Přejít na obsah

Pomoc s výběrem Švýcar


Doporučené příspěvky

Já teda na tý lunetě vidím jen minutovou stupnici, tachymetrickou nevidím a to jsem tyhle Fortisky měl v ruce už dostkrát. Asi jsem slepej. Kdyby ta luneta byla holá, tak by potom byla fakt na ho..o., ale že tam jsou ta čísla, tak může být docela užitečná, např. odečtení časového úseku nebo jako počítadlo, někdy na té lunetě bývají i hodinové indexy a potom se dá použít i jako odečítač času v jiném pásmu. Fakt je popsané luneta dobrá věc.

 

Máš pravdu, tachymetricka stupnice tam fakt není, sorry. Já jak vidím nějaký čísla na lunetě, tak mám tmu před očima :-). Na odečtení časového úseku se to jistě dá použít, to je pravda. Zatím jsem ale asi nedospěl k tomu, aby se mi to líbilo.

 

 

Proc myslis, ze by si je mel kazdy zkusit? Kdyz se mi nelibi, tak k cemu by to bylo? :-). To je jako kdybys rekl, ze by si kazdy mel zkusit Porsche :-). Proc?

 

Protoze je to etalon mezi hodinkami, je to jeden z nejslavnejsich modelu hodinek vubec, jedny z nejlepsich univerzalu, skvela znacka, vynikajici model, kvalitni zpracovani, spolehlive, reprezentativni a zaroven vhodne na volny cas. Neprirovnaval bych je k Porsche, ale souhlasim, ze dle tveho vyberu a pozadavku bys je mel zkusit.

 

Možná časem...nehledě na značku a kvalitu zpracování, jejich design mi prostě zatím nic neříká :-). Do budoucna pravděpodobně zajímavý typ.

 

Ale choď, videl si napríklad hranaté ako des od Tag Heuer (Monaco, zvlášť McQueenovky), lacnejšie Steinhart (Aviation)? Vidíš v tom buzi štýl? To sú hodinky pre chlapov. Máš prioritu okrúhlych, to je v pohode, nič proti tomu, len ten názor je taký divný ;) .

 

Skús pozrieť ešte niečo od Mido a Oris. Tam tiež nájdeš športovo elegantné modely. Hamilton takisto fajn výber. Omega Seamaster? Ikonické hodinky, kvalitná výbava, u quartz klasika End of Life identifikátor...no čo už...nepáčia sa ti. Osobne by som to ešte netlačil na generačné hodinky.

Ve mě hranatý tvar evokuje fashion styl, metrosexualitu či jak to vyjjádřit. A to nemám rád :-). Je to asi o pocitu - každému se v reakci na daný podnět vybaví něco jiného no.

 

Mam rad Mido:)

 

Ale zpet na zacatek: jsem majitel "teplosskych" longines, i kdyz v chronografu. Jsou v pohode, jen mam dve vyhrady: jednak jim vrze tah u pouzdra (ale chapu, ze to bude spis asi problem meho kusu a da se to resit), a jednak te nejspis brzo omrzi. Jsou to sice univerzaly, ale trochu mene osobite... Taky uz pokukuju kde co lita jineho:)

Mido se mě rovněž líbí - zařazuju mezi kandidáty :-). Souhlasím s tím, že můžou brzy omrzet - pak se hold budu sánět po něčem jiném, ale neplánuju se hodinek zbavovat - jak je jednou koupím, tak už si je nechám. Až jich bude víc, každý den si ráno vyberu hodinky podle nálady :-).

 

Proti Midu nic nemám,/sám mám jedny/,ale víc se mi líbí tyto Longines.Cenu jsem nějak nezkoumal.

 

První model se mi hodně líbí...víš přesně typ? Poohlédl bych se po ceně...a dostupnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K těm Londžinům je něco tady http://watch.am/longines-conquest-classic-collection-for-horse-racing-enthusiasts-303295/

Rozměry a čísla jsou zde Conquest Classic 40.00 Gent

 

Reference numbers: Steel models L2.785.4.56/76.6; Steel and 18k rose gold models L2.785.5.56/76.7; 18k rose gold models L2.785.8.56/76.3/5;

 

Díky především Snowovi,ten je našel :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapče máš vtom trochu hokej. Sunto Core jsou digitálky. U digitalek je obecne luneta blbost. U Sunto core ma pak funci urcovani azimutu, tedy nsouvisi primarne s casem. U rucickovych hodinek nahrazuje stopky. Lunetu natocis noluvym bodem na polohu minutove rucicky, cisla na lunete pak oznacuji minuty a tak odecitas cas od referncni polohy urcujici nulu. Tachymetr je neco zcela jineho. Pouziva se na chronografech na mereni prumerne rychlosti na 1km. Je na pouzdre nebo stupnici napevno a je cejchovany v jednotkach rychlosti. Tachymetr je az na vyjimky v praxi nepouzitelny. Naopak otocna luneta je super funkcni vec, ktera se pouziva casto a mnoho lidi si bez ni sve hodinky neumi predstavit, tak tolik k rozdilum a vyuziti.

