Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

Po delší době opět chystám nějakou tu ochutnávku...

Společnost Diageo patří k největším hráčům, a to nejen na poli skotské whisky. Svého času ji dokonce patřila zhruba třetina skotských palíren whisky. Od roku 2001 vydává každoročně sadu lahví zvanou Special Releases. A jak už název napovídá, samozřejmostí těchto lahvování je sudová síla, občas i velmi vysoký věk. My spolu ochutnáme čtyři zástupce z let 2019 a 2020:

  • Cragganmore 12yo 58.4% (WB140081)
  • Lagavulin 12yo 56.5% (WB140080)
  • Cardhu 11yo 56% (WB164636)
  • Talisker 8yo 57.9% (WB159353)

Degustace se uskuteční v pátek 21. ledna v 19:00 v Angels' Share. Cena za degustaci je 690 Kč, tradičně i včetně malého občerstvení. Těšíme se na vás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...
před 22 hodinami, Bert napsal:

Na tomto webu jsem mile překvapen výběrem a cenami.

https://drinkcentrum.cz/kategorie/whisky-1/akce:ano/skladem:ano/krajina:Skotsko

No, asi půjdu nakupuvat ...

Na tenhle e-shop bacha. Nedoporučuji. Jsou to z.rdi.
Špatná zkušenost. Navíc neprodávají láhve, ale flaše...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, marosh napsal:

Na tenhle e-shop bacha. Nedoporučuji. Jsou to z.rdi.
Špatná zkušenost. Navíc neprodávají láhve, ale flaše...

 

Vedel by si napisat o tom aj viac, ze preco zmrdi? Oni su celkom velky importer, tak preto sa pytam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Vánocích jsem tam něco kupoval. Dárek.

Láhev kvalitnější skotské. Jinde nebyla, bral jsem u nich. Jednak to šlo dost dlouho, bo Slovensko.
Ale hlavně láhev přišla s poškozenou krabicí láhve. Na webu neměli o poškozeném obalu ani slovo.
A byl jsem v prdeli. Posílat flašku na Slovensko? Blbost...A darovat na jubileum něco takového? Taky nešlo.

No a jak se k tomu postavil e-shop? Poslali mě do prdele.
 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 2. 2022 v 20:43, marosh napsal:

O Vánocích jsem tam něco kupoval. Dárek.

Láhev kvalitnější skotské. Jinde nebyla, bral jsem u nich. Jednak to šlo dost dlouho, bo Slovensko.
Ale hlavně láhev přišla s poškozenou krabicí láhve. Na webu neměli o poškozeném obalu ani slovo.
A byl jsem v prdeli. Posílat flašku na Slovensko? Blbost...A darovat na jubileum něco takového? Taky nešlo.

No a jak se k tomu postavil e-shop? Poslali mě do prdele.
 

 

Hm to ma mrzi, a hoci chapem tvoje sklamanie, mohlo to byt nedorozumenie. Ze by posielali vedome poskodenu krabicu? Ktovie…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, huno napsal:

Hm to ma mrzi, a hoci chapem tvoje sklamanie, mohlo to byt nedorozumenie. Ze by posielali vedome poskodenu krabicu? Ktovie…

Nevím, co tady zpochybňuješ...Poslali zmačkanou krabici. Nedorozumění? Leda u nich pracují dementi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, marosh napsal:

Nevím, co tady zpochybňuješ...Poslali zmačkanou krabici. Nedorozumění? Leda u nich pracují dementi...

Este raz, chapem tvoje rozhorcenie, ale nemyslim, ze mas utocit na mna. Su fakt velka spolocnost a nestretol som sa u nich este s tym, preto som to napisal tak, ako som napisal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, shag napsal:

Hehe, tu je najvacsi problem: "bo Slovensko" 😁

Ale hovno, není.  Tvl. napíšu, že to šlo dlouho, bo Slovensko a už vidíš za roh a naznačuješ nějakou nesnášenlivost.
Poslední příspěvek k tématu. Už mě to neba.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 2. 2022 v 20:14, marosh napsal:

Tak nepiš blbosti. Ty ses nestretol, já se stretol se šlendriánem a je úplně jedno, jak je to velká spoločnost.

Moja posledna reakcia, lebo zbytocny OT flame. Ty pises blbosti. Viaceri okolo mna si odtial objednali a vsetko ok. To, ze ty si mal jednu jedinu negativnu skusenost (aj to len podla tvojho vyjadrenia), mas na nich z kopca a nevedel si sa domoct napravy, neznamena, ze obchod je zly. A nech si kazdy spravi mienku sam: https://obchody.heureka.sk/drinkcentrum-sk/recenze/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palírna Highland Park je jednou ze dvou palíren Orknejských ostrovů a zároveň jednou z mála palíren Skotska, která si stále ještě část sladového ječmene vyrábí ve své vlastní humnové sladovně. Vždy se navíc těšila pověsti prvotřídní whisky, a to nejen u blenderů. V roce 1924 ji ve společnosti George Ballantines & Sons považovali za druhou nejlepší hned po Glen Grant a mnoho let byla důležitým základním kamenem blendů Cutty Sark či Famous Grouse. Spolu s Petrem Křenkem se podíváme na následující tekuté skvosty:

  • Highland Park Triskelion 45.1% (WB136655)
  • Highland Park 17yo The Light (WB100188)
  • Highland Park 17yo The Dark (WB100189)
  • Highland Park 21yo August 2019 Release (WB139938)

Degustace se uskuteční v pátek 18. února v 19:00 v Angels' Share. Cena za degustaci je 1390 Kč, tradičně i včetně malého občerstvení. Těšíme se na vás.

Upraveno uživatelem LukeD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...