Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Ten noz je uplne k nicomu, sam sa zbavuje vsetkych trumfov.

 

1) Asi hlavny bod: VOBEC NIC TO NEPREBODNE. knife combat je hlavne o bodani, kto neveri nech preskuma zakopove noze. Casto krat len zabruseny kus zeleza nekaleneho. Maximalne poskodenie s minimalnou namahou. Ti chlapi potrebovali lwn bonut a ist, nedavali si s kazdym protivnikom ferovku na 10 minut.

 

2) To machanie odhodlaneho  utocnika akurat naserie, nehovoriac o tom, ze sa to pri tom reze spolahlivo zastavi na prvom zipse, knofliku, plaste, hrubsej kozi, hociakom kuse vybavenia a v neposlednom rade na kazdej kosti. O protiporezovom obleceni ani nehovoriac tam je to uplne bez sance na akekolvek poskodenie. V podstate ak ho netrafis do krku triesla alebo pod pazuchu tak ho z boja nemas sancu jednym zasahom vyradit. (porovnaj s bodnutim 20+cm predmetu kamkolvek od pasa nahor)

 

3) Zuby = totalny nazmysel,.... Ano maju vyznam na survival nozoch lebo rezu vlaknite predmety a tiez stale trochu rezu aj ked su inak dost tupe. Ale vsetko to rezanie zubami si vyzaduje aby si rezany prdmet "pizlal" = tahal zuby tam a spat ako pilkou. Ostatne to video to ukazuje, vacsinu tej zeleniny by si lepsie nahryzol nez to ten pan narezal.

 

4) Vysvetlovat sudcovi (zvlast v CR) preco si sa branil prave tymto a kde si to vlastne vzal, za to by som si kludne zaplatil aby som taku obhajobu mohol vidiet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cali:

 

1. ten nôž bol vyrobený zo zámerom aby nebodal takže si asi ameriku neobjavil. Bodanie je pomerne náročná činnosť, takže to nebude maximálne poškodenie s minimálnou námahou.

 

2. Môj civilian hravo presekne zips, kožennú bundu aj iné bežne dostupné textílie. špeciálne asi nie, no na to nie je určený.

 

3. Zuby - sú o geometrii, to súvisí s bodom 1. a to celkový kontext noža a a jeho určenie. Určite s nimi netreba pižlať, aby rezali. Nie je to pílka.

 

4. Opäť je to o tom, že o tom noži nemáš šajnu. Je určený ako posledná možná obrana. to je v tedy, keď ide človekovy o holý života nerieši prípadné právne dôsledky. 

 

Za mňa nevieš o čom hovoríš, ak ťa táto téma zaujíma odporúčam naštudovať si niečo o tom noži, jeho použití, o Harrym Barkerovi atď.

post-6964-0-48961900-1477430778_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ZLOjasna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ZLOjasna, ja len viem, ze vyvoj chladnych zbrani v obdobiach ked sa tieto este pouzivali ako hlavny bojovy prostriedok v podstate vyvrcholil kratkym bodnym mecom pre vojenske a (cisto bodnym) kordom pre civilne (teda sebaobranne) pouzite.

 

Tiez viem, ze v poslednom vacsom konflikte, kde sa na noze este trochu hralo, nikto ostria nezakrivoval a zuby sa pravda vyrabali, ale na zastitach.

 

Pravdepodobne vsetkym tym milionom ludi neslo dost o zivot aby sa svojimi nastrojmi poslednej obrany zaoberali dostatocne do hlbky a konecne vynechali zpiatocnicke bodanie a presli na jednoduchy a efektivny rez. Ved stacilo vlastne priostrit zahradnicku zabku a boli by za vodou. 

