Přejít na obsah

Steinhart Aviation Chronograph


Doporučené příspěvky

Tak už je to tady :gora: :wine: . V pátek jsem si konečně vyzvedl svou zásilku z Chronosopu. Dorazily nástupci mých bývalých Steinhart Aviation GMT. Asi se proto neubráním občasnému srovnávání s nimi. Je to i proto, že volba nepadla až tak daleko, jak by se možná dalo čekat. Řada Aviation mě totiž chytila. Nejsou to prvoplánově krásné hodinky a svým designem působí na někoho možná i trochu těžkopádně, ale pro mne mají své osobité kouzlo a neomrzely mne ani po roce nošení. Proč jsem je tedy poslal do světa a hledal nástupce? Byly to mé první hodinky bez chronografu a ačkoliv jsem žil v domnění, že mi to zas tak vadit nebude, opak se ukázal být pravdou. Časem jsem prostě zjistil, že na chronograf jsem si prostě zvykl a chyběl mi čím dál tím víc. Proto jsem se rozhodl pustit je do světa a jelikož Aviationy mě opravdu chytly, sáhl jsem po jejich chrono verzi. Prvním dojmem při vybalení z krabičky bylo překvapení. Hodinky na mne působily mnohem decentnějším a opticky lehčím a menším dojmem, než model GMT verze, přesto, že rozměrově jsou shodné. Je to zřejmě způsobeno mnohem více detaily na ciferníku, malými ručkami a číslicemi chrono sčítačů. Celkově vyváženému dojmu pak napomáhají i tlačítka stopek, které opticky vtvoří plynulejší přechod mezi mohutnou korunkou a pouzdrem. Celek tak působí mnohem vyváženěji, lehčeji a harmoničtěji než GMT verze. Celkovému vyváženému dojmu napomáhá rovněž oranžově prošívaný řemen z tmavě hnědé broušené kůže se signovanou sponou. Průhledné dýnko se zlacenou setrvačkou a modřeným šroubkem je pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu. Vím, že mnozí mi řeknou, že za ty peníze jsem už mohl mít něco lepšího, třeba ?jetého? zde na foru, ale já jsem nechtěl něco lepšího. Chtěl jsem právě tohle a mám z nich obrovskou radost. A co se mi na těch hodinkách vlastně tak líbí? Asi všechno od designu imitující letecký výškoměr a kontrast kruhového pouzdra s kulatým cifrem, spolu s ručkami sčítčů, které vypdají jako ručky navigačních přistrojů pro navádění na radiomajáky a na přístrojové přistání dle ILS, přes skvělou čitelnost za všech světelných podmínek díky luminiscenci až po skvěle vyladěnou barevnou kombinaci a plastický ciferník s výškově zvednutým minutovým věncem. nelze pominout do detailu zpracovaný design korunky díky níž je s hodinkami při seřizování snadná manipulace. A co se mi nelíbí? Neřekl bych, že nelíbí, ale spíš po čem se mi trochu stýská... tím je krásný plynulý pohyb velké vteřinovky. Ten je v tomto modelu nahrazen drobnou excentrickou vteřinovkou v levé části ciferníku. Pokud si tedy chci užít velkou vteřinovku, nezbývá, než zmáčknout tlačítko stopek? A ještě zmínka na závěr. Eta Vajoux7750 je v tomto modelu přeci jen o něco hlasitější než témř neslyšný strojek v GMt modelu. Zde je slyšet i cvrkot při nathování hodinek setrvačkou, což se mě osobně moc líbí :smile_anim:

 

post-21589-034720000 1363008358.jpg

post-21589-060682100 1363008374.jpg

post-21589-098104400 1363008392.jpg

post-21589-058487900 1363008404.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To koukam.... parada. Zajimava vec, pokud Steinhart ozeli sve logo a vymysli svuj desing, hned se dostavaji do me sfery zajmu.

 

Gratuluju k nevsednim hodinkam!

 

edit: na korunce bych jim to odpustil

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

<p>

<br>To koukam.... parada. Zajimava vec, pokud Steinhart ozeli sve logo a vymysli svuj desing, hned se dostavaji do me sfery zajmu.<br><br>Gratuluju k nevsednim hodinkam!<br><br>edit: na korunce bych jim to odpustil<br>

 

 

proč by mněl oželet své logo ?

;)

 

883_steinhart-aviation-chronograph-2.jpg

 

já bych spíše přivítal vyšší hodnotu WR

 

 

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezký hodinky inspirovaný aviatikou,s tou velkou vteřinkou Ti rozumím,budˇ oželet chrono nebo velkou vteřinku,ideál by byl oboje,no co naděláme.Tenhle model jsem u štajnů úplně přehlédl,věčně čumim na potápky,na fotkách vypadá parádně i ta kombinace barev a subciferníků.Pěkná koupě tak atˇ dělají radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.....Tenhle model jsem u štajnů úplně přehlédl,věčně čumim na potápky....

