Přejít na obsah

Jake auto pro rodinu (SUV)


Doporučené příspěvky

<br /><br />Nepsal jsi v nejakym vlakne, ze ti odeslo neco po par mesicich, zes cekal, ze to od minule verze dali docajku..? <br /><br />Dizajnove mi neprijde spatny a cenove to asi bude o dost lepsi nez ML tipuju..<br /><br />

<br />To jsem asi psal ještě o té starší verzi z roku 2004. S touhle novou zatím vše ok az na par softwarových bugů s radiem a palubovkou, které uz jsou vyřešené novější verzí firmware. <br /><br />Jinak tahle verze je postavena na stejné platforme jako ML od mercedesu, protože vývoj probíhal ještě v době kdy Chrysler byl vlastnen Daimlerem. <br /><br />Na jeep forech se samozřejmě najdou lide, kteří nějaké problémy maji (např. zblázněná elektronika u nejvyšších výbav), ale zdá se to být minimum a na smolnej kus z linky asi muzes trefit u jakékoliv automobilky.<br /> Upraveno uživatelem kloubik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 575
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak co, jestli uz ji mas, jak jsi spokojeny?

Zatial je len objednana, priplatil som si tie vselijake oneee...pakety... A ze to stihnu tak v unori najskor dodat.Ale necakam nejake extra prekvapenie, ked som ju mal pozicanu vyskusal som aj dialnicu aj mesto aj rozbahneny lahky teren a bolo to ok.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mel jsi moznost porovnat s CX-5? Jaky motor + prevodovku jsi vybral?

Zatial je len objednana, priplatil som si tie vselijake oneee...pakety... A ze to stihnu tak v unori najskor dodat.Ale necakam nejake extra prekvapenie, ked som ju mal pozicanu vyskusal som aj dialnicu aj mesto aj rozbahneny lahky teren a bolo to ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mel jsi moznost porovnat s CX-5? Jaky motor + prevodovku jsi vybral?

No dal som benzin a cvt automat. Najprv som sa tej prevodovky dost obaval ale cim dlhsie som jazdil tym viac ok, dost rychlo som si pri testovani zvykol. Cx-5 mi nesadla od prvej chvile, mizerne ulozne priestory vo vnutri a nedarilo sa mi tam pohodlne uprdelit (192cm). A este par veci mi tam vadilo ale uz som zabudol co. Ale objektivne tam asi nejake zasadne funkcne a kvalitativne rozdiely nebudu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu bych potřeboval přihřát polívku, asiže budu muset vyřešit auto pro rodinu. Ale opravdové auto pro rodinu, tzn. 7 míst (3x sedačka a dva dospělí s občasným kočárem v kufru nejsou žádná sranda). SUV ne :(

 

Kámoška najela půl mega na Zafiře. Byla s ní celkem spokojená, ale nevím, zda by ti to velikostí vyhovovalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

narazil jsem ted na Hyundai Sante Fe, napr tento, co si o tom myslite ve srovnani s MB ML 350..

 

Koukal jsem orientacne na pojistky a MB vychazi na dvojnasobek i kdyz cenu dvojnasobnou rozhodne nema, coz moc nechapu, jak to teda pocitaj..

 

Jel jste tim nekdo? Jak moc to "drnca"?

 

Jak byste srovnali bezpecnost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on asi MB bude trochu dražší na servis a víc klementů rozbije víc MB než hnůjdajů. Kočár je to bez debaty, ale srovnávat ho s MB je úplná blbost. A na tu spotřebu zapomeň, já s tím jezdil spíš 10-12. Bezpečnost koho?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak ti mozem poradit do Hyundai-je nechod. Mame dve a nie je to ziadna slava najma kasna a podvozok (bucg sem buch tam....)

Neviem ci tu uz bol spomenuty Fiat Freemont, jazdil som viac ako mesiac na Freemonte 4x4 , 170 ps , u mna momentalny vitaz , do mesta , na dovolenku , "vsehochut"

Hodnotil som :

bezpecnost - hlavne deti v zadu

priestor

prevadzkove naklady

ovladanie

Spotrebu som mal 7,5 l  , mesto - okresky 50-50 , jazdim trochu nad limit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem orientacne na pojistky a MB vychazi na dvojnasobek i kdyz cenu dvojnasobnou rozhodne nema, coz moc nechapu, jak to teda pocitaj

 

Taky nevím jak to počítaj, nějakým koeficientem, prostě počítej pojistku na MB 30 tis. ročně a výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BFG: spotrebu 10-12 jsi mel u ceho? bezpecnost lidi uvnitr samozrejme..

