Přejít na obsah

Vintage divers ...


M@chino

Doporučené příspěvky

před 1 hodinou, Tikal napsal:

Nové jsem měl a pustil je. Chybělo jim TO.

Nad těmi co koupil Madmax jsem přemýšlel, ale moc dlouho 🤣, takže mu mohu jen poblahopřát.

Jen dotaz /není to rýpání/ ta luneta je na 25 prasklá?

Díky 😎 přemýšlel jsem jen o malou chvíli míň.

Jo je tam asi prasklina, ale je vidět jen proti světle.

40960B58-DA2A-4EF2-994B-03A31AA420B0.thumb.jpeg.4539798420dd8ed17bd2d4bb305b0697.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo no, Seamaster 1000 je pro mě top. Ale sehnat je v alespoň trochu původním a slušném stavu, to už je dnes prakticky nemožné. I původní pouzdro je už dnes vzácnost. Jinak ty PloProfy, co tu prezentujete, jsou se "600" na cifru fakt super!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přeju ti je, neměl jsem přemýšlet, viděl jsem je asi 7 minut po vystavení...

Kecám, zavile ti je závidím🤣🤣 

Ty Španělky mají krásnou patinu, také prdlou lunetu a jako bonus i origo drátěnku. za kolik se teď lítá do Madridu?🤣 😍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Tikal napsal:

Přeju ti je, neměl jsem přemýšlet, viděl jsem je asi 7 minut po vystavení...

Kecám, zavile ti je závidím🤣🤣 

Ty Španělky mají krásnou patinu, také prdlou lunetu a jako bonus i origo drátěnku. za kolik se teď lítá do Madridu?🤣 😍

🤩No já měl víceméně štěstí, byl jsem druhý v pořadí…tímto ještě jednou děkuji Kubovi @Exiztence že je vlastně pustil 😎 Mám je od soboty na ruce..

😂 …“drátěnka” … super výraz pro mesh 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvě profi podvodní legendy pospolu 😎

B6BCEDB4-F6C5-4086-ABB2-F085EF717B6E.thumb.jpeg.8f3e5d98070f903c681a38140bedd8ad.jpeg

C8582666-3442-428A-A821-C9B136B29051.thumb.jpeg.ad25859c85da7e3888df5067ab0fccdd.jpeg

BA8B8D03-1ADA-4D06-A21A-A4797AE559B1.thumb.jpeg.847178dacd5821893139b6a8e09b4157.jpeg

F9395DD2-2284-4969-ABC1-907BE0B71406.thumb.jpeg.b6fc13523472b5088db281607de396d2.jpeg

-obě monoblock pouzdro, stejná úrověň “WR”

- jiný materiál pouzdra titan vs ocel, strojek mechanika vs quartz 

zajímavé je že omega zvládne stejnou certifikovanou odolnost 600m s pouzdrem nižším o cca 3mm 👍 Při porovnání na ruce jsou omegy pohodlnější a více kopírují ruku, ikdyž jsou titanové seika o cca 40g lehčí..

4C602684-425A-4E84-87E4-F96379F591F4.jpeg.44693fac5f565da1c3f7d57b5bb765a6.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Zdar,
uz jsem to tu psal a daval fotky, ale veci maji vyvoj. Loni na Vanoce jsem koupil na Chrono24 nize uvedene SM300, strasny fotky beateru bez lunety, ale SN davalo rusit, ze to bude real deal, tak jsme zmackl kohoutek...
Hodinky sly v zapeti na servis do Onyxu, bylo na tom dost prace... lunetu jsem mel servisni, tak proc ne....
A ted to zacne byt zajimavy. Ihned jsem pozadal Omegu o EoA, ktery potvrdil delivery do Portugalska, tak jsem dal echo prodejci, ze je vse cajk a jestli me k nm nemuze dat nejaky info z historie, vedel jsem jen, ze je zdedil po otci....napsal, ze me neco napise, ale ze ted neni v Portugalsku az se vrati, napise me... pod dalsich 3 mesicich a urgencich me prisel mail a trochu me spadla celist:
Prikladam linky s preklady a mail od prodejce:

