Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

Ano taky moje oblíbená …..  Pro mne N•1 ze single maltkách

Jsem si 3 flašky přivezl domu. Nikdy nesmí chybět !!!


Ted jsem jednu otevřel zapálil dýmku a s úmyslem se kouknout na web, co bych si ještě koupil do baru …. Brouzdám - A myslel jsem že mě vomejou….  
Tady snad mají překlep ne 

90C60F32-B29C-4875-B15E-7BB05F07B148.jpeg

Upraveno uživatelem Lobber
Edit: nevím jak teda ostatní …. Ale já nakupoval a i dnes nakoupil za 1,5k …. Ale tohle ?!?!?!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zrovna minulý týden stála Lagavulin 16 v Londýně na letišti 42 liber. Koupit jsem si jí ale nemohl, protože jsem ještě letěl do Neměcka a opustil letiště. Kdybych měl jen přestupný let, tak za tu cenu bych koupil 2, to je myslím povolené. U nás jí sháním už 2 měsíce. Nikdo ji nemá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohušu, vůbec nevím čím to je. Ale vím, že tahle cena je teda strašnej nesmysl …. Ale viděl bych to opět jen na takovou “bublina cenu”, která brzo splaskne ( doufám )…. 
A když ne, no tak prostě bude 16y, jen “sváteční pití 🤣🤣🤣 OK kecám ….. jak jí přeleju do karafy, tak nemá dlouhou životnost 🤣

502D50FB-4F6C-4F76-8FBD-9753B59F84E8.jpeg

Upraveno uživatelem Lobber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Faktem je, že single malt whisky získává ve světě víc a víc na popularitě, což se ve výsledku podepisuje i na množství dodávek do konkrétních zemí. Jak jsem pochopil, je tím poznamenána i ČR. Pro srovnání, na fóru scotchmaltwhisky.co.uk na konci listopadu padlo, že pro kanadské Ontario s 15 miliony obyvatel byla 16letá Lagavulin dodána v počtu 218 lahví.

Na řadu problémů poukázala i Dawn Davies z The Whisky Exchange (viz rozhovor pro dailyrecord.co.uk; brexit, pandemie, rostoucí poptávka, ceny; zmíněna je i 16letá Lagavulin): https://www.dailyrecord.co.uk/news/scottish-news/scots-single-malt-whiskies-triple-25619257

P. S. Ve vybraných německých či francouzských e-shopech se dá 16letá Lagavulin sehnat pod 70 Euro. Jak dlouho ta cena vydrží, těžko říct. Hádám ale, že tak bude jen do vyprodání stávajících zásob. Z druhé strany, zkuste si vzpomenout na ceny single malt whisky před 20 lety. Kdo není pamětníkem, doporučuji k tomuto tématu skvělé postřehy Petra Komárka na jeho webu whiskyonline.cz: http://www.whiskyonline.cz/index.php?act=49&txt=text&ff=20letwol

Aktuální nedostatek whisky Lagavulin v ČR komentoval Michal Marešovský, který u nás působí mimo jiné jako zástupce Diagea, v podcastu Whisky Essence:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli to tady už bylo, ale poslední dobou mně hodně překvapila jak dobře pitelná je Connemara. 

Irská (což obecně není můj favorit), single malt, ale rašelinová - vlastně jediná rašelinová z Irska.

Krásně sladká a fenolovým nádechem, už mám třetí flašku. Pro milovníky ostrovních skotských whisky, rozhodně doporučuji!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, walter10 napsal:

Faktem je, že single malt whisky získává ve světě víc a víc na popularitě, což se ve výsledku podepisuje i na množství dodávek do konkrétních zemí. Jak jsem pochopil, je tím poznamenána i ČR. Pro srovnání, na fóru scotchmaltwhisky.co.uk na konci listopadu padlo, že pro kanadské Ontario s 15 miliony obyvatel byla 16letá Lagavulin dodána v počtu 218 lahví.

