Přejít na obsah

mizení příspěvků


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 448
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dane, kdyz bude to gprd, muzu jeste porad vedet, ze si Dan? A kde pracujes? Ja to nechci zapomenout!!! Jsi kamo!

 

 

Jo ale nikde to nerikej !

 

Hoši, hlavně se o tom nesmí dozvědět rozesírači tohoto fóra, jinak dopadnete jako Bolek a Lolek.

Upraveno uživatelem Bert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GDPR mě zrovna štve hodně (mého oboru se to týká bych řekl víc jak jiných - headhunting), takže je to pro mě osobně docela živý téma posledních pár měsíců. Je to hovadina, ale nedělejte z toho strašáka víc jak je. Teď si navíc procházím implementací v mezinárodní firmě a byť je to plný chujovin, tak tak strašný to nebude. Smazání účtu by mělo být samo o sobě dostatečné, navíc veškeré osobní údaje, které jsou na foru uchovávány má člověk ve vlastním profilu a tedy je může kdykoliv editovat.

 

Právo být zapomenut je spíš pro případy, kdy by Bert chtěl, aby veškeré články o jeho osobě v mediích byly po nějaké době vymazány, ne na to, aby tu zmizeli jeho posty - přes ty ho nezle identifikovat a hlavně by tu někdo musel procházet mraky postů ostatních lidí, kteří se na něj odkazují, ani ne tak jeho. To že někdo zná jeho zdejší identitu (ví o koho se fyzicky jedná) ještě neznamená, že to zadává důvod tu něco mazat, co má člověk v hlavě žádná norma neřeší a ani nevyřeší. Důvod ochrany dat je spíš jejich ukradení/zneužití/vynesení ze společnosti aka nabourání zdejší databáze, takže by se mělo řešit šifrování a řízený přístup k datům uživatelů. Takovej facebook je plnej sraček co na sebe lidi vykydaj a pak se diví, že o nich někdo ví víc, než by si byli ochotni přiznat.

 

Na celou republiku je cca 7 kontrolorů, kteří většinu času budou hnípět ve firmách jako je google (i ten tu má kancl). Bez několika násobného udání se na nějaký internetový forum z vysoka vy...

 

Fakt z toho nedělejte kovbojku, to se jen Big4 potřebuje pár let na něčem živit...

 

A tady jedno tematický video (zajímavej je právě ten konec...)

 

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:lol2: :lol2: :lol2:

 

Ale teď vážně, legislativa je nadřazena nařízením EU (v tomto případe GDPR), takže stejně tak zaměstnavatel bude udržovat tvoje údaje po dobu 10 let a nemůžeš si vynutit aby to smazal...

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:lol2: :lol2: :lol2:

 

Ale teď vážně, legislativa je nadřazena nařízením EU (v tomto případe GDPR), takže stejně tak zaměstnavatel bude udržovat tvoje údaje po dobu 10 let a nemůžeš si vynutit aby to smazal...

Pokud by byla Parlamentem přijata, což v tomto případě nebyla, a proto tedy GDPR, jinak  nařízení EU 2016/679, platí přímo, vedle zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Počkat, těch 10 let není součástí platné legislativy?

To nikdo neříká, ale v případě sporu mezi GPDR a tuzemskou legislativou, je velká pravděpodobnost, že soud bude přímo aplikovat GPDR. Zákonodárce měl možnost GDPR přizpůsobit našemu právnímu řádu, což se ale nestalo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě co říkal přímo náš právník (a to jsem ho v tom koupal dost dlouho), tak lokální legislativa je nadřízena nařízením EU, jinak řečeno mi chceš tvrdit, že pokud by bývalý zaměstnance přišel po 2 letech, že chce využít práva být zapomenut a máme zahodit jeho komplet složku včetně záznamů pro evidenci důchodového pojištění, tak GDPR je důležitější jak legislativní povinnost evidence?

 

EDIT: Už asi chápu, jde o to, že GDPR neprošlo parlamentem (legislativním procesem), takže může hrozit, že se bude aplikovat v čisté podobě. To mi ale přijde jako kravina a v rozporu s tím, co jsem se dozvěděl (ale na to jsem si zvykl, že mi 4 právnící dají 5 odlišných fundovaných výkladů...)

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nene, gdpr plati priamo, narodna legislativa moze upravit konkretne drobnosti (napr vysku pokut) ale nemoze byt v rozpore s gdpr.