Andrej: prave jsem ted procital recenze toho noveho modelu a docela to chvali.. ale asi je fakt, ze to nemuze byt nikde blizko nemeckyho levelu ticha..

Josef: tech 30kkc pocitas pri jake hodnote auta? me pri kalkulaci hodnoty cca 1.3Mkc vyslo 50kkc u slavie, takze pocitam Allianz nebo CP bude drazsi..

 

tak me se to MB libi, jen mam jeste nejasno v nekterych oblastech, tak se rozhlizim po dalsich moznostech. to co bych jeste potreboval osvetlit:

- kdyz koupim ojety ML350 z nemecka (od roku 2012 a novejsi, do 50kkm) tak mi na to tady v cesku bude platit ten servis zdarma do 100kkm jak to MB inzeruje?

- co presne ten zdarma servis 5let/100kkm zahrnuje a co nezahrnuje? platim nebo neplatim rocni servisky? kolik to stoji?

- mam na sebe dneska napsany 2 auta a u pojistovny je na kazdy to auto separatne evidovany bonus k povinnemu a havarijku. tzn napr u auta1 mam povinny 50mesicu bonus a havarijko 40mes u auta2 povinny 60mes a havarijko 65mes. kdyz koupim auto3, tak jaky bonusy na povinny a havarijni se na nej uplatni?

- budou se bonusy na auto3 nejak lisit, kdyz prodam auto2 a budu chtit ty bonusy prevest na auto3?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to tenkrát počítali na 1 mil. při 50% slevě na bonusy a hodně se snažili, aby to bylo co nejlevnější u ČPP.

 

Co se týká placeného servisu, je to do 120 tis. km a všechny prohlídky zdarma (je to popsané na webu MB)

Upraveno uživatelem Josef01
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. S aktualnim Hyundaiem SF jsem mel tu cest v zari 2013 na cca deset dni. Nemam srovnani s MB ML, ale proti Hyundaii nemam jedinou vytku..., ikdyz spotreba se jen tezko dostavala pod desitku. Pokud bych kupoval SUV, tak rozhodne nenecham bez povsimnuti aktualni Hondu CRV = spickovy turbodiesel + automat + spotreba!!!

 

narazil jsem ted na Hyundai Sante Fe, napr tento, co si o tom myslite ve srovnani s MB ML 350..

 

Koukal jsem orientacne na pojistky a MB vychazi na dvojnasobek i kdyz cenu dvojnasobnou rozhodne nema, coz moc nechapu, jak to teda pocitaj..

 

Jel jste tim nekdo? Jak moc to "drnca"?

 

Jak byste srovnali bezpecnost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

- kdyz koupim ojety ML350 z nemecka (od roku 2012 a novejsi, do 50kkm) tak mi na to tady v cesku bude platit ten servis zdarma do 100kkm jak to MB inzeruje?

- co presne ten zdarma servis 5let/100kkm zahrnuje a co nezahrnuje? platim nebo neplatim rocni servisky? kolik to stoji?

 

hele, servis 5 let/100t km mam i u BMW, tam je to tak, ze neplatis vymenu oleje a filtru, to vostatni - voblozeni, kotouce a tak - uz platis, aspon myslim. rano mrknu do faktur..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BMW 

 

Tento balíček zahrnuje:

? výměnu motorového oleje a olejového filtru
? servis/výměnu vzduchových filtrů, mikrofiltrů a palivových filtrů
? servis/výměnu zapalovacích svíček a brzdové kapaliny
? brzdové destičky/kotouče vpředu a vzadu
? spojku (normální opotřebení)
? stírátka stěračů čelního okna/gumičky jako součást běžné údržby
? kontrolu vozu a standardní servis, jak jsou zapsány v servisní knížce BMW

Tento balíček je k dispozici na smluvní dobu 5 až 10 let, respektive na kilometrický proběh 100 000 až 200 000 kilometrů.

 

http://www.bmw.cz/cz/cs/owners/service/serviceinclusive/packages_3.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně už mi to přijde moc velkej rozstřel....lítá se tu v RangeRoveru,Mercedesu a pak v Hyundaii.To je velikej rozdíl.Korejec, ač se snaží,ještě furt na německou ligu nestačí.Od zpracování,kvality interieru atd.Chápu,že je to taky možnost,ale chtělo by se to rozmyslet,co teda se vlastně chce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...