Přejít na obsah

Rychlost Chronomagu


Doporučené příspěvky

Panove, uvedomme si, ze Chronomag je majitelem nabizen na prodej: 'As it is!'.

 

To je nějaká zákulisní informace nebo myslíš tento odkaz, který už tu jednou byl, který ovšem není nabídka k prodeji serveru, ale pouze nabídka reklamních ploch?

http://www.iconmedia.cz/chronomag/chronomag-popis-serveru/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 70
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Když už jsme u toho, tu chybovou hlášku mi to v poslední době hlásí také. Rychlost je rovněž špatná....Ale hlavně doufám, že informace o prodeji Chronomagu bude jenom kachna. Čím jsem starší, tím méně mám rád změny! crying_anim02.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem na Kamila neutocil, stejne jako neutocim na zadne mody. Jsem rad, ze to vubec nekdo dela.

 

Snad neni nic spatneho, kdyz se "provozniho" zeptam na provozni vec. Pokud to nevi, staci napsat - nevim to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, uvedomme si, ze Chronomag je majitelem nabizen na prodej: 'As it is!'.

Hmmm ...

Tak o mne netěší, já jsem konzerva a nemám rád měny a navíc většinou vedou k horšímu.

Jinak zpomalení mám taky - už jsem se chystal rozšlapat počítač, ale pak se mi to spojilo s častým výskytek chyby 503 a došlo mi, že komp za to nemůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Service unavailable stale casteji, dneska vecer 7x za hodinu, rychlost nacitani dlouhodobe klesa. Fajn, co s tim?

1) koho mam "otravovat", abych pomohl reseni?

2) funguje eskalace pres adminy fora vyse nebo je to utopie?

3) jak kontaktuju majitele - mame na nej mail? Telefon? Jmeno?

4) co tomu je - slaby server? Slaba konektivita? Chyba fora/databaze? Spatne udelane reklamni banery?

5) je presun chronomagu mimo domenu chronomagu realny? (myslim ze obtizne)

6) je domena na prodej? (myslim ze ne)

Bez odpovedi na tyto otazky se nehnem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Service unavailable stale casteji, dneska vecer 7x za hodinu, rychlost nacitani dlouhodobe klesa. Fajn, co s tim?

1) koho mam "otravovat", abych pomohl reseni?

2) funguje eskalace pres adminy fora vyse nebo je to utopie?

 

Je to utopie. Vyreseni tohoto problemu je momentalne nad moje moznosti.

 

3) jak kontaktuju majitele - mame na nej mail? Telefon? Jmeno?

 

To jsem ja. Jedine emailem.

 

4) co tomu je - slaby server? Slaba konektivita? Chyba fora/databaze? Spatne udelane reklamni banery?

 

Primarne nepretrzity ddos utok s kulantni nabidkou ochrany za 1000 usd mesicne. Sekundarne nechut to platit. Tercialne nedostatek snadno dostupnych jinych reseni.

 

5) je presun chronomagu mimo domenu chronomagu realny? (myslim ze obtizne)

6) je domena na prodej? (myslim ze ne)

Bez odpovedi na tyto otazky se nehnem.

 

V podstate je to proveditelne, je to jeden z pokusu, ktery ted probiha, premigrovat kriticke casti do cloudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych byl konkrétnější, co se dělá s fórem teď k tomu, aby se problémy odstranily:

 

1) Vytváří se nová instalace fóra načisto s některými obrannými nástroji proti DDOS.

2) Tam se pokusně přenesou data a uvidí se, zda nepomůže významně nová verze, která, zdá se, netrpí tolika chybami a nevytěžuje v nevhodných cyklech tolik server.

3) Testujeme ochranu proxy DNS proti DDOS útokům - placená služba, ale nevypadá zle.

4) Testujeme s adminem ukládání části dat a executive scriptů do cloudu

5) podle toho, zda bude lepší cena a výkon za bod tři nebo čtyři, se v tomto bodě rozhodneme pro to.

