Přejít na obsah

Vintage divers ...


M@chino

Doporučené příspěvky

Mam jen sbirku Sunnto diver kompasu, ale jen do celoplastaku, a pak mam ten SBS kompas, to je bomba a shanel jsem ho da se rict leta. Must have pro Omega/Rolex sberatele, pac to byla spolecne s hodinkama soucast diving boardu SBS jednotekimage.jpeg.c2aeb73f3c2b886f082fcd21354e3f31.jpeg.

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Piplík napsal:

@Roman-ZA @Seamaster Děkuji, snažím se. Docházejí fotky, takže proto rozšiřuji o mé oblíbené yachting timery a fotky spoře oděných jachtařek (-:

@madmaxx tyhlety dvoustovky v pilot pouzdře ref.166.091 jsou suprový. Tyhle pouzdra mám rád. jsou to hodinky pro chlapy (-:   Ale je pptřeba dávat pozor na futra!  Škoda že jsem zaváhal. Ale mám radost že je máš zrovna Ty, znalec vintage potápek (-:

nemas za co dakovat. ja dakujem, ze sa kocham ;) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 minutami, Seamaster napsal:

Co prosim znamenaji ty cisla na spojnicich indexu?

Už jsem to tady jednou vysvětloval, ale v anglickém popisu se taky moc neorientuji (-:

je to určitý typ dekompresní tabulky potápění. Našel jsem jen na jednom fóru toto vysvětlení v angličtině:

In case anyone is wondering what the funny markings on the dial are, they are quadrant compression calculation tables 

They were used by a handful of high rating dive watches, such as Gerard Perigaux and Zodiac. It is basically a table that you use in conjunction with your timing bezel to figure out your necessary decompression time at specific depths. Here is a copy of the table that came with the zodiac: 

Here is an explanation posted by Subkrawler on an old post here in the WUS Dive Watch Forum, on how to use them: 

Originally Posted by Subkrawler 
...For you guys having trouble wrapping your brain around the info, maybe I can walk us through, to make it clearer. 

OK let's make the dive. First, you're using the bezel as a count-down bezel. This means you set the bezel arrow at where you want to end the dive, not at the beginning. Let's use the first quadrant figure(52/2) which lies between the "5-10" minute indices on the dial, to make our example dive. The "52" is our dive depth in meters and the "5-10" is our bottom time at that depth. Knowing our 5-10 minute bottom time we set our bezel 5-10 minutes ahead of the minute hand(remember we're counting down). 

We now jump in and make our dive to 52 meters. At the end of our 5-10 minute dive time, we should be back at 3 meters(predetermined as per the GP instructions), when the minute hand aligns itself with the arrow on the bezel. Now is where the "2" from our fraction comes into play, that's our mandatory decompression time. Now you have your "15 minute" scale on the bezel to help you time your 2 minutes of decompression. Once the 2 minutes elapse, decompression is complete and you safely ascend to the surface. 

Same thing goes for the second figure on the dial(37/6). Dive to 37 meters for 20-25 minutes, and you have a decompression of 6 minutes. At the end of the dive you use the 15 minute scale to time the 6 minutes of decompression.

6314EC20-B7FA-40F7-A376-1FA8AE57DAB2.jpeg

Upraveno uživatelem Piplík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Piplík napsal:

@Roman-ZA @Seamaster Děkuji, snažím se. Docházejí fotky, takže proto rozšiřuji o mé oblíbené yachting timery a fotky spoře oděných jachtařek (-:

@madmaxx tyhlety dvoustovky v pilot pouzdře ref.166.091 jsou suprový. Tyhle pouzdra mám rád. jsou to hodinky pro chlapy (-:   Ale je pptřeba dávat pozor na futra!  Škoda že jsem zaváhal. Ale mám radost že je máš zrovna Ty, znalec vintage potápek (-:

Jojo to pouzdro je super kousek železa 😎 Perfektně sedí na ruce a na výšku jsou pořád v pohodě…možná proto ho najdem na vícero modelech..

Futra máme naštěstí většinou “papírový” 😁 a ven jdou jen svátečně. Navíc nejsou ani moje, ale synka který je pak dostane k 18ti. Zatím je ve druhé třídě takže do té doby je mám na “starost” 😀 a občas je provětrám.

@Seamaster no parááádní potápěčský koutek 👍 ty kompasy jsou pecka….asi musím sehnat taky něco takového 😎

A pak už jen ten potápěčský kurz 😁

04444DD9-EDC1-4BC0-93AC-FF15F187317B.thumb.jpeg.2d128315d2626f57030ee9ea25cbc2fe.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty stary Suunto se daly pred 5ti lety sehnat za hubicku, hlavne v US. Dvoje mam snad NOS i s krabkou.
Prvni jsou eloxovanej hlinik, konstrukce shodny s valecnymi Suunto vojenskymi kompasy...postupne pridavali plast, az do skoncilo celoplastovym modelem. Tritium uz samo nesajni, jen kdyz na to posvitis UV lampou..
Tech blbin je vic: hloukomery Spirotechnique, potapecsky noze Comex... je toho spoust, co by slo k temetu sbirat, ale to by clovek nesmel delat nic jineho a na zahrade penezovod :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, Seamaster napsal:

Ty stary Suunto se daly pred 5ti lety sehnat za hubicku, hlavne v US. Dvoje mam snad NOS i s krabkou.
Prvni jsou eloxovanej hlinik, konstrukce shodny s valecnymi Suunto vojenskymi kompasy...postupne pridavali plast, az do skoncilo celoplastovym modelem. Tritium uz samo nesajni, jen kdyz na to posvitis UV lampou..
Tech blbin je vic: hloukomery Spirotechnique, potapecsky noze Comex... je toho spoust, co by slo k temetu sbirat, ale to by clovek nesmel delat nic jineho a na zahrade penezovod :)

Já kupoval hloubkoměr Spirotechnique asi za 30eur, verze s plastovým sklem do 80m, je několik variant tuším že jedna extra deep snad do 120m, pak jsou s plochým minerálem, ruzná pouzdra i PVD. Klenutá plastová verze je imo nejlepší...

telegram-cloud-photo-size-4-6010277045776529863-y.thumb.jpg.18bb2ce0d87f137d0fe2f9a53d4e6712.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...