Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

No a já z nějakých iracionálních důvodů začal irskou, držel se u ní, pak jednou zkusil uigeadail a od té doby to mám ... no je to dobré, ale uigeadail je prostě ňamka (všechno z islay je ňam) - a musím říct, že pro mě byla connemara peated (lhostejno jaká edice) prostě slepá ulička (tak varuji ostatní, kteří šli dle mapy také na sever - v rámci ochrany jejich investic) :)

No a teď tu mám akorát glenfarclas 105 cask strength a taky ňamka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Tak ona je Connemara pocitově asi tak nejblíže nakouřené Longrow z produkce palírny Springbank, což je - jak zde zajisté všichni dobře víte - úplně jiný typ kouře než Islay. I ta tolikrát doporučovaná Ledaig spoustě lidí dost možná tolik chutná minimálně zčásti i proto, že ten nakouřený slad berou ze sladovny Port Ellen z Islay.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

eskimak: Nádhera. Kruciální otázka: Na pití, nebo na investici?

Z toho, co jsem zatím od Macallan měl, mám takové rozporuplné pocity. Moc mě to nepřesvědčilo - spíše zklamání. Tuhle starou věc bych tudíž moc rád ochutnal. I přesto jsem si nicméně nedávno pořídil nezávislé plnění od Gordon & MacPhail, kterému dal Ralfy docela dobré hodnocení. Moje první flaška Macallan vůbec. Jsem vážně zvědavý na dojmy.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, LukeD napsal:

eskimak: Nádhera. Kruciální otázka: Na pití, nebo na investici?

Z toho, co jsem zatím od Macallan měl, mám takové rozporuplné pocity. Moc mě to nepřesvědčilo - spíše zklamání. Tuhle starou věc bych tudíž moc rád ochutnal. I přesto jsem si nicméně nedávno pořídil nezávislé plnění od Gordon & MacPhail, kterému dal Ralfy docela dobré hodnocení. Moje první flaška Macallan vůbec. Jsem vážně zvědavý na dojmy.

 

Uprimne, sam este neviem. U Macallan je to casto takato dilema :lol2:.

Dostala sa ku mne neuveritelnou cestou, budem to zvazovat. Pravda je ze flase za 700e vacsinou nepijem, druha vec je ze specialna prilezitost ma moze od tohto zvyku odklonit... .

S Macallanmi mam viacero stretnuti, top bol 18yo 1978, to bolo priam neuveritelne, este 2h som tu chut citil na podnebi.

Mam vyskusane vacsinu modernej produkcie, a nemozem povedat ze by to bol pruser ako sa casto zmienuje. Urcite je tam odklon od historie. Ale aj tak je to vynimocna whisky, ale za 2-3 nasobnu cenu oproti inym porovnatelnym whisky. Co je casto ta dilema. 

Od Gordon MacPhail som pil (snad sa nemylim, bolo to davno) 13yo Macallana a od Signatory velmi slusnu 19yo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, tyfo napsal:

Tak tento tyden konecne dorazily nove prirustky, uz jsem mel nejak sucho.

Ten Glenfiddich je tedy pro kolegu, pro mne osvedcena klasika a Glenmorangie jen tak na vyzkouseni.

Whisky.thumb.jpg.cd8a22bb2f3be102eef99575032e83c6.jpg

Ardbeg (10 y.o, Corryvreckan) i Lagavulin (16 y.o.) objednávám stále dokola a vždycky se na ně těším :speak_cool:. Občas to proložím Laphroaig, Connemara, Bruichladdich a Talisker. Zbožnuju kouřovky… Přes léto jsem na ginu s tonikem a koktejlech, ale v září mě čeká taky doplnění zásob.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatím nejlepší Glenmo, kterou jsem měl z těch moderních, byla - dnes už vlastně stará - Quinta Ruban 12yo. A pak je rozhodně super lahvování 15yo se starou etiketou. Doma mám pak ještě dosud neotevřenou Signet namíchanou částečně z whisky z praženého sladu a na tu jsem tedy hodně zvědavý. Stejně jako na nezávislé plnění pod názvem Westport.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...