post-1266-0-66867900-1477435473_thumb.jpg

post-1266-0-31181400-1477436018_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cali - krátký bodný "meč" je vojenská, dost jednoúčelová záležitost. Mám pocit, že byl konstruován aby prošel drátěnou košilí, popř. jinou ochranou, pod kterou se zblízka jinak nedostaneš. To nemá nic společného s Civilianem, který funguje úplně jinak než jiné bojové nože/dýky, uzpůsobené k bodání, popř. sekání. Na druhou stranu si nejsem jistý, zda je Civilian určen pro bezhlavé máchání člověka bez výcviku kolem sebe, naopak mám pocit, že aby byl byl jeho potenciál opravdu využitelný a zároveň nebyl nebezpečný i majiteli, je třeba s ním umět zacházet, umím si s ním představit i jiný zbůsob likvidace protivníka, než máchání kolem sebe.  Ale možná se pletu, blíž ho neznám, kdysi jsem po něm koukal, ale přišel mi v praktickém životě nepoužitelný a při obraně spoléhám na jiné věci. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mýho je to kudla poslední šance, popravdě si ani nechci představovat situaci, ve které bych byl ochoten ho vytáhnout (ale to radši pro žádnej nůž). Zahnutý ostří primárně slouží k pořezání = oslabení + demoralizaci protivníka, stejně jako u karambitu. Jak to pak vypadá je poměrně reálně zobrazeno v lázeňské scéně v Eastern Promises.

A navíc ty zuby nejsou zuby v běžném významu, ale ostření které má zvýšit řezivost na různých materiálech a zároveň udržet ostrost co nejdýl bez broušení.

Tuším i v tom ruským videu tam borec přeříz i zip, nějaký zadrhávání v běžným oděvu myslím fakt nehrozí.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7cSP8u9N1Vg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ivan 100% suhlas ze kto to dnes so svojou obranou mysli vazne tak ma uplne ine moznosti nez civilian. Inak ja nikde nepisem ze civilian ma nieco spolocne s bodanim napak ze mu tento absolutne zasadny aspekt boja chladnou zbranou uplne chyba.

 

 

Klotzman, som rad, ze si sem to video dal.

 

Tak si podme spolu predstavit, ze by namiesto tej zabky borec hned v prvom zasahu pouzil napriklad

 

http://www.gigamat.cz/sroubovak-ergo-krizovy-ph-ph-0x75mm-crv-extol-craft-p49628

 

Ako by ta bojova scena asi pokracovala s dierou do pluc/pecene/srdca/aorty/hornej-dolnej dutej zily/ladviny(mame dve)/sleziny(dobre ta je malicka)...? Uz mi rozumiete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou - a naposled - jsem měl možnost vidět, co ta kudla - Civilian nebo Matriarch, popřípadě Harpy - dovede, když jsem pracoval v Motole jako sanitář. V noci přitáhli policajti se sanitkou cikána a bílýho cápka, oba pořezaný. Nějak se jim vymkla hádka o to, čí by měla bejt peněženka náhodou se nacházející v kapse světlejšího z obou.

Bílej byl pořezanej od svýho vlastního nože, Civilianu, protože po tom, co máchnul po hrozícím spoluobčanovi a rozsek mu bez většího úsilí ruku mezi prstama skoro až k zápěstí se tak rozklepal, že mu spadl na nohu a hezky ho fiknul..

Vytírat to bylo vážně super; hned potom jsem byl tak otrávenej, že jsem se nechal přeložit na radioterapii. Jestli je tu někdo z pohotovosti, může možná přidat taky nějakou kudlovatou historku k dobru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Extra pro caliho: když už je někdo dřevo nebo se boj s nožem neučí, je jeden z těch drápků nejjednodušší způsob, jak udělat útočníkovi tak šílenou ránu, že by i zkušenej kudlobijec záviděl.

Pochopitelně ten, kdo tahá nože tam, kde se bude střílet, má peška.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Extra pro caliho: když už je někdo dřevo nebo se boj s nožem neučí, je jeden z těch drápků nejjednodušší způsob, jak udělat útočníkovi tak šílenou ránu, že by i zkušenej kudlobijec záviděl.

Pochopitelně ten, kdo tahá nože tam, kde se bude střílet, má peška.

Bingo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...