 

Jsem na tom úplně stejně. Omlouvám se Steinhartu za křivá slova, která jsem v minulosti někdy pronesl. Za tyhle FAKT VLASTNÍ modely si Steinhart vážně zaslouží pochvalu a Klasik palec nahoru za vkusný výběr!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mně osobně se více líbí ta prostá verze bez chrona, ale protii gustu... každopádně parádní neotřelý budíky za výbornou cenu!

 

704_steinhart-aviation-automatik-3.jpg 883_steinhart-aviation-chronograph-3.jpg

 

zato ty chrona jsou fakt "kus palubovky letadla" :smile_anim:

 

trápí mne jen ta WR, jen ta WR...

;)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mě super a gratuluji Ti! Se Steinhart nějaké zkušenosti mám (pilotky), takže vím, že s kvalitou problémy nemají a kromě Rolex modelů je mi ta značka sympatická. Ten ciferník je podle mě super a vážně se mi líbí. Problém mám s hranatým pouzdrem, ale to je můj boj :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Aviation GMT, přítelkyně klasické Aviation, černé se "zažloutlými" indexy, které vypadají úplně jako letecký přístroj. Tyhle chrona mi přeplácaná nepřipadají, gratuluju! Ještě přidej foto luminiscence, pokud svítí jako moje GMT tak to nemá chybu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na tom úplně stejně. Omlouvám se Steinhartu za křivá slova, která jsem v minulosti někdy pronesl. Za tyhle FAKT VLASTNÍ modely si Steinhart vážně zaslouží pochvalu a Klasik palec nahoru za vkusný výběr!

 

vždy je nějaká podobnost vyžádaná stylem a určením hodinek,to nic nemění na tom,že tyhle od štajnů jsou parádní.(Martin Braun NBY používal i stejný strojek Eta 7750),vidíme,že jeden styl hodinek se prolíná do druhého ale není identický.

 

DSCF0333-1.jpg

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proč by mněl oželet své logo ?

;)

 

já bych spíše přivítal vyšší hodnotu WR

 

Ted jsi me teda dostal:-) Ze je na prvnich fotkach schovane ruckou me nenapadlo. No, alespon tak nevynika jako na nekterych modelech. Bud je mensi, nebo pomaha hodne "nabitej" cifernik. I tak si myslim, ze spolecne s Tritonama jsou to od Steinu asi nejpovedenejsi kousky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parádní a celkově originální hodinky. Ten řemen s oranžovým prošitím k nim, podle mě, sedne mnohem líp, než ten na ofiko fotkách. A skvěle ti k nim ladí bunda! :smile_anim:

Ty šroubky kolem cifru jsou "jen na okrasu" nebo mají mě skrytý účel?

Nabli nám sem, pls, foto lumi.

samozřejmě gratulace!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem. Děkuji za reakce. Tak snad jen abych nějak shrnul vaše připomínky či dotazy. Předchozí GMT jsem měl rok. S hodinkami se nekoupu a přijiných příležitostech jsem s WR na problémy nenarazil. Chápu, že to je pro někoho problém, ale je to spíš o přístupu. Dále tu byl dotaz na lumi. Jak jsem psal GMT jsem měl a je zcela srovnatelná. Fotku bohužel dodat nemohu, jelikož momentálně nemám dostatečně schopný foťák na vyfocení, ale slibuji, že se ji pokusím doplnit. Dále tu bylo několik narážek na logo Steinhartu. Zaregistroval jsem to tu už v minulosti, že vůči němu panuje jistá averze, ale přijde mi iracionální (a nebo mám nedostatek informací...) Pokud jde o to, že je v logu korunka, nevidím v tom problém, od Rolexu je zcela odlišná a spíše doplňuje hlavní logo stylizované S v kružnici. Rolexáckou korunku je opravdu nepřipomíná ani vzdáleně. Nebo jde o jiný problém? To že nemúže část lidí přijít Steinhartu na jméno kvuli kopiím Rolád chápu, ale logo bych do toho netahal. No a co se týká zmíněných Martin Braun NBY, no taky moc zajímavý kousek. Jen by mě zajímalo, když mají stejný kalibr, ETA Vajoux 7750, jak to že mají day date, zatímco mé Steiny mají jenom date? znamená to, že tuto funkci prostě v daném modelu neosadili, ale teoreticky by tam mohla být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 

Ty šroubky drží pohromadě hranatou část pouzdra se zbytkem hodinek. Ten hrnatý tvar vlastně dělá jakási "maska" chycená těmi šroubky, no a je to samozřejmě designerská záležitost

 

 

 

Parádní a celkově originální hodinky. Ten řemen s oranžovým prošitím k nim, podle mě, sedne mnohem líp, než ten na ofiko fotkách. A skvěle ti k nim ladí bunda! :smile_anim:

Ty šroubky kolem cifru jsou "jen na okrasu" nebo mají mě skrytý účel?

