Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
V 7. 1. 2023 v 3:04, tedwine napsal:

JJ, to teda bola.

Na toto som este pozabudol. 

Ako tak pozeram, celkom sme podegustovali😁

20230105_182320.jpg

kluci a nějaký podobný podnik v Praze doporucite? Byl sem v Jindřišsky věži, ale rad bych zkusil něco nového…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, walter10 napsal:

@sido Co třeba Whisky & Kilt nebo Marpek Whisky? Popřípadě viz interaktivní mapa dalších whisky barů nejen v ČR:

https://poznejwhisky.cz/najdi-si-svuj-whisky-bar/

díky, mrknu na to 👍👌

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, tedwine napsal:

Som zvedavy na obe, az si najdem cas :)  Kde kupujes 18 Sherry? 

Skusal som u nas v Kanade, mame release raz do roka pocas novembra a treba si privstat okolo 4:00 rano, co nie je velmi pre mna. Od 2020 preto kupujem z MasterofMalt (UK), poslu to rodine na UK adresu a potom sa to dostane ku mne. Myslim ze MasterofMalt posiela do Ceska, avsak nie na Slovensko.

Taktiez odkladam jednu flasu kazdy rok na synove narodeniny, 2020/2021/2022. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Tommy_PP napsal:

Skusal som u nas v Kanade, mame release raz do roka pocas novembra a treba si privstat okolo 4:00 rano, co nie je velmi pre mna. Od 2020 preto kupujem z MasterofMalt (UK), poslu to rodine na UK adresu a potom sa to dostane ku mne. Myslim ze MasterofMalt posiela do Ceska, avsak nie na Slovensko.

Taktiez odkladam jednu flasu kazdy rok na synove narodeniny, 2020/2021/2022. 

Tieto obstrukcie so zasielanim a hlavne preclenim su neskutoce. Objednal som si z whiskyinternationalonline, ked dorazila objednavka na slovensko, prislo mi avizo o colnom konani, poslal som pozadovane udaje, dokumenty a obratom ma vyfakovali, ze ja ako sukromna osoba nemozem preclit alkohol (hoci aj 1 flasu na osobnu spotrebu) ked je dodavatel podnikatel mimo EU. Potrebujem to preclit na firmu, cize vybavit licenciu na dovoz tvrdeho alkoholu...   Som komunikoval s colnym uradom 2 dni, skoncilo to tak ze som oznamil dodavatelovi ze som nuteny poslat zasielku späť, poprosil som nech to poslu na adresu kamaratovej sestry v UK a ta mi to prinesie.   Nasrať a rozmazať takyto zákon.

Neviem ako to maju kolegovia v čechách, snad rozumne.

 

To budes mat krasnu zbierku na synovu 18ku. :thumbsup_anim:  Potom sa pochval, je mozne ze este budem medzi živými.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, tedwine napsal:

Tieto obstrukcie so zasielanim a hlavne preclenim su neskutoce. Objednal som si z whiskyinternationalonline, ked dorazila objednavka na slovensko, prislo mi avizo o colnom konani, poslal som pozadovane udaje, dokumenty a obratom ma vyfakovali, ze ja ako sukromna osoba nemozem preclit alkohol (hoci aj 1 flasu na osobnu spotrebu) ked je dodavatel podnikatel mimo EU. Potrebujem to preclit na firmu, cize vybavit licenciu na dovoz tvrdeho alkoholu...   Som komunikoval s colnym uradom 2 dni, skoncilo to tak ze som oznamil dodavatelovi ze som nuteny poslat zasielku späť, poprosil som nech to poslu na adresu kamaratovej sestry v UK a ta mi to prinesie.   Nasrať a rozmazať takyto zákon.

Neviem ako to maju kolegovia v čechách, snad rozumne.

 

To budes mat krasnu zbierku na synovu 18ku. :thumbsup_anim:  Potom sa pochval, je mozne ze este budem medzi živými.

Presne ako hovoris, chcel som to vsetko poslat do Kanady, ale narazil som na rovnaky problem. Krajina neakceptuje ziadne postove zasielky s alkoholom, jedine ako pravnicka osoba/firma s certifikatom na dovoz alkoholu. 
 

Takze flaska/y putuju rovno k rodine do UK, potom autom pocas navstevy na Slovensko a nasledne ich prinesiem osobne v batozine do Kanady. Kanada povoluje pri prilete max 1l tvrdeho alkoholu, max hodnota $800 na osobu, takze sme spolu s manzelku nabaleni kazdy rok, alebo vyuzijem znameho/kamarata pocas jeho navstevy 🙂

PS: pozri ten MasterofMalt a ak mas rodinu/znameho v CR nemal by byt problem

D2B046C4-1E0A-4700-A795-A37A66321881.png

Upraveno uživatelem Tommy_PP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud se nic zásadně nezměnilo, tak opruz s celním odbavením je třeba absolvovat, ale jinak by u nás neměl být problém. Nicméně už jsem dlouho nic z ostrovů nekupoval, takže mne když tak může někdo opravit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem se hecnul a koupil si dve lahve Midletonky, kolega o tom porad basnil, ze prej je to dobry, tak uvidime, musim najit nejakou vhodnou prilezitost, treba Putin by mohl zdechnout...

ale teda koupit si flasku tohole, to je jak zkusit prijit k AD pro Rolexky, sem teda netusil, ze i v chlastu sou cekacky, nebo zaplatis ranec nad retail :(

midleton.thumb.jpg.91685de57126d9e0249e5db8b3dc5948.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...