Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

A což taková Caol Ila 25yo, to je panečku teprve žrádlo! 😎 Jinak mně tedy naopak 18yo chutnala o něco více než základní 12yo. Ale u Caol Ila můžu všechny 3 stejným způsobem. Což se naopak rozhodně nedá tvrdit o core range Talisker. 10yo sice miluju, ale 25yo pro mne byla opakovaně velkým zklamáním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, LukeD napsal:

A což taková Caol Ila 25yo, to je panečku teprve žrádlo! 😎 Jinak mně tedy naopak 18yo chutnala o něco více než základní 12yo. Ale u Caol Ila můžu všechny 3 stejným způsobem. Což se naopak rozhodně nedá tvrdit o core range Talisker. 10yo sice miluju, ale 25yo pro mne byla opakovaně velkým zklamáním.

25 som zatial nemal, trochu respect vramci ceny, mozno prikupim, Talisker moja uzka skusenost : 10 ok, Strom, Sky, oniicom, 18 supr. Nic viac som od nich nemal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co si tak pamatuju, tak stran Talisker Skye jsem nikdy nic moc pozitivního neslyšel/nečetl... a hodnocení na Whiskybase kolem 80 také ledacos napoví. Osobně mi z vyzkoušených Talisker NAS chutnala zatím jen - zde již zmiňovaná a vychvalovaná - 57° North a Port Ruighe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, LukeD napsal:

Co si tak pamatuju, tak stran Talisker Skye jsem nikdy nic moc pozitivního neslyšel/nečetl... a hodnocení na Whiskybase kolem 80 také ledacos napoví. Osobně mi z vyzkoušených Talisker NAS chutnala zatím jen - zde již zmiňovaná a vychvalovaná - 57° North a Port Ruighe.

Tal 10,18 dobre, NAS Skye, Storm slabota. Tak isto ako basic Maca. Double este ako tak, aspon ta vanilka vo voni trochu zaujimava, ale Sherry cask (40%) nicota, slabota.  Mam este objednanenu 43% Sherry, tak som zvedavy.

20220524_013714.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes mala ochutnavka. U dymovych mi chuti Laphro QC o nieco viac ako Laga 16. Vnimam podstatne viac voni aj chuti. Tesil som sa na Balvenie 21, velmi jemna, mnoho ovocia v chuti+nejaky element co sa mi nedari identifikovat. Zaver mi nepride nijak extra dlhy. Ale 12 Doublewood aj ked je ostrejsia,  je stale fantasticke pitie.

 

Vcera som mal moznost prvykrat ochutnat Chivas 25. Bol som uzemneny ze vobec nebolo citit vo voni ani v chuti alkohol, az mi to prislo take neprirodzene. Olejovity zaver trval intenzivne asi 15 minut. Urcite tomu dam sancu na poriadne ochutnanie, pretoze na gastrofeste 0.4dcl z plastaku/35 euro, po 20 druhoch jedla, to nie je to prave orechove 😆

 

20220529_212529.jpg

20220528_175418.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...