Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

To ja ji objevil ted nedavno,  musim rici ze mi take velmi zachutnala.

Je to na takove to normalni piti.

Neni to sice Lagavulin 16 a ani Laphroaig Quarter Cask ale naprosto gut.

Soucasne s tim Glenmorangie 10 mi ale prisel i Ardbeg corryvreckan tak ten Glenmorangie trochu zanedbavam 🙂

Upraveno uživatelem tyfo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, tommi_d napsal:

Poprosím znalcov z tohto vlákna... Má zmysle kupovať Glenmorangie 10 Y ako bežné pitie pre neznalca škótskej ? ďakujem za odpoveď...

Souhlasím s ID eskimak. Klasická ex-bourbon whisky, ovocnější chuti s docela výrazným ananasem, příp. dalším tropickým ovocem. Díky nejvyšším kotlům ve Skotsku je ten destilát, co z nich leze, hodně jemný, což právě výrazně přispívá k oné pitelnosti a "snesitelnosti" i pro začátečníky. Glenmorangie navíc dělá své whisky poměrně dost sladké (zvláště pak ty různé finiše po sherry, portském či různých dalších vínech), což ještě více zvyšuje její oblibu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, LukeD napsal:

Souhlasím s ID eskimak. Klasická ex-bourbon whisky, ovocnější chuti s docela výrazným ananasem, příp. dalším tropickým ovocem. Díky nejvyšším kotlům ve Skotsku je ten destilát, co z nich leze, hodně jemný, což právě výrazně přispívá k oné pitelnosti a "snesitelnosti" i pro začátečníky. Glenmorangie navíc dělá své whisky poměrně dost sladké (zvláště pak ty různé finiše po sherry, portském či různých dalších vínech), což ještě více zvyšuje její oblibu.

ďakujem za reakciu... v Metre je za 29.90 € tak pôjdem do nej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
před 23 minutami, ragu napsal:

Máte někdo reference na Balvenie 12 yo Doublewood? Koukám na Mall protože mám nějaký poukázky a tohle je snad jedinej single malt co tam je, kromě tý srandy z Třebíče.

Neurazi, nenadchne. Treba skusit, niet sa coho bat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, ragu napsal:

Máte někdo reference na Balvenie 12 yo Doublewood? Koukám na Mall protože mám nějaký poukázky a tohle je snad jedinej single malt co tam je, kromě tý srandy z Třebíče.

Někdy je těžké radit ohledně chuti. :) Ale obecně vzato jde o dobrou whisky. Pár postřehů v rámci starších vzpomínek:

V 30. 4. 2018 v 22:41, walter10 napsal:

post-3892-0-50844100-1525116593_thumb.jpg

Tak se postupně propíjím různými známějšími kousky. Mezi ně bezesporu patří i Balvenie DoubleWood 12 yo. Ona v chuti především nasládle-nakyslá jemná ovocnost, lehce okořeněná a doplněná rozemletou pomerančovou kůrou s připomínkou dubového dřeva, není vůbec zlá. Pokud by pozbyla určité plochosti, kterou v ní zároveň nalézám, přišla by mi i výborná. 

 

image.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. na Select se vyser
2. dva, tri panacky desitky na rozjezd
3. Quarter Cask
(prvni dva body se daji vynechat)

Jo tak asi máme podobný chutě, pod qc bych se podepsal. Jeste mi chutnala Px ale to bylo v době, kdy sem pil hodně kourovky ve sladkejch finisich. Jdu si něco nalejt snad :D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Quarter Cask ma vic voltu a u prvni sklenicky me to prislo zbytecne moc. Ale inteligentni jazyk se vpije, takze nakonec to bylo dobry. Ten Select nedava moc smysl hlavne cenove, v porovnani s desitkou. Da se to koupit prakticky za stejne prachy. Jinak chutove, na vyzkouseni, neurazi me to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...