Hello,

My father, Alvaro Vilar Moreira, was born in 1933, he graduated in physical education (gymnastics) and his passion was diving. So, he combined both and became a diving teacher on the university of physical education (INEF). Bellow you find a link from a movie made in 1967 where you can see sometimes the watch on my father wrist.https://arquivos.rtp.pt/conteudos/a-escafandria/ 
Later, in 1975, we had a revolution in Portugal. Everything was a mess here and my father were arrested for being a fascist and 2 weeks later arrested again for being a communist. So, he decided to run away for Portugal. Because he was wanted by the authorities, has expected, he decided to scape diving trough the Guadiana river located south of Portugal always accompanied by his trustful watch to help him in this scape. He manages to scape to Spain with some other funny histories in between and finally he found himself in São Paulo Brazil. 

In Brazil he started the first diving school from all country where he did thousands of diving hours, always wearing his trustful friend Omega . You can easily find reports of him in local Brazilian diving articles.         I always remember the Omega on my father wrist until he died in 2001. For me, it was amazing when we opened the Omega and found out, after all this adventures, that was still pristine. 
Best regards

Álvaro 

https://almanaqueesportivodesantos.wordpress.com/2015/11/02/alvaro-vilar-moreira-mergulho-autonomo/

ALVARO VILAR MOREIRA - potapec

* 13. 2. 1933 + 24. 11. 2001

Narodil se v Santo Amaro de Oeiras v Portugalsku a v roce 1958 vystudoval tělesnou výchovu ISEF v Lisabonu. Byl jedním z pionýrů výuky amatérského potápění v Brazílii za použití metodiky, kterou on sám vyvinul v Evropě v roce 1970.  Do Brazílie přišel po emigraci z Portugalska z politických důvodů 23. června 1975. V São Paulu, spolu s Juliem LLorentem Neto, João Daherem Filhem a Dr. Raulem Cutaitem založil Instituto de Exploração Subaquática Dallo Sub – IESDS a v roce 1976 založil Escola Bandeirantes do Mar, iniciativy, které rozhodujícím způsobem ovlivnily rozvoj amatérského potápění v zemi. Santos Sub – první amatérský potápěčský klub v Brazílii – založený 15.1.1981 vznikl ze skupiny studentů legendárního učitele.

Álvaro Luis Santos Vilar Moreira, se vrátil do své vlasti v roce 1987, kde zemřel v roce 2001 na mrtvici ve věku 68 let.

Gilmar Domingos de Oliveira Zdroj: exkluzivní rozhovor z 30. 10. 1986, osobní korespondence z let 1985 až 1987, kontakty s jeho synem v září 2009 a spolupráce s Marly Costa Simões.


image.png.a66db8a84cce0153828f9c457943d0fb.pngimage.png.62d9152de98e0a251f11a692edb1b71c.png

Hodinky prisly z Onyxu a ted samy den jsem sehnal origo lunetu - haluz. Ted je z projektu z otaznikem zajimavy historicky kousek. Nekdy te posere ptak, a nekdy poseres ty jeho :)

IMG_2908.thumb.jpeg.0a29242c9fd084d17046dde26d17e860.jpeg

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 hodinami, Seamaster napsal:

Zdar,
uz jsem to tu psal a daval fotky, ale veci maji vyvoj. Loni na Vanoce jsem koupil na Chrono24 nize uvedene SM300, strasny fotky beateru bez lunety, ale SN davalo rusit, ze to bude real deal, tak jsme zmackl kohoutek...
Hodinky sly v zapeti na servis do Onyxu, bylo na tom dost prace... lunetu jsem mel servisni, tak proc ne....
A ted to zacne byt zajimavy. Ihned jsem pozadal Omegu o EoA, ktery potvrdil delivery do Portugalska, tak jsem dal echo prodejci, ze je vse cajk a jestli me k nm nemuze dat nejaky info z historie, vedel jsem jen, ze je zdedil po otci....napsal, ze me neco napise, ale ze ted neni v Portugalsku az se vrati, napise me... pod dalsich 3 mesicich a urgencich me prisel mail a trochu me spadla celist:
Prikladam linky s preklady a mail od prodejce:

