Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...

Teď několik dnů v řadě popíjím Benromach 10yo 100° Proof 57%, lahvování z roku 2015 - dělám si degustační poznámky. Jen mi potvrzuje, proč mám tak rád zrovna tuhle palírnu.

Ve vůni nacházím mléčnou čokoládu, skořici, jahodový jam, rozmarýn. S vodou pak jahody s cukrem, pomerančovou kůru a mandarinku.
Na patře je jemně pálivá a hutná. Alkohol o sobě dává znát. Maliny, zavařené jahody, skořice, zázvor, bílá mentolová náplň, karamel, třtinová melasa. Po přidání vody se objeví mandarinka, třešeň a velmi intenzivní mentolová svěžest. Mentolové bonbony.
Dokončení je dlouhé a suché. Skořice, hřebíček. Svařené červené víno? Máta, zázvor, citronová a grapefruitová kůra, třešňová pecka. S vodou pak kokos, mentol a mléčná čokoláda.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, LukeD napsal:

Teď několik dnů v řadě popíjím Benromach 10yo 100° Proof 57%, lahvování z roku 2015 - dělám si degustační poznámky. Jen mi potvrzuje, proč mám tak rád zrovna tuhle palírnu.

Ve vůni nacházím mléčnou čokoládu, skořici, jahodový jam, rozmarýn. S vodou pak jahody s cukrem, pomerančovou kůru a mandarinku.
Na patře je jemně pálivá a hutná. Alkohol o sobě dává znát. Maliny, zavařené jahody, skořice, zázvor, bílá mentolová náplň, karamel, třtinová melasa. Po přidání vody se objeví mandarinka, třešeň a velmi intenzivní mentolová svěžest. Mentolové bonbony.
Dokončení je dlouhé a suché. Skořice, hřebíček. Svařené červené víno? Máta, zázvor, citronová a grapefruitová kůra, třešňová pecka. S vodou pak kokos, mentol a mléčná čokoláda.

Když to tak čtu, tak nemá cenu chodit na nákupy... stačí flaška wizoura a vše potřebné je obsažené v ní.... díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eskimak Díky. Ono už to také bude nějaký ten pátek, co ji přestali vyrábět, takže k sehnání bude dnes hlavně v aukcích. Já jsem rád, že jsem si svého času koupil z Maneo obchodu hned dvě lahve. A v té první mi furt ještě zbývá něco mezi třetinou a čtvrtinou, takže jsem klidný Homolka. ;)

@Gustaf Tak o tom žádná. 😎

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eskimak Dnes jsem zjistil, že bych ti tu Benromach 10yo 100° Proof nejspíš mohl sehnat za nějakých 1670 Kč, což je hodně slušná cena. Ještě tedy musím potvrdit její dostupnost. Měl bys zájem, ať se neptám zbytečně, resp. je to pro tebe "rozumný" peníz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[mention=11289]eskimak[/mention] & [mention=8525]filltos[/mention] Zjistím a dám vědět, pánové.

Kdyby to náhodou šlo, taky bych se prosím také jedné ujal. Nějak poslední dobou nevím co pít a tuhle už si ani nepamatuju jak chutná...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hasňo, za mě je ta Bruichladdich skvělá! Už jsem jí měl a znovu se na ní fakt těším. Od Ardbegu jsem měl již několik lahví, a některé x-krát, ale Uigeadail mi nějak unikal, tak jsem na to zvědavý 😉. Pokaždé se těším na ty naše chladné mlhavé podzimní dny na Šumavě se sklenkou kvalitní whisky v ruce - takový můj relax...

Upraveno uživatelem Radek Cigi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...