Přejít na obsah

Vintage divers ...


M@chino

Doporučené příspěvky

před 35 minutami, Seamaster napsal:

Vypadaji vnparadnim stavu, ten cifr a ruce uz jsou luminova?

Svítí tak, že ano. Prodávající neznal servisní historii, ale posunovaly se od dědy k tátovi, až je nakonec prodali, takže byly v jedné rodině dost dlouho. Jestli se ale měnili ručky nebo dělala nová lumi nevím. Jinak jsou opravdu v krásném stavu s drobnými vlásečnicemi na pouzdru a sklíčku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluji k novému přírůstku! Vypadají suprově. Můžu jen vědět referenci tahu? Je to klasika 1162/172? Vzhledem k tomu, že se zde rozvinula debata ohledně číselníků pro Big Blue, napíšu něco nového do už zmíněného vlákna. Pokud by tam chtěl kdokoliv cokoliv doplnit nebo opravit, do toho. Sám bych už dnes některé věci napsal jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, malda napsal:

Gratuluji k novému přírůstku! Vypadají suprově. Můžu jen vědět referenci tahu? Je to klasika 1162/172? Vzhledem k tomu, že se zde rozvinula debata ohledně číselníků pro Big Blue, napíšu něco nového do už zmíněného vlákna. Pokud by tam chtěl kdokoliv cokoliv doplnit nebo opravit, do toho. Sám bych už dnes některé věci napsal jinak.

Děkuji Martine. Reference tahu je klasický 1162/172. Jsem rád, že jsou z pozůstalosti a byly dlouho v jedné rodině. V těch “servisních” Omega cifrech bych se taky rád orientoval. Netuším jaké byly staré a nové servisní cifry a další díly. Jen snad luneta se přestala vyrábět a jako servisní díl se nedá sehnat, ne? 

017FC000-434A-4762-9DFC-D23DE0ED407B.jpeg

Upraveno uživatelem Piplík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to má být, tah je taky správně👍 Mně osobně se víc líbí na meshi a úplně nejvíc jim podle mě sedne pětiřadý tah vyráběný pro omegu v Mexiku (Joskes/Holzer). Ten se mi ale nedaří sehnat. U těch vložek lunety jsem se opakovaně dočetl, že se jako servisní díly nedělají. Přesto se ale celkem často objevují (nebo aspoň objevovaly) na ebayi. Jestli to ale byla/je nová výroba nebo staré zásoby, netuším. Každopádně nosit je na ruce je o průser. Ta luneta je tam fakt asi hlavně na to, aby chránila pouzdro před futrama. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za pochvalu. Snažím se (-: Kladiva to jsou. Mám ale rád velké hodinky ze sedmdesátek, protože mají něco do sebe. Prostě se v té době dělal nějak tak lepší design pro lidi. Vše bylo tak “surové”, ostře řezané křivky, experimentální. Jak u aut, architektury, nábytku, tak i v hodinkách. Big Blue jsou na vrcholu této “nepraktičnosti”, ale s hromadou krásných detailů. pořád mě nutí sundávat je z ruky, vytahovat z kufru, abych se znovu a znovu radoval nad dokonalými detaily hodinek.

Co @malda dopsal ve svém vlákně specifikaci ciferníků, se snažím fotit ciferník a hledat přes to poškrábané sklíčko vertikální pruhy na ciferníku a studovat indexy, zda mám originální verzi nebo servisní cifr (-: To je ale úplně jedno, protože i tak to jsou boží hodinky ❤️⚓🤿💣E32B4C05-0AD2-41A9-89A1-00F4A5BF0035.thumb.jpeg.c5cc771668412a9e594f5090324dd4b6.jpeg

97E28364-6F66-4017-B2AB-D48E5700D44D.jpeg

2F767C7D-A29E-4379-98AC-2BFF240D69D9.jpeg

CD82CCCA-3E89-4231-A8F8-37F232E4DDD8.jpeg

100B2C4C-8D73-47E5-91A1-1DDAE95F01D7.jpeg

Upraveno uživatelem Piplík
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavle, když se dívám na ty fotky, tak tam ten brus vidím. To, co jsem psal v druhém vlákně, jsou moudra z internetu. Podle mě je to trochu složitější. Já mám cifr s brusem a plochou lumi a skoro nesvítí. Přesto s ohledem na stav toho cifru o původnosti pochybuju. Ty máš brus, plastičtější lumi a píšeš, že svítí. A taky tvůj cifr přesně nesplňuje definici servisního dílu, jak se píše na internetu. Kdo ví, jak se díly měnily třeba před dvaceti léty. Takhle nějak to svítilo původně:

post-36202-0-02744100-1441980093.jpg.12748137de9ffffa645d50322d260f14.jpg

A nabídku náhradní vložky lunety jsem našel. Prodejce nepokrytě píše, že se nejedná o origo výrobek Omega, ale přesto za ten kousek plastu chce 400 EUR:

s-l500.jpg.f4e2084035d4dce8ef68e89dccf108aa.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...