Přejít na obsah

Něco co nejvíce podobného SKX007, ale quartz


Zdeněk H.

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych radu zkušených znalců značky. Už delší dobu toužím po SKX007. Potřebuju však hodinky na sport, a to nejvíce na kolo - do terénu. Proto bych rád ideálně sehnal nějaké quartzky, které jsou mým vysněným SKX007 maximálně podobné . Poradí mi někdo nějaký model? Předem díky.

Upraveno uživatelem Zdeněk H.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Takovou zátěž by SKX vpohodě přežily. Z quartzu snad SBCM023, těžko sehnatelné. Pak třeba SHC033, 7C43-7000, 7548-700B .

EDIT: Méně podobné SNE107, ale narozdíl od těch výše zmíněných se dají koupit.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovou zátěž by SKX vpohodě přežily. Z quartzu snad SBCM023, těžko sehnatelné. Pak třeba SHC033, 7C43-7000, 7548-700B .

EDIT: Méně podobné SNE107, ale narozdíl od těch výše zmíněných se dají koupit.

 

Díky za odpověď! Ty SBCM023 jsou moc pěkný, přesně něco takového jsem měl na mysli.

 

Opravdu si myslíš, že kolo by SKX007 neublížilo? Většina lidí mi tvrdí opak a já nechci mít výčitky, že ty hodinky przním.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak, výše uvedé kvarcky jsou cenově natolik nad SKX007, že by ti spíš bylo líto je někde škrábnout. Myslím že 7s26(36) je na tolik prověřený strojek, že po zaběhnutí nebude ani vědět, že se něco děje. Chce to hlavně odpruženou přední vidlici a hodinky na gumě. Já nemám odpruženou vidlici, hodinky na tahu a víc než o hodinky jsem se při jízdě po poli strachoval o moji ruku, jak byla domlácená od hodinek(Monstra).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tak, výše uvedé kvarcky jsou cenově natolik nad SKX007, že by ti spíš bylo líto je někde škrábnout. Myslím že 7s26(36) je na tolik prověřený strojek, že po zaběhnutí nebude ani vědět, že se něco děje. Chce to hlavně odpruženou přední vidlici a hodinky na gumě. Já nemám odpruženou vidlici, hodinky na tahu a víc než o hodinky jsem se při jízdě po poli strachoval o moji ruku, jak byla domlácená od hodinek(Monstra).

 

ggrande, nechci s tebou příliš polemizovat, ale můžu tě ujistit, že rotor u automatů, v mém případě Orient Mako, kalibr 46943, lze bez problémů utrhnout i při jízdě plně odpruženým terénním vozem Nissan Patrol. Pravda, stalo se to při putování mongolskou pouští, jednalo se o hodinky nové, podle předchozího chování snad ani nebyly kazové, zakoupeny u AD. Od té doby jsem na automaty trochu zanevřel. Na kolo bych doporučil quartzy, v ideálním případě digitálky typu Casio W28 nebo F91 v ceně pár stokorun, kde v případě nárazu nebo skoku v terénu nebude hrozit újma a pokud ano, bude u hodinek zanedbatelná...

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie : Ou, nepříjemná zkušenost. Já mám taky zkušenost s utrženým rotorem, to ale hodinky spadly dýnkem na dlažbu. Vozím si zadek po lesích v Samurajovi a občas blbnem, ale tohle se mi fakt nestalo+dřevorubění pilou a sekerou v lese i doma. I střelba ze 44 magnum bez problémů.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie : Ou, nepříjemná zkušenost. Já mám taky zkušenost s utrženým rotorem, to ale hodinky spadly dýnkem na dlažbu. Vozím si zadek po lesích v Samurajovi a občas blbnem, ale tohle se mi fakt nestalo+dřevorubění pilou a sekerou v lese i doma. I střelba ze 44 magnum bez problémů.

 

V tom případě je možné, že celková kvalita zpracování bude u Seiko na vyšší úrovni než Orient, jinak nevím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Frostie: Těžko říct. V sekci Orient je někde, ani nevím kde, pěkný foto report naprosto dodrásaných Orientek po x letech služby hlava nehlava. Jestli si dobře pamatuju, tak majitel si je pochvaloval, protože takovýmto používáním odrovnal nějaké pětky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Vám řeknu, že nevím jak se rozhodnout. Každý to vidí trochu jinak a jak jsem psal, rozhodně nechci hodinky trápit. Nejde tak ani o cenu, spíš o princip. Vím, že bych bych pak na ně byl opatrnej, a to nechci. nechci dopadnout jako kamarád, který v hodinkách v divadle ani raději netleská a tlačit nákupní vozík na parkovišti se zámkovou dlažbou by se nikdy neodvážil. Chci hodinky na sport.