Nabli nám sem, pls, foto lumi.

samozřejmě gratulace!

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem. Děkuji za reakce. Tak snad jen abych nějak shrnul vaše připomínky či dotazy. Předchozí GMT jsem měl rok. S hodinkami se nekoupu a přijiných příležitostech jsem s WR na problémy nenarazil. Chápu, že to je pro někoho problém, ale je to spíš o přístupu. Dále tu byl dotaz na lumi. Jak jsem psal GMT jsem měl a je zcela srovnatelná. Fotku bohužel dodat nemohu, jelikož momentálně nemám dostatečně schopný foťák na vyfocení, ale slibuji, že se ji pokusím doplnit. Dále tu bylo několik narážek na logo Steinhartu. Zaregistroval jsem to tu už v minulosti, že vůči němu panuje jistá averze, ale přijde mi iracionální (a nebo mám nedostatek informací...) Pokud jde o to, že je v logu korunka, nevidím v tom problém, od Rolexu je zcela odlišná a spíše doplňuje hlavní logo stylizované S v kružnici. Rolexáckou korunku je opravdu nepřipomíná ani vzdáleně. Nebo jde o jiný problém? To že nemúže část lidí přijít Steinhartu na jméno kvuli kopiím Rolád chápu, ale logo bych do toho netahal. No a co se týká zmíněných Martin Braun NBY, no taky moc zajímavý kousek. Jen by mě zajímalo, když mají stejný kalibr, ETA Vajoux 7750, jak to že mají day date, zatímco mé Steiny mají jenom date? znamená to, že tuto funkci prostě v daném modelu neosadili, ale teoreticky by tam mohla být?

 

Kdesi tady v nějakém vlákně o německých hodinkách je "vysvětlení".

Steinhart živí modely převážně řady Ocean, což je velmi silně inspirovaný model Rolexem Submariner. A občas můžeš mít pocit z různých vyjádření ke značce, ne k modelům, jistého despektu pramenícího právě z jejich kopírování vzhledu SUBů. jejich modely Triton, Apollon a další by měly být těmi, co je baví a prachy na jejich "vývoj" berou z prodeje Oceanů - vcelmi ale velmi zjednodušeno.

Na tvých hodinkách osobně nevidím žádnou inspirační stopu poukazující na Rolex nebo jiné (jen ty subcifry trochu "ladí" s výše uvedeným model NB Yaeger), ale podobných inspirací dnes uvidíš mnoho i u jiných značek. Takže klídek, nenech se rozhodit a užívej nový parádní hodinky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, tohle všechno já vím, ale tady vysloveně padlo, že lidem vadí to logo, což mi jaksi i přes zmíněné souvislosti přijde iracionální, jelikož zrovna to samotné logo opravdu nic a nikoho nekopíruje. Jinak Zmíněná podobnost subcifrů s NB Yeager, je skutečně až zarážející, o jejich existenci jsem neměl tušení, nicméně, vzheldemk jinému barevnému ladění i celkovému designu hodinek a ciferníku bych tohle brasl asi jako ok. Kdyby to člověk bral takhle, tak by za chvíli nikdo nemohl udělat kulatý subcifr, protže už ho udělal někdo předtím. Mě to nerozhazuje, jen překvapuje.

 

Kdesi tady v nějakém vlákně o německých hodinkách je "vysvětlení".

Steinhart živí modely převážně řady Ocean, což je velmi silně inspirovaný model Rolexem Submariner. A občas můžeš mít pocit z různých vyjádření ke značce, ne k modelům, jistého despektu pramenícího právě z jejich kopírování vzhledu SUBů. jejich modely Triton, Apollon a další by měly být těmi, co je baví a prachy na jejich "vývoj" berou z prodeje Oceanů - vcelmi ale velmi zjednodušeno.

Na tvých hodinkách osobně nevidím žádnou inspirační stopu poukazující na Rolex nebo jiné (jen ty subcifry trochu "ladí" s výše uvedeným model NB Yaeger), ale podobných inspirací dnes uvidíš mnoho i u jiných značek. Takže klídek, nenech se rozhodit a užívej nový parádní hodinky!

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je obrázek 7750,ale jak jsem psal,znovu zdůraznˇuji abych předešel nějakým debatám,podobnosti na hodinkách vznikají úplně běžně a jedná se i o daleko vyšší cenové kategorie.Je to dáno částečně určením hodinek,popularitou určitého disainu a podobně.Proč tyhle štajny nemají day date netuším,spousta výrobců používá tento strojek s day date,ale i jen s date.Zdroj obrázku je jasný,tak nemusím komentovat.

 

eta7750layout2011.jpg

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...