Přejít na obsah

Vintage divers ...


M@chino

Doporučené příspěvky

No jasne ty znam. V katalogu jsou. Jsou tam totiz vsechny vyznamne potapky. Koukam NOS pouzdro. Takze staci setrit prach z ciferniku a jsou to definitivni hodinky. Jinak dobra prace ... :-D

 

No vida, doufám, že tam jsou hned na prvn stránce pod nadpisem :-). Pouzdro je tak nos, jak jen může být, ještě s cenovkou z fabriky :-). Bohužel na cifru není prach, ale oxidace.... ovšem jinak jsem s prací spokojený :-). Myslím si, že se v celku povedly. Ještě jsem vyměnil původní amphibia dýnka za průhledné :-).

 

post-20230-0-95778800-1408357792_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to pak jo. Já se k hodinkám dostal jak slepý k houslím. Rozhodl jsme se dát dohromady zlaté kapesní hodinky po babičce no a najednou jsem měl na ruce vintážní Doxy :-). Jinak se stále snažím najít nějaké pro mně plně použitelné - tedy i odolné, vodotěsné a s kompilací den a datum. Zá se, že už je mám. Jsou trošku větší, ale zvykám si. Ovšem myslím, že je v diver katalogu nenajdeš :-)

 

attachicon.gifDSC_0386.jpg

až na ten cifr se mi líbí, pouzdro vypadá dost dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

až na ten cifr se mi líbí, pouzdro vypadá dost dobře

 

Sice má už cifr něco za sebou - podle mě se na něj dostala voda (špatná těsnost původního pouzdra). Ovšem v reálu tak špatně nevypadá. Nové pouzdro je opravdu moc povedené a v oceli, takže paráda.

 

post-20230-0-87218100-1408374463_thumb.jpgpost-20230-0-68131900-1408374468_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Delawer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Přesně tak. Pochromovaná mosaz mě zaručeně odrazuje od koupě čehokoliv, co tiká. Prostě nerez je nerez. Ale jak už jsem někde četl. Zpracování nerezi byl ve své době problém a hned tak někdo to neuměl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primky nemám opravdu ani jedny, zatím :-). Lákají mě samozřejmě Sporty I, ale ta pouzdra bývají hrozná... Já jsem dával poniklovat oblekovky Doxa a pak mám jedny hezké potápky. Ty jsou zhora pěkné, ale spodek je děsněj, jak jsou na ruce, tak to prostě odchází... :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak. Pochromovaná mosaz mě zaručeně odrazuje od koupě čehokoliv, co tiká. Prostě nerez je nerez. Ale jak už jsem někde četl. Zpracování nerezi byl ve své době problém a hned tak někdo to neuměl.

 

Oni to uměli, ale bylo to drahé jak sviňa (tož když už mám z Olomoca ;-)), mám omegy z roku 1936 a jsou plně v oceli... Prostě výrobci šetřili kde se dá, jenže pak to vypadá jak to vypadá - hezký cifr i ručky, dobrý švýcarský strojek a pak.... odrbané pouzdro

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Primky nemám opravdu ani jedny, zatím :-). Lákají mě samozřejmě Sporty I, ale ta pouzdra bývají hrozná... Já jsem dával poniklovat oblekovky Doxa a pak mám jedny hezké potápky. Ty jsou zhora pěkné, ale spodek je děsněj, jak jsou na ruce, tak to prostě odchází... :-(

Tak jedině sporty v nerezu,jako nové pouzdro a vnitřnosti originál staré.Vím není to to pravé dobové,ale je to řešení.Cena pouzdra /nerez/ také není zanedbatelná.Pak si vyber no,je píchni jak řízni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...