Přejít na obsah

Steinhart Nav B-Uhr 44 a 47 Handaufzug


R4B4

Doporučené příspěvky

Já jsem částečně nahlodanej, asi to zas zkusím a objednám si je. Samozřejmě 47mm! Jediné čeho jsem se u nich vždycky obával, označení WR 3 atm. a argumentace, že pilotky nepatří do vody, mi dnes připadá už jako pitomá... (Stowa,Archimede,Kemmner,Laco - WR 5 atm). To je snad jediné mínus, jinak na ruce dělaj parádu a jsou k nepřehlédnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 133
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já jsem částečně nahlodanej, asi to zas zkusím a objednám si je. Samozřejmě 47mm! Jediné čeho jsem se u nich vždycky obával, označení WR 3 atm. a argumentace, že pilotky nepatří do vody, mi dnes připadá už jako pitomá... (Stowa,Archimede,Kemmner,Laco - WR 5 atm). To je snad jediné mínus, jinak na ruce dělaj parádu a jsou k nepřehlédnutí.

Tu vodotesnost bych neresil..Na snorchl se tyto hodinky stejne nehodi na to si clovek koupi potapky a chodit s nima do sprchy je nesmysl,uz jenom kvuli kozenemu reminku.Jinak 3Atm-30m.Moje osobni zkusenost je,ze sprchovani prezily bez uhony a to se jednalo o daleko levnejsi hopdinky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem jednu blbou zkušenost a to s hodinkama WR 5Bar, tak proto. Stálo mě to 3 měsíce handrkování a dohadování se s prodejcem, než mi vrátil prachy. Jinak, když se ti dostane voda do hodinek, označených jako WR 3Atm. a budou ještě v záruce, s jakoukoliv reklamací máš smůlu a platíš všechno sám. Pokud je to min. 5Atm, musejí to řešit a většinou reklamaci uznají. Do takhle označených hodinek, by se voda dostat fakt neměla. PRIM Orlík má asi 6Atm a ten šedesáti-metrový sloupec vody opravdu vydržel. Dnes tohle označení znamená něco jiného...      

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 GSIA79 á bych souhlasil s koledou paul67 o dva posty výše, takovéto hodinky si kupuješ přece z lásky, ráno s vždy i poslechneš tan krásný zvuk strojku při natahování, opečováváš si je a nebudeš přece v nich umývat kupu nádobí nebo se sprchovat, potápět atd. 47 mám taky, jsou úžasné a WR3 atm fakt neřeš, navíc pokud je budeš kupovat v Chronoshopu, tak s něma se dá myslím vždy domluvit, snaží se vyjít vstříc zákazníkovi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes je to 18 dni co jsem si v Chronoshopu objednal Steiny manual 44.Vzhledem k me nedockavosti jsem dnes odpolco poslal mail jak vypada stav me objednavky.Vzapeti zprava,ze by meli dorazit pristi tyden...Pred chvilkou otevru e-mail a ziram...Objednavka pripravena k odeslani...Zrejme nekdo kdo byl prede mnou je nakonec nechce a nebo mala chyba v administrative,kterou odpoustim...Vsem sorry za off topic,ale zaroven diky za informace a nazory,protoze nebyt Chronomagu a tech,kteri toto forum sdileji,tak bych nakonec ani nevedel,ze jsou tyto pilotky spravna volba...Dnes asi neusnu...Tesim se jak maly kluk :clap:  :clap:  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak konecne vlastnim Steiny 44mm manual.Dikec Chronshopu a vsem od koho jsem tahal info.Je to skutecne skvost,ktery vypada dobre jak na stole,tak na ruce.O presnosti strojku nema cenu asi diskutovat,zatim za 24/jsem na 0.Jedinnou malou vytku mam k pouzdru,ne ze by nebylo pekne,ale ostre hrany budou velice nachylne na tukance a vrypy.Mohli to trochu zaoblit,nicmene patina k nerez.pouzdru patri a jak se rika,kazdy skrabanec ma svou historii...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pánové osvícenci,

 

jsem nováček, ale bohužel (bohudík) naprosto pohlcen. Vlastním jedny chronografy na ocel. tahu a sním o klasických pilotkách s kož. řemenem. Krzevá inzeráty jsem se proklikal na zančku Steinhart. Model B-Uhr mě naprosto uchvátil. Odsouvám rodinné rozpočty či jiné finanční priority a musím je mít! 

Než však zatížím Chronoshop objednávkou, mám jeden hloupý dotaz nováčka. Jak moc (opticky) velký rozdíl je mezi 44 a 47? Chronografy mám 44, velikost mi přijde akorát, pazouru nemám nikterak tenkou. Jde mi o to, aby 47 nebyly přílišná pěst na oko, jestli mi rozumíte. Navíc 47 mají na Chronu skladem a co jsem se dočetl o čekací lhůtě... bojím se objednat 44. Díky za jakýkoliv názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám od Steina B-Muster 47mm a zápěstí 19cm. Na mé ruce jsou k nepřehlédnutí. Rozdíl mezi 44 a 47mm jsem vůbec neřešil, člověk se s tou velikostí musí poprat. Pokud jsi měl na ruce už 44mm, jdi do těch větších. K leteckým hodinkám tenhle diametr patří. Mrkni se ještě na Archimede XLA (45mm).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este doplnim k vodotesnosti... ja som svoje stajny (na tahu) v pohode oplachoval pod tecucou vodou. samozrejme na korunku som daval pozor aby nesiel prud vody priamo pod nu. nikdy mi nic nezatieklo, vsetko v najlepsom poriadku. vzdy lepsie hodinky oplachnut vo vode ako prach a ciastocky rozotierat handrickou a mat ich potom doskrabane a plne mikro vlasocnic!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...