Na řadu problémů poukázala i Dawn Davies z The Whisky Exchange (viz rozhovor pro dailyrecord.co.uk; brexit, pandemie, rostoucí poptávka, ceny; zmíněna je i 16letá Lagavulin): https://www.dailyrecord.co.uk/news/scottish-news/scots-single-malt-whiskies-triple-25619257

P. S. Ve vybraných německých či francouzských e-shopech se dá 16letá Lagavulin sehnat pod 70 Euro. Jak dlouho ta cena vydrží, těžko říct. Hádám ale, že tak bude jen do vyprodání stávajících zásob. Z druhé strany, zkuste si vzpomenout na ceny single malt whisky před 20 lety. Kdo není pamětníkem, doporučuji k tomuto tématu skvělé postřehy Petra Komárka na jeho webu whiskyonline.cz: http://www.whiskyonline.cz/index.php?act=49&txt=text&ff=20letwol

Aktuální nedostatek whisky Lagavulin v ČR komentoval Michal Marešovský, který u nás působí mimo jiné jako zástupce Diagea, v podcastu Whisky Essence:

 

Waltere, Děkuji za vyčerpávající info 🙏🏻🥃

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri potulkach bocnymi ulickami vo Verone ci pri Garde ma neraz cakalo mile prekvapenie v trattorii. Ked som sa pytal na Laga 16, povedali ze maju v pohode stock, kedze to tam nikto nepije. 🤣 Bohuzial nebol po ruke ziaden spirit shop, tak som aspon tam uzival. 

Screenshot_20220420-211241_Gallery.jpg

Screenshot_20220420-211448_Gallery.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 4. 2022 v 21:33, Lobber napsal:

Ano taky moje oblíbená …..  Pro mne N•1 ze single maltkách

Jsem si 3 flašky přivezl domu. Nikdy nesmí chybět !!!


Ted jsem jednu otevřel zapálil dýmku a s úmyslem se kouknout na web, co bych si ještě koupil do baru …. Brouzdám - A myslel jsem že mě vomejou….  
Tady snad mají překlep ne 

90C60F32-B29C-4875-B15E-7BB05F07B148.jpeg

 

V 18. 4. 2022 v 18:31, roger11 napsal:

Zrovna minulý týden stála Lagavulin 16 v Londýně na letišti 42 liber. Koupit jsem si jí ale nemohl, protože jsem ještě letěl do Neměcka a opustil letiště. Kdybych měl jen přestupný let, tak za tu cenu bych koupil 2, to je myslím povolené. U nás jí sháním už 2 měsíce. Nikdo ji nemá...

Ja som kupoval za cca 110€ u nas na niektorom shope. Posledne 2 flase co mali skladom.  Nikde nič. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Hasňa napsal:

Tu Ballantinku jste měli na vyčištění odpadu místo Krtka?

Ja netusim aky bol zamer majitela obchodu pri davani rady kamaratovi, ale pouzitie si trafil presne 😅. Uplny nezmysel, presne ako som predpokladal. Ostatne boli dobre samozrejme, aj ked Storm mi chutil menej ako standardny Talisker 10yo/18yo. 

Upraveno uživatelem tedwine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad Ballantine's 17 yo: Třeba Jim Murray ji ve své Whisky Bible 2011 vyhlásil za nejlepší na světě. Viz třeba zveřejněné výsledky s degustačními poznámkami k ní na whiskyintelligence.com: https://www.whiskyintelligence.com/2010/10/the-2011-whisky-bible-by-jim-murray-ballantine’s-takes-top-honours-in-2011-world-whisky-awards-scotch-whisky-news/

Samozřejmě touto volbou překvapil nejednoho milovníka whisky. Viz jedno z mnoha zamyšlení: https://jason-scotchreviews.blogspot.com/2010/12/review-ballantines-17-years-old-blended.html

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...