 

 

 

Luneta jako takova mi samozrejme nevadi, smiril bych se i s tim, ze je otocna, i kdyz uz jsem ji mel u Suunto Core a prijde mi to k nicemu. Co mi ale vadi jsou ta tachymetricka cisla...to se me proste nelibi :-). Navic kdo z vas to pouziva? :-)

Jinak ty Muhle vypadaji celkem dobre....byt to Svycarska znacka, asi bych do nich sel :-).

 

 

 

 

Proc myslis, ze by si je mel kazdy zkusit? Kdyz se mi nelibi, tak k cemu by to bylo? :-). To je jako kdybys rekl, ze by si kazdy mel zkusit Porsche :-). Proc?

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě je to do určité míry nadsázka a někomu se líbit nemusí, ale jsou to beze sporu legendární hodinky, které jsou maximálně univerzální a jejich kvalita je ověřená. Majitelé se jich v drtivé většině případů zbavují jen proto, že se posouvají k dražším hodinkám. Nikoliv, že by s nima byl někdo nespokojený.

 

No nevím,třeba já jsem z těch,kteří s nimi spokojeni nebyli,ne kvůli kvalitě provedení,ale kvůli praktičnosti při denním nošení.

Nemožnost regulace délky tahu bez nástrojů a manipulace s články/každý to nezvládne a leckdo ty články navíc ani nemá./ čitelnost času za šera je pro lidi se slabším zrakem téměř nulová. Lumi je sice slušná,ale plocha na ručkách je velmi malá a minutová se plete s vteřinovkou.

Stroj je zastaralá Ronda bez termokompenzace. Ne že by nebyly celkem přesné,ale za ty peníze?.........

Mají vysoký MI ,to jim nelze upřít,ale už bych je nikdy nekoupil.

Mám hodinky na to ,abych za jakékoli situace a světelných podmínek viděl kolik je hodin, mám rád hodinky zvučných značek včetně Omegy,ale u Omegy bych volil zcela jistě jiný model. Bohužel to už je mimo udanou cenu.

Za mne SMP už nikdy.

 

Přešel jsem z nich na Breitling chronometre Aerospace, koupil k nim zde na foru kaučuk se sponou s mikroregulací , mají superquartz s termoregulací, jsou nízké a titanové s průměrem 42mm dají se nosit kdykoli a kamkoli i k obleku.

Jsou tak přesné až mě nudí,že není co seřizovat a třešničkou na dortu je GMT, alarm, stopky, odpočet času, minute repeater, datum a den v týdnu atd.

Absence vteřinové ručky,takže se nic neškube ve smrtelné křeči. Displeje se dají vypnout,takže na tmavém ciferníku ani nejsou vidět.Lumi je super i ve 4 ráno a pokud ani to nestačí displej je podsvětlený příjemnou zelenou barvou.

No a pro ty co vidí uplně blbě minutová repetice: jednoduchým pípáním po stisku korunky Ti "řeknou kolik je hodin". Co víc si přát?

S trochou štěstí se dají sehnat na kůži za skoro stejnou cenu jako SMP.

Upraveno uživatelem rejan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím,třeba já jsem z těch,kteří s nimi spokojeni nebyli,ne kvůli kvalitě provedení,ale kvůli praktičnosti při denním nošení.

Nemožnost regulace délky tahu bez nástrojů a manipulace s články/každý to nezvládne a leckdo ty články navíc ani nemá./ čitelnost času za šera je pro lidi se slabším zrakem téměř nulová. Lumi je sice slušná,ale plocha na ručkách je velmi malá a minutová se plete s vteřinovkou.

Stroj je zastaralá Ronda bez termokompenzace. Ne že by nebyly celkem přesné,ale za ty peníze?.........

Mají vysoký MI ,to jim nelze upřít,ale už bych je nikdy nekoupil.

Mám hodinky na to ,abych za jakékoli situace a světelných podmínek viděl kolik je hodin, mám rád hodinky zvučných značek včetně Omegy,ale u Omegy bych volil zcela jistě jiný model. Bohužel to už je mimo udanou cenu.

Za mne SMP už nikdy.

Trochu si odporuješ s denním nošením a regulací tahu bez nástroje. Přeci nejdeš na oběd a najednou si jen tak nevzpomeneš, že potřebuješ prodloužit tah. Řešením je řemen :). Vidím, že máš Aerospace. K rozebrání tahu Proffesional I potřebuješ také nářadí (šroubováčky) nebo se pletu? Jinak zkusil jsi někdy rozebrat třeba tah Breitling Proffesional II :)? Potom zjistíš, že manipulace s tahem Omega je opravdu první level. Luminescence není u Seamasterů super, ale vteřinovku s minutovou ručkou jsem si nikdy nespletl (viz. foto). Stroj je ETA 255.461, nikoliv Ronda. Spolehlivý stroj s velice praktickou indikací nízkého stavu baterie, který jak píšeš, nemá termokompenzaci. Pro mě jsou to maximálně všestranné hodinky. Stejně tak jako pro tebe Aerospace, které hanit nebudu :).

