Přejít na obsah

* DATEJUST vs. DATE - cesta do minulosti *


filo-boxer

Doporučené příspěvky

Moc pěkný a čtivý příspěvek. Díky za něj! Dost se to točí kolem toho, že rolex je takovým průkopníkem revolučních technologií... Myslíte, že si tenhle status rolex udržuje ještě dnes, nebo jde spíš už jen o udržování stávající úrovně?(nicméně ceny jdou nahoru pořád :) )  Jsem si vědom, že nějaký technický pokrok probíhá(lepší materiály, možná lepší přesnost,..) Ale nejsem si jistý, jestli ještě kdy můžou přijít s něčím tak revolučním, jako bylo použití datumu, nebo vodotěsné pouzdro,...  Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc pekne cteni, filo. Jen bych doplnil/opravil nasledujici. U hodinek Oysterdate Precision (cal. 1225, manualni natah) nefunguje ani pseudorychlopreklapeni data pohybem tam a zpet pres pulnoc. Clovek musi otrocky tocit, tocit a tocit.

Díky za doplnění Honzo.

 

Moc pěkný a čtivý příspěvek. Díky za něj! Dost se to točí kolem toho, že rolex je takovým průkopníkem revolučních technologií... Myslíte, že si tenhle status rolex udržuje ještě dnes, nebo jde spíš už jen o udržování stávající úrovně?(nicméně ceny jdou nahoru pořád :) )  Jsem si vědom, že nějaký technický pokrok probíhá(lepší materiály, možná lepší přesnost,..) Ale nejsem si jistý, jestli ještě kdy můžou přijít s něčím tak revolučním, jako bylo použití datumu, nebo vodotěsné pouzdro,...  Co vy na to?

To je těžké. Je řada výrobců přicházejících (dle jejich marketingového oddělení) s více či méně revolučními řešeními, mnoha novými kalibry, otázkou ale zůstává, jak je to doopravdy? Třeba kvarzky od Sinn napuštěné v oleji, který se musí měnit zároveň s baterií? AR-Trockentechnologie - taky zajímavé, aber macht es Sinn? Damasko přichái taky s celou řadou inovací, Omega měla s Co-Axialem nějaké problémy a ty kalibry jsou podle mě strašně vysoké. Jiní přicházejí s novými in-house kalibry, ale podle recenzí v Uhren-Magazin vyplývá, že nejsou o nic přesnější nebo spolehlivější, než vyladěná ETA nebo léty ověřený kalibr 3135. Jsou krásné, často se super fičurama, ale ... No a třeba Sky-Dweller s fungl novým kalibrem a hodně zajímavým řešením kalendáře se mi líbí moc.

 

Jen pro upřesnění, nemluvím o HH ale o (vyšší) střední třídě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

....perfektní a přehledné počtení........děkuji.

 

...jen poznamenám,že když  jsem před lety vznášel dotaz v servisu v Carollinu,jestli lze u mých veteránů bez rychloposuvu dá nastavovat datum i zpětným točením ručiček,.......dostal jsem odpověď,abych to raději nezkoušel a že se ten datový kotouček při  zpětném nastavení data přes půlnoc asi sice kousek  pohne směrem zpět,ale neudrží se tam a stejně se nepřehodí,...........mě to ale nedávalo logiku ( i když jsem věděl,že táta kdysi v 80.letech na svých DJ ještě s plexi měl věčně špatné datum,protože je nenosil pravidelně a nebavilo ho pak přetáčet datum a pravděpodobně se i on domníval,že to jde jen po směru hodinových ručiček :-))), nedalo mi to,a tak jsem do toho šel,otočil zpět...........a "heurééka" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[...] Je řada výrobců přicházejících (dle jejich marketingového oddělení) s více či méně revolučními řešeními, mnoha novými kalibry, otázkou ale zůstává, jak je to doopravdy? [...] Omega měla s Co-Axialem nějaké problémy a ty kalibry jsou podle mě strašně vysoké. [...]

 

Naprosto souhlasím, že revolučnost řešení sama o sobě nemusí moc znamenat. Rolex kalibr 3135 prokázal a prokazuje své velké kvality, ale Omega kalibr 8500 si podle zpráv také vede dobře. A s jeho výškou to není tak hrozné: 5.5 mm při průměru 29 mm, přičemž 3135 má výšku 6 mm a průměr 28.1 mm. Pro srovnání, Grand Seiko 9S65 má výšku 6 mm při průměru 28.4 mm. Tři různé kalibry s prakticky identickými rozměry, všechny navržené s ohledem na přesnost a odolnost. Je ovšem pravda, že co-axiální předchůdce kalibru 8500 byl menší: Omega 2500 měl na výšku 4.1 mm a průměr  25.6 mm (verze D).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po měsících...
  • Po letech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...