Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

před 3 minutami, walter10 napsal:

Ad Ballantine's 17 yo: Třeba Jim Murray ji ve své Whisky Bible 2011 vyhlásil za nejlepší na světě. Viz třeba zveřejněné výsledky s degustačními poznámkami k ní na whiskyintelligence.com: https://www.whiskyintelligence.com/2010/10/the-2011-whisky-bible-by-jim-murray-ballantine’s-takes-top-honours-in-2011-world-whisky-awards-scotch-whisky-news/

Samozřejmě touto volbou překvapil nejednoho milovníka whisky. Viz jedno z mnoha zamyšlení: https://jason-scotchreviews.blogspot.com/2010/12/review-ballantines-17-years-old-blended.html

 

ano ale islo o povodny release 43%. Tento aktualny je fakt ako sáčkový čaj. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám třebas v Angels' Share na baru Ballantine's 17yo ještě ve staré, 43% verzi (dle bottle code lahvovaná někdy před rokem 2010, což znamená sudy z počátku 90. let), a není to věru vůbec špatné pití. Přijďte ochutnat, pokud nevěříte, vy single malt rozmlsanci. ;) Do omáčky bych ji tedy rozhodně nelil...

Ale jinak sem tedy lezu kvůli něčemu jinému. Já vím, po Whisky festivalu toho nejspíš bude mít spousta lidí plné brýle (stejně jako já zpoza baru), ale i přesto to se hodím:

Tentokrát jsme se prostě jen tak prošli kolem našich polic plných lahví s whisky a vybrali pár plnění, která spojuje pouze ten fakt, že byla na trh uvedena během pár posledních let, a o kterých si zároveň myslíme, že by vás mohla bavit. Od čistě ex-bourbon zrání přes kombinaci ex-bourbon a ex-sherry až po zrání v sudech po sicilském fortifikovaném víně marsala v kombinaci s nakouřeným destilátem. Těšit se tudíž můžete na následující vzorky:

  • Balvenie 12yo The Sweet Toast of American Oak 43% (WB178067)
  • Glenlivet 12yo Illicit Still 48% (WB197469)
  • Glengoyne The Legacy Series Chapter Two 48% (WB165441)
  • Port Charlotte MC: 01 2009 56.3% (WB165080)


Degustace se uskuteční v pátek 29. dubna v 19:00 v Angels' Share. Cena za degustaci je 590 Kč, tradičně i včetně malého občerstvení. Těšíme se na vás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mám prosbu. Tchán má narozeniny, tak jsem si řekl, že bych mu koupil nějakou single malt whiskey. Samozřejmě chápu, že co piják whiskey - jiný názor. Přesto zkusím - nedoporučíte něco friendly do cca 2 000,- Kč?

Děkuji moc.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, McMarty napsal:

Zdravím,

mám prosbu. Tchán má narozeniny, tak jsem si řekl, že bych mu koupil nějakou single malt whiskey. Samozřejmě chápu, že co piják whiskey - jiný názor. Přesto zkusím - nedoporučíte něco friendly do cca 2 000,- Kč?

Děkuji moc.

 

Co tchan pije?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, McMarty napsal:

Hele má rád "tvrdej". Takže mu vozím z Moravy Slivku.

Ale pije i třeba Chivas Regal aj.

Tak jsem si řekl, že by mohl single malt ocenit.

 

 

Glenmorangie 10 a este si usetril.

Glenfiddich 18 a bude mat zazitok.

Ani s jednou chybu neurobis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 4. 2022 v 19:31, LukeD napsal:

Tentokrát jsme se prostě jen tak prošli kolem našich polic plných lahví s whisky a vybrali pár plnění, která spojuje pouze ten fakt, že byla na trh uvedena během pár posledních let, a o kterých si zároveň myslíme, že by vás mohla bavit. Od čistě ex-bourbon zrání přes kombinaci ex-bourbon a ex-sherry až po zrání v sudech po sicilském fortifikovaném víně marsala v kombinaci s nakouřeným destilátem. Těšit se tudíž můžete na následující vzorky:

  • Balvenie 12yo The Sweet Toast of American Oak 43% (WB178067)
  • Glenlivet 12yo Illicit Still 48% (WB197469)
  • Glengoyne The Legacy Series Chapter Two 48% (WB165441)
  • Port Charlotte MC: 01 2009 56.3% (WB165080)


Degustace se uskuteční v pátek 29. dubna v 19:00 v Angels' Share. Cena za degustaci je 590 Kč, tradičně i včetně malého občerstvení. Těšíme se na vás.

