Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, knihomol napsal:

Pánové, rád bych se zeptal. V jednom hodinkovém videu na YT, které jsem viděl si dotyčný před rozbalením hodinek hodil do sklénky na whisku předtím čokoládové bonbóny asi pralinky. To se fakt dělá? Má to zjemnit chuť. Nikdy jsem to neviděl.

Činnost toho pseudo gurmána mi připoměla, že bych měl do utilit nechat naexportovat blijící smajlík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@eskimak & @filltos @feltharg: Pánové, hluboce se omlouvám za vzniklé naděje, nicméně dotyčná osoba se mi konečně ozvala a bohužel jsem zjistil, že její ceník není úplně aktuální, resp. že některé lahve už prostě nemá skladem, ačkoli jsou v něm uvedeny. Také jsem si dělal naděje ohledně jedné lahve a také mám smůlu. Ještě jednou velký pardon.

před 3 hodinami, shag napsal:

Pani, skusali ste niekto tu novu 5YO Ardbeg Wee Beastie? Ak ano, ako si stoji v porovnani napr. s 10YO?

Zkoušel, protože jsme měli k dipozici vzorek v baru. A musím říct, že na základě vzorku bych si lahev nekoupil ani omylem. Zvláště pak za tu přepálenou cenu, za kterou se prodává. Na mě příliš mladé (tedy klasicky hodně hozené do mezcalu, což moc nemusím), jednoduché, docela kouřové a sladké. Dlužno podotknout, že já nejsem úplně fanoušek téhle palírny a zatím jediná Ardbeg, která mi fakt chutnala, a které jsem si sehnal flašku, byla Ardbeg Ardbog, lahvovaná pro Feis Ile 2013. Plus teda zbožňuju Compass Box No Name (75.5% Ardbeg, 10.6% Caol Ila, 13.4% Clynelish), ovšem byť tu Ardbeg hraje prim, není to jen o ní.

Na druhou stranu, Ralfy z ní byl docela nadšený.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, LukeD napsal:

@eskimak & @filltos @feltharg: Pánové, hluboce se omlouvám za vzniklé naděje, nicméně dotyčná osoba se mi konečně ozvala a bohužel jsem zjistil, že její ceník není úplně aktuální, resp. že některé lahve už prostě nemá skladem, ačkoli jsou v něm uvedeny. Také jsem si dělal naděje ohledně jedné lahve a také mám smůlu. Ještě jednou velký pardon.

Zkoušel, protože jsme měli k dipozici vzorek v baru. A musím říct, že na základě vzorku bych si lahev nekoupil ani omylem. Zvláště pak za tu přepálenou cenu, za kterou se prodává. Na mě příliš mladé (tedy klasicky hodně hozené do mezcalu, což moc nemusím), jednoduché, docela kouřové a sladké. Dlužno podotknout, že já nejsem úplně fanoušek téhle palírny a zatím jediná Ardbeg, která mi fakt chutnala, a které jsem si sehnal flašku, byla Ardbeg Ardbog, lahvovaná pro Feis Ile 2013. Plus teda zbožňuju Compass Box No Name (75.5% Ardbeg, 10.6% Caol Ila, 13.4% Clynelish), ovšem byť tu Ardbeg hraje prim, není to jen o ní.

Na druhou stranu, Ralfy z ní byl docela nadšený.

 

 

nj to se dalo tak trosku cekat, ale kazdopadne moc moc diky za snahu a ochotu!

ja jsem takhle kdysi sehnal posledni krabici bushmills 16yo  v evrope pres jednoho ceskeho distributora (plus nejkay 21yo ale tam jsem to vzal spis ze slusnosti, pomer cena vykon uz neni resp. nebyla takova hitparada). po zmene majitele a vedeni to prestali vyrabet, bylo to piti, na kterym se moje mamka naucila ocenit chut whiskey (predtim ji vse chutnalo jako "pneumatiky"). dve lahve mam dodnes. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, doporučte mi nějakou "kouřovku", zdá se mi, že točím pořád to stejné dokola (néé, že by mi to extra vadilo), ale když se rozhodnu koupit něco jiného, rád bych to udělal po doporučení. Jsem trochu "omezenec" a kouřovky mi chutnají nejvíc. A ještě cenový strop - 2k na 0,7l. Láká mě hodně Bruichladdich Octomore - tam bych šel i do vyšší ceny, zkoušel to někdo? Prvoplánový kouř mi až tak nevadí.  Díky za případné tipy!

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek Cigi Mně osobně zatím ještě žádná Octomore nijak zvlášť moc nechutnala a Port Charlotte jen jedna jediná (BR: 01, půllitrová flaška v sudové síle ze série Valinch). Nejvíc mi prostě sedí Bruichladdich bez kouře. Takže tohle konkrétní doporučení nechám na někom jiném.