Hello,

My father, Alvaro Vilar Moreira, was born in 1933, he graduated in physical education (gymnastics) and his passion was diving. So, he combined both and became a diving teacher on the university of physical education (INEF). Bellow you find a link from a movie made in 1967 where you can see sometimes the watch on my father wrist.https://arquivos.rtp.pt/conteudos/a-escafandria/ 
Later, in 1975, we had a revolution in Portugal. Everything was a mess here and my father were arrested for being a fascist and 2 weeks later arrested again for being a communist. So, he decided to run away for Portugal. Because he was wanted by the authorities, has expected, he decided to scape diving trough the Guadiana river located south of Portugal always accompanied by his trustful watch to help him in this scape. He manages to scape to Spain with some other funny histories in between and finally he found himself in São Paulo Brazil. 

In Brazil he started the first diving school from all country where he did thousands of diving hours, always wearing his trustful friend Omega . You can easily find reports of him in local Brazilian diving articles.         I always remember the Omega on my father wrist until he died in 2001. For me, it was amazing when we opened the Omega and found out, after all this adventures, that was still pristine. 
Best regards

Álvaro 

https://almanaqueesportivodesantos.wordpress.com/2015/11/02/alvaro-vilar-moreira-mergulho-autonomo/

ALVARO VILAR MOREIRA - potapec

* 13. 2. 1933 + 24. 11. 2001

Narodil se v Santo Amaro de Oeiras v Portugalsku a v roce 1958 vystudoval tělesnou výchovu ISEF v Lisabonu. Byl jedním z pionýrů výuky amatérského potápění v Brazílii za použití metodiky, kterou on sám vyvinul v Evropě v roce 1970.  Do Brazílie přišel po emigraci z Portugalska z politických důvodů 23. června 1975. V São Paulu, spolu s Juliem LLorentem Neto, João Daherem Filhem a Dr. Raulem Cutaitem založil Instituto de Exploração Subaquática Dallo Sub – IESDS a v roce 1976 založil Escola Bandeirantes do Mar, iniciativy, které rozhodujícím způsobem ovlivnily rozvoj amatérského potápění v zemi. Santos Sub – první amatérský potápěčský klub v Brazílii – založený 15.1.1981 vznikl ze skupiny studentů legendárního učitele.

Álvaro Luis Santos Vilar Moreira, se vrátil do své vlasti v roce 1987, kde zemřel v roce 2001 na mrtvici ve věku 68 let.

Gilmar Domingos de Oliveira Zdroj: exkluzivní rozhovor z 30. 10. 1986, osobní korespondence z let 1985 až 1987, kontakty s jeho synem v září 2009 a spolupráce s Marly Costa Simões.


image.png.a66db8a84cce0153828f9c457943d0fb.pngimage.png.62d9152de98e0a251f11a692edb1b71c.png

Hodinky prisly z Onyxu a ted samy den jsem sehnal origo lunetu - haluz. Ted je z projektu z otaznikem zajimavy historicky kousek. Nekdy te posere ptak, a nekdy poseres ty jeho :)

IMG_2908.thumb.jpeg.0a29242c9fd084d17046dde26d17e860.jpeg

Gratuluji, super kousek do sbírky a velmi zajímavý příběh 👍 skoro filmová zápletka 🙂

Máš fotky v původním stavu?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servisni zaznamy fakt nemam, pokud nepocitam Onyx :) Syn me slibi pohledat nejaky fotky, ale nevim, musim z nej vse pacit:)
Ale asi to servisoval poctive, pac strojek byl prekvapive v paradnim stavu, na to kolik toho maji natoceno pod vodou...navis bez sroubovaci korunky... hesalit byl urcite puvodni (ted je tam teda servisni), ruce maji relume nekdy davno delany, korunka byla menena servisni, takze ano, byl to tool, ale s odpovidajici peci....ted jsme menili krcek i korunku a maji opet odpovidajici WR... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...