 

Edit: lamicka urcite to bol pravnik ? :D

Upraveno uživatelem ivan_989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...EDIT: Už asi chápu, jde o to, že GDPR neprošlo parlamentem (legislativním procesem), takže může hrozit, že se bude aplikovat v čisté podobě. To mi ale přijde jako kravina a v rozporu s tím, co jsem se dozvěděl (ale na to jsem si zvykl, že mi 4 právnící dají 5 odlišných fundovaných výkladů...)

Ano, běžná praxe je, že určité nařízení EU je implementováno národní legislativou, která s ním nesmí být v rozporu, ale přesto může mírnit jeho dopady. No a v případě GDPR Parlament podobnou legislativu stihnout nepřijal, takže GDPR bude od 25.5.2018 aplikováno přímo.

Upraveno uživatelem lucid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím pánové a jste si jisti vy dva...

 

Např i zde...

 

Právo na výmaz je absolutní? Pokud zákazník, kterému mám doručit objednávku požádá o výmaz, tak já musím tyto údaje smazat? Jak se řeší následky tohoto výmazu?

Právo na výmaz není absolutním právem. Je možné ho uplatnit pouze za předpokladu, že nejsou osobní údaje již potřebné pro účel, pro který byly shromažďovány nebo zpracovávány. Dalším důvodem, kdy nemůže dojít k výmazu osobních údajů, je existence jiné právní povinnosti či zákona, který výmazu brání, např. zákon o archivaci a povinnost organizací archivovat dokumenty obsahující osobní údaje po určitou, zákonem stanovenou dobu.

 

Možná se nevyjadřuju explicitně správně (nadřazenost legislativy atd - právník nejsem já, ne kolega) nicméně dopad je ten stejný. Pokud to po mě vyžaduje jiný zákon (povinnost archivace), tak právo být zapomenut se na to neuplatňuje...takže zatímco mě jde o obsah, vy se tu rýpete ve formě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nevím pánové a jste si jisti vy dva......

To, že je přímo použitelné, znamená, že má přednost před národní úpravou a soudy jsou povinny jej aplikovat. Sice platí, že "není žalobce, není soudce", ale pokud se žalobce najde, pak výklad bude na soudu a ten je povinen dát přednost GDPR před legislativou členského státu. Kravina to je, ale nic s tím nenaděláš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok a teď co říká přímo GDPR nikoliv obecná pravidla pro nařízení EU....protože to je asi ta část kde se míjíme, lépeřečeno já ji špatně interpretoval (jsme teda dost OT, ale snad to zde Kamil promine...)

 

Jde mi o to co jsem tu psal, zda GDPR samo říká, že právo být zapomenut je aplikovatelné pouze tehdy, pokud pominuly důvody proč měly být údaje shromažďovány nebo archivace vynucená lokální legislativou (odtud jsem si asi vyvodil tu nadřazenost). Analogicky asi nepřijdeš do nemocnice, že mají vyhodit celou tvoji kartu včetně anamnézy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok a teď co říká přímo GDPR nikoliv obecná pravidla pro nařízení EU....protože to je asi ta část kde se míjíme, lépeřečeno já ji špatně interpretoval (jsme teda dost OT, ale snad to zde Kamil promine...)

 

Jde mi o to co jsem tu psal, zda GDPR samo říká, že právo být zapomenut je aplikovatelné pouze tehdy, pokud pominuly důvody proč měly být údaje shromažďovány nebo archivace vynucená lokální legislativou (odtud jsem si asi vyvodil tu nadřazenost). Analogicky asi nepřijdeš do nemocnice, že mají vyhodit celou tvoji kartu včetně anamnézy...

Jsme OT a asi tu bych to už neřešil. Výmaz nemůžeš požadovat z databáze, kdy je její archivace dána s poukazem na veřejný zájem (zdraví, bezpečnost apod.) národním zákonem (jak uvádíš v jiném příspěvku), nicméně tento zákon zase musí být v souladu s GDPR a ten správci ukládá celou řadu opatření. Můžeš být právníky stokrát ubezpečen, že postup je v cajku, ale to je pouze jejich interpretace. Národní právo zde ustupuje GDPR a v případě, že se někdo bude cítit dotčen, má možnost se obrátit na soud, který pak aplikuje GDPR přímo a vykládá tím i příslušný zákon. A judikatura bude až z podobných sporů. Ostatně na počátku stál právě jeden podobný soudní spor v Německu, který nakonec spustil celou tuto lavinu.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

... ale snad to zde Kamil promine...

Není co, týká se to jak mizení příspěvků, tak mizení (mazání) členů.

 

 

Jsme OT a asi tu bych to už neřešil.

Je řešte, je to zajímavé i pro správu Chronomagu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...