Budu tak trochu za debila (tedy ne, že bych na to nebyl zvyklý), ale tahle degustace se bohužel přesouvá na neurčito. Jakmile budu znát náhradní termín, dám vědět. Omlouvám se a děkuju za pochopení.

Upraveno uživatelem LukeD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, McMarty napsal:

Zdravím,

mám prosbu. Tchán má narozeniny, tak jsem si řekl, že bych mu koupil nějakou single malt whiskey. Samozřejmě chápu, že co piják whiskey - jiný názor. Přesto zkusím - nedoporučíte něco friendly do cca 2 000,- Kč?

Děkuji moc.

 

Dewar's 18yo - krásně ovocný blend v moc pěkném balení:

https://www.rumhouse.cz/dewars-the-vintage-18y-1l-eanW0111831-skup11Zn1ak50.php
https://www.topalkohol.cz/whisky-whiskey-bourbon/dewar--s-18-yo-1-l/
https://www.eshop.maneo.cz/dewars-18y-1l-40-box-ean5419-skup2Zn1ak3Zn1ak2.php?18_let=ano

Jinak bacha, ještě je jedna Dewar's 18yo ve starém designu a hnusnější lahvi. Mluvím o té, co je na fotce v odkazech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tedy ještě jednou, pro veliký úspěch. ;)

Tentokrát jsme se prostě jen tak prošli kolem našich polic plných lahví s whisky a vybrali pár plnění, která spojuje pouze ten fakt, že byla na trh uvedena během pár posledních let, a o kterých si zároveň myslíme, že by vás mohla bavit. Od čistě ex-bourbon zrání přes kombinaci ex-bourbon a ex-sherry až po zrání v sudech po sicilském fortifikovaném víně marsala v kombinaci s nakouřeným destilátem. Těšit se tudíž můžete na následující vzorky:

  • Balvenie 12yo The Sweet Toast of American Oak 43% (WB178067)
  • Glenlivet 12yo Illicit Still 48% (WB197469)
  • Glengoyne The Legacy Series Chapter Two 48% (WB165441)
  • Port Charlotte MC: 01 2009 56.3% (WB165080)

Degustace se uskuteční tento pátek 6. května v 19:00 v Angels' Share. Cena za degustaci je 590 Kč, tradičně i včetně malého občerstvení. Těšíme se na vás.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegovia poradte prosim, je v pohode kupit whisky ked je v predajni uskladnena cca 3 roky bez kartonu=t.j. flasa v sklenenej vytrine kde sice nie je priame slnecne svetlo, ale nie je ani v tme. Teplota v krame celorocne cca konstantna.  Tiez sa chcem opytat, ci pouzivate nejeky pripravok ako "wine stopper" na vysatie vzduchu z flase po otvoreni, ci sa netreba bat degradacie v priebehu 2-3 mesiacov? 

Laph.10 + Balv. 12.   Obe velmi dobre posluzili k tataraku 👌

Screenshot_20220509-154535_Gallery.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolegovia poradte prosim, je v pohode kupit whisky ked je v predajni uskladnena cca 3 roky bez kartonu=t.j. flasa v sklenenej vytrine kde sice nie je priame slnecne svetlo, ale nie je ani v tme. Teplota v krame celorocne cca konstantna.  Tiez sa chcem opytat, ci pouzivate nejeky pripravok ako "wine stopper" na vysatie vzduchu z flase po otvoreni, ci sa netreba bat degradacie v priebehu 2-3 mesiacov? 
Laph.10 + Balv. 12.   Obe velmi dobre posluzili k tataraku
Screenshot_20220509-154535_Gallery.thumb.jpg.dfa3dc59c47c996e36680eb98d8dab97.jpg

Degradace nevím no. Jako ta chuť se oxidaci změní ale nenazýval bych to přímo degradaci, dobrý to bude taky :). Já otevreny lahve nechávám nevysaty. Ale pred UV se to chránit snažím no
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...