Přejít na obsah

Upgrade potápek ze 60-70. let


Doporučené příspěvky

Ahoj...

 

Nedá mi to se nepochlubit, i když je mi předem jasné, že mě tu asi hromada lidí prokleje a jiná zase zdrbne :). Mezi tu první skupinu považuji vintage nadšence a sběratele... mezi které se také sám počítám. Na svoji obhajovu si dovolím říct, ale.....

 

.....měl jsem švýcarské potápky ze 60-70. let, zančky Duxot (patřící pod Doxa), automaty. Krásné, klasické a stylové. Jenže já je chtěl nosit víc než jen občas .....pouzdro bylo ocelové a v dobrém stavu, jenže s korunkou byl problém. Neměla již fungující těsnění a nahradit jej kvůli "spešl" závitu nebylo tak snadné. Takže tam bylo dané jiné, přilepené dvousložkovým lepidlem... V hodinkách byl nádherný automatický strojek Felsa 4007N (děkuji tímto NIGHTinGALE za pomoc s určením) a mě bylo líto, že ho nevidím. Nějak jsem podlehl kouzlu průhledných dýnek.

 

... takže... na ebay jsem si vyhlédl ocelové pouzdro, se safírem nahoře a dole s minerálem, vodotěsnost 10 ATM. Velikost se zvětšila z 38 mm na 42 + korunka. Šířka řemínku z 20 mm na 24 mm. Počkal jsem si 3 týdny než mi ze Švýcarska došlo (ze tří týdnu strávilo týden u celníků...) a nakonec jsem vše odnesl svému nehorázně šikovnému a ochotnému hodináři a ten se postaral o zbytek.

 

No a výsledek posuďte sami

 

post-20230-007015300 1361353691.jpg

 

post-20230-041706300 1361353579.jpg

 

post-20230-003158500 1361353662.jpg

 

post-20230-030245800 1361353670.jpg

 

post-20230-008980200 1361353675.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Chces pocut pravdu, alebo pochvalu?

 

No.. pokud bude pochvala pravdou, tak ji snesu ;-). Zajímá mě každý individuální a pravdivý názor. Jak jsem psal, je mi jasné, že hromada lidí změnu odsoudí. Já se trošku odsoudil taky, ale na druhou stranu - Nyní to jsou hodinky pro každé použití a nemusím se bát, že o ně nějakým blbým pohybem příjdu. Nevím jak je to možné, ale mé hodinky vysloveně přitahují futra všeho druhu i materiálu. Nejsou snad dveře, abych o ně nějak nezavadil :)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no,vysledek peknej,ale autenticnost je fuc..smim se optat,na kolik vyslo pouzdro?Diky

.....autentičnost je sice fuč, ale mám pečlivě schované původní pouzdro, takže není problém kdykoli jej hodit zpět. Ovšem s novým výsledkem jsem opravdu spokojen. Upřímě můžu říct, že se mi fakt líbí.

 

 

Cena pouzdra - na ebay 72 dolarů, + 22 dolarů poštovné ze Švýcarska. K tomu si celníci hodili daň 490 Kč. a pošta 180 Kč za vyřízení cla u celníků a poštovné ke mě. V závěru jsem se dostal na 2500,- To si myslím, že za nové ocelové pouzdro ze Švýcarska, se safírem, šroubovací korunkou a průhledným šroubovacím dýnkem je slušné.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej nějaké foto před úpravou. Ten volný prostor mezi cifrem a pouzdrem vypadá dost děsivě.

Ono v reálu to zase tak děsivé není, černá naprosto splývá s cifrem, takže to působí jako jeden kus. Působí tam tím i optický klam, takže pak pouzdro vypadá hlubší než je. Na té první fotce je to tak výrazné kvůli optice a bleksu foťáku.

 

 

Tady je fotka před

 

post-20230-056726300 1361360580.jpg

 

post-20230-058089800 1361360592.jpg

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výsledok nie je tragický, pokiaľ by som o upgrade nevedel, ale pôvodný origo model ma zaujal určite viac. Je vyvážený, má nádherný ciferník, správne púzdro k nemu, zaujímavý strojček. Doporučujem vrátiť naspäť a do nového puzdra od niekoho z fóra alebo na aukre dokúpiť stroj a ciferník zodpovedajúcej veľkosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné hodinky to byly, hodně tam chybí ten minutový věnec. Jestli by to nějak šlo, hodně bych přemýšlel, jak jej tam zase dostat.

No, on ten minutový věnec nebyl původní, dodal si ho tam až předchozí majitel hodinek. Zjistil jsem to podle nalezených fotek z netu - zároveň po jeho odstranění jsem objevil schovaný nápis na ciferníku" T SWISS MADE T"

 

 

To, že bych tam nějaký dal jsem uvažoval kvůli menším rozměrům ciferníku. Rozdíl je 2 mm.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Výsledok nie je tragický, pokiaľ by som o upgrade nevedel, ale pôvodný origo model ma zaujal určite viac. Je vyvážený, má nádherný ciferník, správne púzdro k nemu, zaujímavý strojček. Doporučujem vrátiť naspäť a do nového puzdra od niekoho z fóra alebo na aukre dokúpiť stroj a ciferník zodpovedajúcej veľkosti.

Já si také nemyslím, že by výsledek byl natolik špatný. Popravdě, mě se výsledek líbí. Hlavně jsou hodinky nyní plně funkční pro běžné použití a nemusím se o ně nijak bát. Jinak velikost strojku do pouzdra je naprosto perfektní, rozměrem do nich padne. Pouzdro je určeno pro etu 2824 a 2893, rozměr felsa 4007N je úplně stejný. Takže menší je jen ciferník. sehnat jiný by se dal, ale nebyl by to tenhle...

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mně je hezčí původní originál, já bych to pouzdro neměnil.

A teď jen taková pobídka k úvaze:

Ten krček korunky se závitem je pouze zalisován do pouzdra a těsněn pomocí nějakého tmelu. Nestálo by za úvahu teď nechat někde ten krček vylisovat a dát tam jiný komplet i s těsnící korunkou a potom už jen vyřešit otázku hřídelky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevypadá to vůbec špatně. Pouzdro je pro každodenní nošení a dýnko taky pěkný. Jen bych nějak pořešil tu mezeru mezi cifrem a pouzdrem. Ale máš zase individualní hodinky co jiný nemá :) Hlavně že se líbí tobě, to je to proč si to dělal, ne? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...