Nevím, co už máš či nemáš vyzkoušeno, resp. co točíš pořád dokola, ale za mě by rozhodně bez povšimnutí neměly zůstat Ledaig 10yo, Ardmore Legacy (popř. dražší Ardmore 12yo Port Wood, která mi stylově tak trochu evokuje Talisker Port Ruighe), Springbank 12yo Cask Strength či Bunnahabhain Mòine (popř. Bunnahabhain Cruach-Mhòna).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, LukeD napsal:

@eskimak & @filltos @feltharg: Pánové, hluboce se omlouvám za vzniklé naděje, nicméně dotyčná osoba se mi konečně ozvala a bohužel jsem zjistil, že její ceník není úplně aktuální, resp. že některé lahve už prostě nemá skladem, ačkoli jsou v něm uvedeny. Také jsem si dělal naděje ohledně jedné lahve a také mám smůlu. Ještě jednou velký pardon.

V pohodě, díky moc za ochotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, eskimak napsal:

 

na Octomore sa vyprdni, za tie prachy to nestoji. Za mna urcite vyskusat Ardbeg Corywreckan ci Uigedail, ale to pre mna bol Talisker 57° North. Asi do limitu vojde, za mna vynimocna whisky.

Eskimáku, děkuju - Ardbeg Corywreckan jsem měl asi 3x - je úžasný, Uigedail - mám teď objednaný (poprvé) a Talisker 57° North jsem měl 2x - výborná záležitost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, knihomol napsal:

Pánové, rád bych se zeptal. V jednom hodinkovém videu na YT, které jsem viděl si dotyčný před rozbalením hodinek hodil do sklénky na whisku předtím čokoládové bonbóny asi pralinky. To se fakt dělá? Má to zjemnit chuť. Nikdy jsem to neviděl.

Tak jsem hodil pralinku do skleničky na whisky a čokoláda chutná stejně, žádné zjemnění. 😀 Nyní vážně. Na stejném principu přece fungují pralinky, které jsou plněné (i) whisky. To ale funguje obráceně, whisky vylepšuje chuť čokolády.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 50 minutami, Radek Cigi napsal:

Eskimáku, děkuju - Ardbeg Corywreckan jsem měl asi 3x - je úžasný, Uigedail - mám teď objednaný (poprvé) a Talisker 57° North jsem měl 2x - výborná záležitost.

Ahaaa. Tak ty uz nieco preskumane mas :lol2:. To si mal hned povedat. 

Vsetkymi desiatimi odporucam Ledaig 1996 Vintage, ak ju dokazes zohnat. Jedna z top whisky co som pil.

Dalej Indicku (ano!) Amrut Peated Cask Strength (ta sudova sila je dolezita, obycajny mi prisiel plochy).

Dalej urcite stoji za test Ileach, jemne slana relativne lacna peated whisky. 

Ak si este nechutnal Laphroaig Quarter Cask, chod do toho.

Predpokladam ze standardny 16yo Lagavulin poznas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 18 minutami, eskimak napsal:

Ahaaa. Tak ty uz nieco preskumane mas :lol2:. To si mal hned povedat. 

Vsetkymi desiatimi odporucam Ledaig 1996 Vintage, ak ju dokazes zohnat. Jedna z top whisky co som pil.

Dalej Indicku (ano!) Amrut Peated Cask Strength (ta sudova sila je dolezita, obycajny mi prisiel plochy).

Dalej urcite stoji za test Ileach, jemne slana relativne lacna peated whisky. 

Ak si este nechutnal Laphroaig Quarter Cask, chod do toho.

Predpokladam ze standardny 16yo Lagavulin poznas.

Děkuji za další Tvojí reakci. Lagavulin 16yo znám, je jedna z mých nejoblíbenějších a to samé platí i o Laphroaig Quarter Cask. Ten Ledaig (aspoň nějaký) zkusím - z této palírny jsem ještě nic neměl. Zatím ahoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No za mne je to v poslednich letech moda byt prehnane korektni ve vztahu k cemukoliv!

Migrace, "puvodni obyvatele" (tim myslim cernochy), zeny, ruzne udalosti, narodnostni mensiny, nabozenstvi....

Ja si myslim ze ti co maji se vsim problem v tom vidi prilezitost ziskat par vterin slavy.

Pokud budeme mluvit o zenach ve vstahu k cemukoliv (nejen Whisky) tak muj nazor je takovy ze nektreri co jsou jako ja, povazuji zeny za vice nez obycejneho cloveka a proto si zaslouzi glorifikovat a pripadne i prirovnavat k necemu co mam rad.

Bohuzel nektere osoby, zeny nevyjimaje v tom samem vydi pohrdani zenami a jejich ponizeni na uroven nejake veci, cimz takova Wisky je. 

Zrejmne Tyto osoby maji jiny nazor na zeny a proto jsou dle jejich mineni nektere vyrazy a slovni obraty jinac pochopeny nez byly puvodne zamysleny.

 

 

 

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 7. 2020 v 2:12, LukeD napsal:

Zatím nejlepší Glenmo, kterou jsem měl z těch moderních, byla - dnes už vlastně stará - Quinta Ruban 12yo. A pak je rozhodně super lahvování 15yo se starou etiketou. Doma mám pak ještě dosud neotevřenou Signet namíchanou částečně z whisky z praženého sladu a na tu jsem tedy hodně zvědavý. Stejně jako na nezávislé plnění pod názvem Westport.

Signet je super ... obecne ja Glenmorangie moc rad. Glenmorangie a Lagavulin jsou moje stalice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...