Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Tak jsem si v posledni dobe poridil dve kudly, od nichz jsem si sliboval hodne radosti a ani jednou to neklaplo. Prvni byl Uncovskej a ted Sebenza. Uncovskej je pryc a Sebenza asi pujde taky. Takze co takovyho designove jednoduchyho dal zkusit? Delsi dobu me laka Sage ti (mam dost dlouho Spy carbon fiber a porad me bavi), nebo small Sinkevich, ten jsem mel v ruce na nejakym srazu a taky celkem mi sedl. Nebo...??? Jo, aniz bych chtel otvirat otrepany diskuze na toto tema, tak napis made in China neni vitan. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem pro Sinkeviche, ten mi sedí. Séba mi vadila zámkem, nevložkovanej vyjetej frame lock nechceš. Já jsem ale na velký zavíráky, +/- 10 cm čepel považuju za optimum. Na 452 mi vadí zas CF, třeba někdy seženu celotitan, nebo to Mydlinka vypižlá. Ještě se mi líbí z ruskejch designerů Cheburkov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlas pro Sinkeviche.

Jako alternativu bych osobně volil ZT0770. Mam jeho levnější variantu, Kershaw Natrix, a jako edc kudla vynikající.

3deb823c82333d6af5dfccaf12e9481d.jpg


Naopak ten TiSpine bych nedoporučil. Taky jsem si od něj hodně sliboval, o to víc pak zklamal — krásná kudla, kterou zabíjí naprosto tragický handling s čepelí (ehm, stejně jako Sebenzu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych TiSpine taky nedoporučil, měl jsem a ho a špatně se mi otvíral. Sebenzu jsem měl taky a taky se mi špatně otvírala. Takže jsem je zase poměrně rychle pustil. Za to Sinkeviche bych určitě doporučil, je to skvělý nůž.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2ggrand

K tomu, co píšeš, by Ti technické detaily nejlépe řekl tvůrce. Jak jsem to tehdy pochopil, oboustranně pohyblivá klema s uchycením čepele vždy ve středu by znamenala dost komplikované technické řešení a provedení (odolné a blbuvzdorné provedení pro "každého") a tomu odpovídající cenu. Btw, Wicked Edge má srovnatelné technické řešení, horší provedení a násobně vyšší cenu.

KMFS je nastaveno na průměrnou "běžnou" čepel (teď si nepamatuju, jestli 3 nebo 3,5 mm), tam je odchylka na nule. Odchylka u mírně odlišné tloušťky čepele je zanedbatelná. U 6mm čepele už by odchylka být mohla, já jsem to řešil jen lehce intenzivnějším broušením na jedné straně a oboustranným srovnáním fazety, při posunu vodící tyče už by bylo dobré úhly si na obou stranách změřit (bewel box, aplikace ...), posunutí samo je vcelku přesné a opakovatelné a při druhém broušení už to bude brnkačka :D.

Nakonec je to vždy kompromisu snesitelného "nepohodlí" a přijatelné ceny a pkud mohu z vlastní zkušenosti soudit, KMFS je uživatelsky i technicky perfektní kompromis. Na druhou stranu, před lety jsem používal lanskyho s dia brousky a po úpravě klemy (a dostatečné praxi a získání grifu ...) byly fazety taky perfektní :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak Sinkevich asi v pohodě (bez překvapení), akorát jsem koukal, že velkej má deep carry clip a malej ne. A co ten Spy Sage Ti, měl někdo? Ale obávám se, že díky konstrukci bude chodit podobně jako ta Sebka.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, Americkej napsal:

Uchycení je asymetrické, tedy vrchol ostří při různých tloušťkách nikdy nebude stejně ve vrcholu pomyslnýho trojúhelníku kamenů. Na druhou stranu ta odchylka nebude zásadní. Předpokládám, že většina nožů se pohybuje od 2,5 do 4,5 mm tloušťky. Takže pokud je ta pevná strana svěrky 1,75 mm před středem (vrcholem), bude to takovej rozumnej kompromis. Teda, tak bych to asi udělal já. Ale za šestilitr mohla být ta svěrka na rybině s mikroregulací.

 

E: kmfs.jpg.59c9f8676fdfcc909282552039a7aa04.jpg

Věřím, že odchylka bude zanedbatelná, na funkci to nebude mít vliv. Při kancl rozbalování zásilek se s tím pořežu úplně stejně. Ale dokonalost je jen jedna.

Myslíš jako na funkci živočicháře ? 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, krtenek napsal:

Paráda. Gollik, Hejkal, Hamp a ten zbytek nerozluštim.

 

před 3 hodinami, bandicoot napsal:

Ještě tam vidím Želvu.

Pěkně pánové. Želva je tam dvakrát, i když jednou značně netypicky a bez loga (nalevo od Gollika) a jednou prostřednictvím své neteře Noi (nalevo od toho Želvy, co Bandi poznal), nalevo od ní Wáclawka, nad Gollikem Jiří Marek (Jirim27 na Knifu) a vpravo od něj Prapor.

Hejkal tam není 😁 Měl jsem od něj kdysi pevnou "rybičku" s drátěným opletem na rukojeti, ale ta už plavala dál po proudu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V nedávné době tu proběhl tip na výprodej Santoku nože Zwilling u Potten&pannen Staněk. 

Nyní je ve výprodeji Zwilling Pro, čínský kuchařský nůž. Na eshopu ho nabízí ve slevě z 4710, - Kč na 1884,- Kč. Já ho dnes osobně koupil ve Fashion areně Štěrboholy za 940,- Kč. Mají jich tam evidentní ještě dost. Takže tip pro místní kuchtíky. Perfektně sedne do ruky. Dobře vyvážený. Tvrdost 57 HRC. 

https://www.pottenpannen.cz/zwilling-pro-cinsky-kucharsky-nuz-180-mm/

2020-14-04-04-18-48-1024-768-12-1586329059zwilling-pro-sekacek.jpg

1586275363-zwilling-pro-sekacek-38419180.jpg

Upraveno uživatelem WATCHES
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skoro "nedopatrenim" sa mi tento tyzden prihodil do zbierky Chris Reeve Nyala vo verzii s insingo cepelou... ;)

uz sa chvilku nevyraba, vsade je beznadejne vypredany, na ebayi asi len jeden v ponuke cez pol sveta... a lala, u nas bol jeden zabudnuty, zapraseny kus v obchode v zlave 😄

 

IMG_20201016_100626981.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 45 minutami, WATCHES napsal:

V nedávné době tu proběhl tip na výprodej Santoku nože Zwilling u Potten&pannen Staněk. 

Nyní je ve výprodeji Zwilling Pro, čínský kuchařský nůž. Na eshopu ho nabízí ve slevě z 4710, - Kč na 1884,- Kč. Já ho dnes osobně koupil ve Fashion areně Štěrboholy za 940,- Kč. Mají jich tam evidentní ještě dost. Takže tip pro místní kuchtíky. Perfektně sedne do ruky. Dobře vyvážený. Tvrdost 57 HRC. 

https://www.pottenpannen.cz/zwilling-pro-cinsky-kucharsky-nuz-180-mm/

2020-14-04-04-18-48-1024-768-12-1586329059zwilling-pro-sekacek.jpg

1586275363-zwilling-pro-sekacek-38419180.jpg

To me sere, ze se tam nedostanu. 😥

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...