 

post-1156-077682700 1360256563.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,Jacobe.

Já je přece nehaním,jen píšu vlastní zkušenosti.

Rozebrání ocelového náramku u B opravdu není na 5 minut,to máš pravdu. Právě proto jsem přešel na kaučuk s mikroregulací a jsem šťastný,že něco takového B konečně začal vyrábět.

Tady spíš jde o to,že k SMP prostě ten tah patří a na něčem jiném to není ono.

Ráno jdu do práce a je -7st. hodinky mi klechtají na ruce. Odpoledne jdu z práce/horké prostředí/ a jsou mi malé,prostě tlačí. a potřeboval bych to teď hned poregulovat a není jak,to je k nepochopení?

To ostatní jako čitelnost za šera atd. jsi přešel.

Foto s lumi po nasvětlení je pěkné to ano.....ale jak je to ve 4 nebo v 5 ráno?

:smile_anim:

Fotím, je to bída pošlu zítra foto na denním světle.

Upraveno uživatelem rejan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ráno jdu do práce a je -7st. hodinky mi klechtají na ruce. Odpoledne jdu z práce/horké prostředí/ a jsou mi malé,prostě tlačí. a potřeboval bych to teď hned poregulovat a není jak,to je k nepochopení?

Jo jo, to jsou ty uživatelské zkušenosti každého z nás :). Já takovou zkušenost nemám (nepozoruji ji) a tobě to vyřešila ta mikroregulace. Ještě otázka k těm tvým Breitling. Ty píšeš, že mají průměr 42 milimetrů, což by odkazovalo na aktuální model. Ten se dá opravdu sehnat za cca 25 000 Kč? Věřím, že starší 40-ti milimetrový model ano, ale ty poslední :sad01_anim:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, to jsou ty uživatelské zkušenosti každého z nás :). Já takovou zkušenost nemám (nepozoruji ji) a tobě to vyřešila ta mikroregulace. Ještě otázka k těm tvým Breitling. Ty píšeš, že mají průměr 42 milimetrů, což by odkazovalo na aktuální model. Ten se dá opravdu sehnat za cca 25 000 Kč? Věřím, že starší 40-ti milimetrový model ano, ale ty poslední :sad01_anim:.

 

Byly za 30000- a je to model E79362 tmavěmodrý cifr. Však jsem psal,že za skoro stejnou cenu.

Dostal jsem k nim 2 řemeny,jeden jsem prodal a tak jsem se dostal na cenu cca 28500,.Kč.

No teď jsem dokoupil kaučuk s libovou sponou a jsem stejně na 32000,-

Věř mi,že po zkušeností s nimi /mám je asi 7 měsíců/ bych už do jiných Quartzek nešel.

Třeba Colty jsou taky super,ale když už Quartz tak proč nevyužít všechny funkce co elektronika umí? Colty za ty samé pníze Ti nabídnou jen čas a datum a k tomu skákající vteřinovku.

Myslím,že pro lidi kteří mají rádi dobré značky a navíc ještě oproti mechanice quartz technologii je tenhle typ cool.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapče máš vtom trochu hokej. Sunto Core jsou digitálky. U digitalek je obecne luneta blbost. U Sunto core ma pak funci urcovani azimutu, tedy nsouvisi primarne s casem. U rucickovych hodinek nahrazuje stopky. Lunetu natocis noluvym bodem na polohu minutove rucicky, cisla na lunete pak oznacuji minuty a tak odecitas cas od referncni polohy urcujici nulu. Tachymetr je neco zcela jineho. Pouziva se na chronografech na mereni prumerne rychlosti na 1km. Je na pouzdre nebo stupnici napevno a je cejchovany v jednotkach rychlosti. Tachymetr je az na vyjimky v praxi nepouzitelny. Naopak otocna luneta je super funkcni vec, ktera se pouziva casto a mnoho lidi si bez ni sve hodinky neumi predstavit, tak tolik k rozdilum a vyuziti.

 

Chlapče hokej v tom nemám. Jenom jsem při prvním pohledu na ty Fortisy zbrkle vystřelil. Ale dle tvého příspěvku spíš usuzuju, že v tom máš hokej ty neboť Luneta, tak jak jest napsáno je pouze označení mechanické části hodinek mezi sklem a pouzdrem. Její funkce se určí až teprve tím, jaké stupnice na ní jsou. Doporučuji si přečíst Tento článek .

 

Vyjadřoval jsem se k tomu v souvislosti s tím, že se mě vzhledově nelíbí jakákoliv stupnice na lunetě - ať už je otočná, či nikoliv.

 

Jinak je to věc bezpochyby velmi užitečná (mluvíme-li o stupnici 0-60) pro někoho, kdo často potřebuje odečítat časové úseky. Jestli to já potřebuji jednou dvakrát do roka, rozhodně tomu nehodlám podřizovat výběr hodinek, zvláště pak, pokud se mě to jako designový prvek nelíbí. Nehledě na to, že mě tedy nedělá problém odečítat časový úsek i bez otočné lunety, ale chápu, že někdo to potřebuje mít vizuálně jasné a rychlé - já ne.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...