Přejít na obsah

Prim Traktor


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 902
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dikes :) barvil som fo klasickou barvou na kožu. A pomazal vcelim voskom. Uvidim ci to nebude menit farbu casom. Zatial je to stale uz par dni za plneho provozu na ruke. Zhliadol som kopec videi ale vsetko je len v anglictine, takze nemam moc sajnu ake pripravky na to pouzit bezne dostupne v nasich domovinach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Panove, asi zase hloupej dotaz, ale zeptam se. Dela Prim i renovace Traktoru? Nechal jsem si tam delat Sport II, IGeny, ale tim to konci. Nejak jsem to chapal tak, ze delaji jenom tyhle dva modely.

 

A pokud je odpoved kladna, je to cenove podobne (myslim, ze me to vyslo okolo 8-9 tisic za kazdou renovaci)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim umí zastavět do pouzdra na Traktory nejen kalibry, které se tam původně dávaly, ale už  taky kal. 66, určitě by dokázali i 68. Mám naše Aeskulapy  i v automatu postaveném na základně 66 (takový vývojový  předstupeň našich automatických Igenů s datumkou na šestce). Padesátku a dvaapadesátku, pokud vím, nechtěli už servisovat,  s pětapadesátku a sedmapadesátkou  na tom byli stejně,  strojky by se musely nechat udělat u hodináře. Koneckonců, to doporučuji i u kal. 66/68, vyjde to o dost levněji a servis zvládá každý dobrý hodinář. Prim umí na Traktory udělat i dýnko s průhledem.  Vodotěsné ale opravdu nebudou.

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zastavět tam jde Tome kde co,to víme,že to Elton umí,ale ta nulová vodotěsnost je neomluvitelná.

Ale zase není tak zle. Je to renovace hodinek, které vodotěsné nikdy  nebyly . Úplně stejně nevodotěsných  hodinek se na celém světě v padesátých a šedesátých letech dělaly hromady a lidi prostě byli zvyklí na ně dávat pozor. Když se takové hodinky renovují, taky tím vodotěsnost nezískají. Většina starých zlatých oblekovek vodotěsná není. To až dnes se chceme s hodinkama  hned z plesu jít potápět k nějakým vrakům, nebo tak něco (nebo je sice nikdy do vody nevezmeme, ale chceme prostě mít ten pocit že můžem). Traktory jsou krásné, opravdu nadčasové hodinky. Nemusí být vodotěsné, vždyť z té doby mám ve sbírce kila oblekových hodinek fakt dobrých značek  a vodotěsné taky nejsou.

 

Zapomněl jsem napsat, že  při kalibrech 55 a 57 je potřeba použít vyšší dýnko, které jsem u Eltonu zatím neviděl. Kalibry mají vysoký můstek centrálky. Vzhledem k tomu, že původní dýnka na Traktory na nové pouzdro  použít nejdou, muselo by se možná takové dýnko udělat extra, nebo upravovat pouzdro, což potom  při jednom kusu může celému plánu finančně dost uškodit, neřku-li zlomit vaz.

Upraveno uživatelem straspol
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou voděodolností (nebo dokonce vodotěsností), není třeba se chtít hned z plesu jít potápět k vraku lodi :), ale ony jsou ty hodinky líp chráněné i vůči ostatním vlivům (mikroskopický prach, vzdušná vlhkost a já nevím co) a prodlužuje se servisní interval, nevysychá olej atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou voděodolností (nebo dokonce vodotěsností), není třeba se chtít hned z plesu jít potápět k vraku lodi :), ale ony jsou ty hodinky líp chráněné i vůči ostatním vlivům (mikroskopický prach, vzdušná vlhkost a já nevím co) a prodlužuje se servisní interval, nevysychá olej atd..

To je všechno pravda. Co s tím? Naklapávací dýnko s jakous takous vodotěsností se už v historii objevilo mockrát a laškoval s ním na potápkách i Elton. Takže to by nějak šlo. Natahovačku ošetřit komínkem a těsněním by taky asi nebyl problém. Ale na armované sklo prostě standardní pouzdro Traktorů dělané není. Šlo by to tmelit, šelakovat, lepit, ale to jsou prasárny. Muselo by se předělat pouzdro tak, aby se zasazovalo armované sklo přímo do pouzdra, bez rámku. No a pak už by byla blbost mít to bez šroubovacího dýnka, žejo,,, a ty subtilní nožky by se měly trochu zesílit... mohly by být trochu větší...   Elton to určitě umí udělat, ale bude to stát ne raketu, ale vesmírnej koráb. A to už se bavíme o pouzdru které je podobné jako ,,Linea".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za odpovedi... ale ted v tom mam totalni bordel, pardon. :D Jde mi o renovovane Traktory... jsem barbar, takze jakej strojek bude uvnitr je pro me druhotne - v tom smyslu, ze mi nejde o autenticitu. Premyslel jsem o kalibru 50, protoze u Traktoru bych trval na mimostredne vterinovce a datum tam taky nechci (resp. preferuji bez datumoveho okenka na ciferniku). Jelikoz ziju trvale mimo CR, budu to resit vsechno na dalku, otravovanim lidi, pres brachu atd. Takze, jestli to chapu spravne, kal. 50 mi uz v Primu neoservisuji? To by mohl byt problem... Ktery z tech dalsich zminovanych kalibru je s mimostrednou vterinovkou, jestli vubec nejaky? A uprimne receno, automaty nechci... chtel jsem mit prachobycejne natahovaci renovovane Traktory. Vodotesnost neni dulezita - i kdyz s tou odolnosti vuci ostatnim elementum to chapu stejne. A u techhle mi to je uplne fuk... na potapeni bych si vzal stejne radeji Suma nebo EcoZilly :D

 

Jo, a jsem nejakej bud prepracovanej nebo uz odvyklej, tak to na me vyklopte vazne pomalicku polehoucku :D

 

P.S. Nekde jsem myslim zahledl, ze pani Krskova uz tam nedela?

Upraveno uživatelem little_w
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediný kal. 50 je s mimostředkou.  Budu si v dohledné době taky nechávat dělat trakaře, úplnou klasiku, taky s padesátkou (tedy správně řečeno s kal. 50.1, bez datumky). Taky se mi tohle líbí nejvíc. Jestli chceš, můžem se spojit, dokážu zařídit strojky atd. a s paní Kmínkovou v Eltonu není problém vše dojednat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strojek kal.50 Ti sice neoservisují,ale v republice je dost hodinářů co Ti servis udělají.Takže strojek vyřešen a ostatní Ti Elton dodá /ručky,ciferník ,pouzdro/.

Touhle cestou bych radši nešel. Elton se pak kroutí když na ručkách nebo ciferníku najdeš škrábanec a svedou to na hodináře co to sestavoval. Správnější cesta je nechat třeba Valise oservisovat stroj a šup s ním do Eltonu- ať to sestaví sami. Záruka se pak nevztahuje na strojek, ale ručí spolehlivě za všechno ostatní (vyzkoušeno, funguje to).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...