6) no a ted uvidíme, co se stane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

S tema Dosovejma utokama jde o mnozstvi uzivatele najednou, nebo se nas opravdu nekdo snazi shazovat? Ciste ze zvedavosti:-)

Je to firma nebo spíš sdružení hackerů asi z Asie. Vyberou si nějaké stránky, nejdřív na ně cíleně zaútočí a pak nabídnou ochranu. Něco jako "ochrana" od mafie. Vybírají si středně velké weby, u kterých se domnívají, že je tisíc dolarů měsíčně nepoloží. Není to cílený útok čistě jen na Chronomag.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Chronomagovi i Kamilovi za info a snahu to řešit, byla by rozhodně chyba nějakým šmejdům platit "výpalné". Hlavní je vědět v čem je problém, příště by to chtělo o problému ihned informovat aby to nepůsobilo zbytečné rozladění a dohady u členů Chronomagu. Hned mi to méně vadí, ba přímo naopak mám dobrý pocit z toho, že vlastně bojujeme proti takovým haj.zl.ům.

 

Díky. :sniper: :raygun:

 

 

Upraveno uživatelem pavča
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ja tenhle optimismus nesdilim. jednak nas Patrik zazdil a sorac, ale odpoved nekdy po mesici nebo dvou mi neprijde jako duvod k jasani, a druhak nechapu, jak "bojujeme" proti sikmookejm vyderacum? tim, ze jim nezaplatime? to je prece totalne nesmyslnej argument.

 

a jeste dovetek: nekdo - tusim ze Tower of Power - tady mel nejakou vecnou pripominku k Tapatalku. ja osobne jsem uz rezignoval, takze mi to zily netrha, ale ten argument, ze "to padalo, tak to Patrik odinstaloval", ten je jedlej.

 

jsem paranoidni fakt jenom ja nebo to vazne vypada, ze ma kdosi celej chronomag totalne u zadnice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, ja tenhle optimismus nesdilim. jednak nas Patrik zazdil a sorac, ale odpoved nekdy po mesici nebo dvou mi neprijde jako duvod k jasani, a druhak nechapu, jak "bojujeme" proti sikmookejm vyderacum? tim, ze jim nezaplatime? to je prece totalne nesmyslnej argument.

 

a jeste dovetek: nekdo - tusim ze Tower of Power - tady mel nejakou vecnou pripominku k Tapatalku. ja osobne jsem uz rezignoval, takze mi to zily netrha, ale ten argument, ze "to padalo, tak to Patrik odinstaloval", ten je jedlej.

 

jsem paranoidni fakt jenom ja nebo to vazne vypada, ze ma kdosi celej chronomag totalne u zadnice?

 

Bojujeme tim, ze se snazime prijit na slaby misto - tedy na tu cast scriptu, kterou se jim dari shazovat. A co s ni delat. Bohuzel svy slaby misto ma v tomhle rozmeru prakticky kazdy software a jde o to na to za prvy prijit, za druhy s tim neco udělat. Příkladem mohou být nejrůznější speciální ochrany jako jsou proxy DNS, jenže ty se většinou používají na casina a na forum mi to přijde trochu overkill.

 

Tapatal - to je nějaká dezinformace. Tapatalk zhavaroval při opravách, co se dělají od prosince na fórů právě kvůli těm DDOS útokům. A protože je nějaký citlivý a rozesere se to při každé změně scriptů IP Boardu (tedy několikrát týdně, neb se s tím ladí věci), tak jsem rezignoval na to, udržovat jej zcela v bezproblémovém chodu a rozchodí se, až se vyřeší hlavní problém. Omlouvám se, nemám kapacitu řešit ještě separátně tohle, víc mě trápí ten ddos.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pritom jeste pred par lety by se opravdovi hackeri dosovemu utoku smali, to umi i decka na facebooku kdyz se jich dost domluvi.

Holt dneska je to ucinna metoda:-( Tisic komaru ustipa i bizona:-(

Snad se to povede vyresit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...