Přejít na obsah

výměna strojku quartz, případně kde sehnat


Doporučené příspěvky

Zdravim,

našel jsem jedny moje staré hodinky - FUJI TIME Quartz, strojek ISA 317 - 0 , vojnu přežily a pak nějak konec.

Po nálezu v šuplíku vyndána baterka (cca 10-15 let stará) zakoupena nová a vložena. Hodinky nereagují, je vidět, že je nějak rozhozené soukolí.

Vzhledem k ceně nového strojku plánuji zakoupit nový a nechat vyměnit.

 

Teď dotaz: nemáte někdo tenhle strojek (ISA 317 - 0) navíc, případně zda a kde se dá koupit v ČR, něco jsem našel ve U.S.A., ale vzhledem

k ceně poštovného (vyšší než cena strojku) se mi odtamtud nechce objednávat.

Případně na koho se obrátit s výměnou - nejlépe v Plzni (pokud se mi podaří strojek sehnat).

Díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jeden strojek ISA 317.30 SWISS MADE mám skladem stojí cca 420,- Kč datum na ,,3,, fungl nový nepoužitý. Můžu ho do Plzně poslat, nebo se můžem domluvit i na té výměně, ale já sídlím v Liberci. Jestli máte zájem pošlete SZ nebo mejl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky za nabídku,

 

koukal jsem na foto jak přibližně vypadá, ale má bohužel jen datum. Zapomněl jsem napsat, že strojek v hodinkách má datum a dny na 3.

 

konkrétně strojek ISA 317 - 0 jsem nikde nenašel (opravdu je na strojku v plastu vyraženo toto číslo) nejblíže mi připadá asi ISA 317/40

 

foto strojku z hodinek (omlouvam se za kvalitu - foceno mobilem a bez blesku):

post-26419-087791600 1360175652.jpg

post-26419-066838400 1360175663.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, tak tím dvojdatumem jsme měli začít. Takže tenhle stroj ISA je 317.104 nebo 317.40 bohužel ho nemám a můj dodavatel mi píše, že je dlouhodobě nedostupný. Osobně si myslím, že to nemá cenu schánět. Tyhle stroje nejsou moc velkej zázrak a nevím jestli je rentabilní utrácet za opravu čas a peníze. Hodně štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono kvalita celých hodinek je taková trochu podivná, jen jsem měl snahu vyměnit strojek, hodinky uložit a možná občas (opravdu jen občas) vzít,

prostě jen vědět, že když tam dam baterku, že pujdou.

...po tom co vydržely :) se mi nechce je jen tak "vyhodit" a myslel jsem, že dle ceny na netu podobného strojku (cca 10-15 dolarů) by to nemuselo vyjít zase na tolik

 

jinak dík za rady, uvidim, snad se objeví někde nějaký ten zapomenutý strojek co by odpovídal zmíněným parametrům např. odkaz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě k té ceně, ISA podobně jako někteří jiní výrobci má nekolik kvalitových a cenových kategorii hodinkových strojků.

Konkrétně ISA 317 se vyraběla v provedení SWISS MADE, SWISS PARTS, a dokonce i FAR EAST. To znamená, že první varianta je montována z dílů vyrobených v ŠV přímo ve ŠV, drůhá varianta je montována většinou na východě z dílů vyrobených v ŠV a třetí varianta je kompletně vyráběna někde v Asii. Rozdíl v ceně a kvalitě není vetšinou jenom rozdíl v ceně práce, ale často jde i o kvalitový rozdíl.

Nemůžu to ukázat přímo na ISA strojích, ale mám to vyzkoušené třeba u strojů Ronda. Stroje řady Normtech třeba 763, nebo 715 mají v provedení SWISS MADE 5 ložiskových kamenů, kdežto v provedení SWISS PARTS pouze 1. Rozdíl zanedbatelný, ale projeví se to ve vyšší životnosti stroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

narazil jsem na stránky Cousins UK a našel jsem asi nejblíže podobné strojky:

China 311.41 (cena 5,95 liber, vteřinovka 0,16)

Hattori VJ43 (cena 1,98 liber, vteřinovka 0,17)

FE7222 (cena 4,95 liber, vteřinovka 0,20) - podle fotky je asi vteřinová ručka součástí, v tom případě vychází nejlépe

 

ale nějak nejsem schopen zjistit, který bude ten správný. Předpokládám, že "hand sizes" znamená rozměr-průměr osičky pro jednotlivé ručky. Hodinovou a minutovou jsem změřil, ale vteřinovou nemám čím :(

 

byla by nějaká rada?

 

jo a ještě bych rád našel někoho kdo je na těchto stránkách zaregistrován a byl by ochoten přidat jeden ze strojků ke své objednávce

 

díky za rady

Upraveno uživatelem xpap
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

narazil jsem na stránky Cousins UK a našel jsem asi nejblíže podobné strojky:

China 311.41 (cena 5,95 liber, vteřinovka 0,16)

Hattori VJ43 (cena 1,98 liber, vteřinovka 0,17)

FE7222 (cena 4,95 liber, vteřinovka 0,20) - podle fotky je asi vteřinová ručka součástí, v tom případě vychází nejlépe

 

ale nějak nejsem schopen zjistit, který bude ten správný.

díky za rady

 

Podle čeho si to hledal? Velikost strojku, to že má dvojitý datum a stejné průměry hřídelí pro ručky neznamená, že je shodný a půjde ho zaměnit. Co třeba umístění nožek pro číselník, výška natahovací hřídele? Ale jinak si objednej co chceš.......:smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Mám podobný problém, jedná se o stroj eta 955.111, při nastavování času v něm ruplo, dál nejde nic nastavit, ani čas, ani datum, korunka se volně protáčí. Při zatačené korunce strojek normálně jde. Viděl bych to na urvaný zub. Do těch strojků se fakt nevedou  žádné díly a musí se měnit celej stroj?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jde o to co s tím strojem je. Pokud do hodinek třeba natekla voda a je v háji elektroblok, nebo je nějak važně poškozenej určitě je jednodušší ten stroj celej vyměnit. Pokud je ho potřeba jen vyčistit nebo jako ve tvém případě udělat jen opravu řízení ( vyměnit jedno kolečko ) je blbost ho vyměňovat za nový. Jde o cenu opravy a také o to, že někteří hodináři místo aby si sehnali jednotlivé díly, raději šáhnou po celém stroji, je to pro ně jednodušší a když to zákazník zaplatí, tak proč to řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
V 6. 2. 2013 v 8:12, tondako napsal:

No jeden strojek ISA 317.30 SWISS MADE mám skladem stojí cca 420,- Kč datum na ,,3,, fungl nový nepoužitý. Můžu ho do Plzně poslat, nebo se můžem domluvit i na té výměně, ale já sídlím v Liberci. Jestli máte zájem pošlete SZ nebo mejl.

Dobrý den, nemohl by jste poradit mě? Sháním strojek ISA 9003/7301. Kde by se dal koupit? Velmi děkuji a přeji hezký den. Jaroslav H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...