Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...

Chlapci, potrebuju radu. :)

Rumu jsem vyzkousel mraky, desitky, ale v posledni dobe me to asi uz tolik nebere...

Napadlo me, ze bych vyzkousel nejakou whisku, jesi mi to bude chutnat. Co tedy doporucite novackovi?

Nejaka Talisker 10y, Laphroaig 10y?

Dik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

brownwld: Nevím, jak jsi na tom se zkušenostmi s whiskou obecně, ale obě jmenované budou "kouřové" - ten dým z rašeliny tam bude méně nebo více cítit a každý to prostě nedá. Ale jestli máš, byť minimální, zkušenost s produkcí z ostrova Islay, tak za mě dobrý... Zkus třeba i tohle: Lagavulin 16 yo, Ardbeg 10 yo, Bruichladdich Port Charlotte Heavy Peated a pokud chceš jemnější tak můžu doporučit whisku - The Glenlivet The French OAK Reserve 15 yo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, potrebuju radu. :)

Rumu jsem vyzkousel mraky, desitky, ale v posledni dobe me to asi uz tolik nebere...

Napadlo me, ze bych vyzkousel nejakou whisku, jesi mi to bude chutnat. Co tedy doporucite novackovi?

Nejaka Talisker 10y, Laphroaig 10y?

Dik.

 

Nováčkovi bych doporučil se držet někde vprostřed, a teprve po nějaké době se vydat na sever :-)

 

1111 Single_Malt_Whisky_Flavor_Map.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapci, potrebuju radu. :)

Rumu jsem vyzkousel mraky, desitky, ale v posledni dobe me to asi uz tolik nebere...

Napadlo me, ze bych vyzkousel nejakou whisku, jesi mi to bude chutnat. Co tedy doporucite novackovi?

Nejaka Talisker 10y, Laphroaig 10y?

Dik.

 

Jako typ rumu jsi měl rád ?  Sladší / sušší ? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1c75c128be79ab9414c2b1cae3a51c78.jpg K těm whisky se člověk musí propít. Před cca 10 - 15 lety jsem měl možnost ochutnat Lagavulin a to byl pro mě humus. Když pominu léta, kdy člověk pil skoro vše, tak seriozní pití, kdy člověk posedí, i sám a vychutnává, tak jsem taky začínal na rumech, ale časem mě ta sladkost začala vadit a postupně jsem přešel před cca 3 lety k whisky. Začínal jsem Walker a Jameson, pak JW Black, Double Black atd, až přešel k single malt. Aktuálně mám v baru toto, když pominu slivovici a rumy a ostatní

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...