferencí. Ne nadarmo je nejprodávanější whiskou celosvětově před druhou The Glenlivet a třetí The Macallan (4. Glenmorangie, 5. The Singleton, 6. Aberlour, 7. Laphroaig, 8. The Balvenie, 9, Glen Grant a 10. Talisker). Čísla jsou z roku 2016.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zase míchají mladé ročníky s vidinou rychlého zisku pod pláštíkem hipsterských limitek. Hanba. A za chvíli nebude klasická desítka k sehnání. Šestnáctku, nebo osmnáctku už nemají ani ambice nabídnout. Mrzí mě to o to více, že piju pouze Ardbeg a Laphroaig

 

http://www.edinburghwhiskyblog.com/2014/02/12/no-age-statement-whisky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...