 

O levných Casiech za pár stovek jsem přemýšlel, ale neměl bych z nich radost. Navíc nemám rád plast a už vůbec ne digitálky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Vám řeknu, že nevím jak se rozhodnout. Každý to vidí trochu jinak a jak jsem psal, rozhodně nechci hodinky trápit. Nejde tak ani o cenu, spíš o princip. Vím, že bych bych pak na ně byl opatrnej, a to nechci. nechci dopadnout jako kamarád, který v hodinkách v divadle ani raději netleská a tlačit nákupní vozík na parkovišti se zámkovou dlažbou by se nikdy neodvážil. Chci hodinky na sport.

 

O levných Casiech za pár stovek jsem přemýšlel, ale neměl bych z nich radost. Navíc nemám rád plast a už vůbec ne digitálky.

 

 

co to ma kamarad za hodinky,ze se boji tleskat:-)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Vám řeknu, že nevím jak se rozhodnout. Každý to vidí trochu jinak a jak jsem psal, rozhodně nechci hodinky trápit. Nejde tak ani o cenu, spíš o princip. Vím, že bych bych pak na ně byl opatrnej, a to nechci. nechci dopadnout jako kamarád, který v hodinkách v divadle ani raději netleská a tlačit nákupní vozík na parkovišti se zámkovou dlažbou by se nikdy neodvážil. Chci hodinky na sport.

 

O levných Casiech za pár stovek jsem přemýšlel, ale neměl bych z nich radost. Navíc nemám rád plast a už vůbec ne digitálky.

 

Toto jsem řešil před půl rokem. Od října mám Seika 5 Sports a vůbec se s nima nes.ru. - posilovna, kolo, sauna, lyže...všechny sport aktivity, dokonce sauna. A jsou tak bytelné, že mě to ohromuje. Takže, jestli chceš automaty, drapni nějaké pětkové sporty a neuděláš chybu. V ceně od 4..výše nic nezkazíš. Po půl roce jsou jak nové a strojek běží jak "hodinky" a lumi je super - krásně je čtu i v noci !!! (SNZH55K1)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto jsem řešil před půl rokem. Od října mám Seika 5 Sports a vůbec se s nima nes.ru. - posilovna, kolo, sauna, lyže...všechny sport aktivity, dokonce sauna. A jsou tak bytelné, že mě to ohromuje. Takže, jestli chceš automaty, drapni nějaké pětkové sporty a neuděláš chybu. V ceně od 4..výše nic nezkazíš. Po půl roce jsou jak nové a strojek běží jak "hodinky" a lumi je super - krásně je čtu i v noci !!! (SNZH55K1)

 

Gratulace, ty jsou moc povedený, taky jsem na ně pošilhával! Kde jsi kupoval?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych radu zkušených znalců značky. Už delší dobu toužím po SKX007. Potřebuju však hodinky na sport, a to nejvíce na kolo - do terénu. Proto bych rád ideálně sehnal nějaké quartzky, které jsou mým vysněným SKX007 maximálně podobné . Poradí mi někdo nějaký model? Předem díky.

Pokud se ti líbí SKX007 tak si je klidně kup. Před rokem a půl jsem koupil starší kousek, protože mi bylo líto rasit nový. Nosím je vlastně pořád a bez úhony přežívají ping pong a tenis (na hrající ruce), vodu (i mořskou), řádění na enduru v lese, nespočet setkání s futrama dveří, vrtání příklepovou vrtačkou, nebo výlety na neodpruženým kole. Po tom jak se k nim chovám, si nedokážu představit, co by je mohlo zničit. Jasně že už mám podrápanou vložku lunety, ale u pracantů za cca 2.000,- Kč to nějak neřeším a kdyby jo, tak cena nové vložky mě myslím nepoloží. Mám i dražší hodinky, ale tyhle scuby nosím stejně nejraději pro jejich univerzálnost a dobrou čitelnost. Jenom lumi je nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto jsem řešil před půl rokem. Od října mám Seika 5 Sports a vůbec se s nima nes.ru. - posilovna, kolo, sauna, lyže...všechny sport aktivity, dokonce sauna. A jsou tak bytelné, že mě to ohromuje. Takže, jestli chceš automaty, drapni nějaké pětkové sporty a neuděláš chybu. V ceně od 4..výše nic nezkazíš. Po půl roce jsou jak nové a strojek běží jak "hodinky" a lumi je super - krásně je čtu i v noci !!! (SNZH55K1)

 

To Zdeněk H.

 

Bral jsem je na iHodinarstvi a tohoto prodejce mohu vřele doporučit. Rychlý a spolehlivý.

Upraveno uživatelem PetrM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

reborn: Mě teda přišly jako nesehnatelné hodinky, když jsem je sháněl. No nesehnatelné... 210 doláčů je prostě nereálná cena.

 

nádhernej kousek od Casia, na ebay pouze 1 kus new stock a cena i s poštovným 240 USD, viz link:

 

http://www.ebay.com/itm/CASIO-MDV-102-MARLIN-ILLUMINATOR-DIVERS-WATCH-WITH-NEW-NATO-STRAP-MDV102-SKX-007-/181061112546?pt=UK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL&hash=item2a281552e2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...