Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Do prčic, jeden nůž od Matesa hezčí než druhý! To mi nedělejte, páni kluci. Jsem si naivně myslel, že jsem ohledně mé aktuální skvadry nožů klidný a vyrovnání... a tak nějak si to pomalu ale jistě myslet přestávám. Se akorát tak můžu modlit, aby byl Mates zasekaný objednávkami a neměl tudíž čas vyrábět něco i pro mě. :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Prosím tě, momentálně je volný poslední kus Mates IX . Volný kus nemá zatím klip. Čeká na majitele aby si řekl, zda ano/ne. Případně práva/levá strana. Další budou snad někdy po Novém roce. Že by bylo něco dřív, bohužel.

FB_IMG_1630653230775.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Mate Tohle je na mě asi přeci jen trochu moc divočina, i když také vůbec nevypadá špatně. Navíc, když už si budu nechávat dělat takhle drahý nůž, tak bych raději dřevo... a vůbec bych si rád - v rámci tvých možností - vymýšlel co a jak. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, LukeD napsal:

@Mate Tohle je na mě asi přeci jen trochu moc divočina, i když také vůbec nevypadá špatně. Navíc, když už si budu nechávat dělat takhle drahý nůž, tak bych raději dřevo... a vůbec bych si rád - v rámci tvých možností - vymýšlel co a jak. ;)

V pohodě, chápu. Nicméně, já nejsem moc zakázkový výrobce. Drobné niance ano, v mezích co skousnu a zkousnu fakt celkem málo. Zrovna nože si rád kočíruju sám a po svém. Stačí že musím poslouchat v práci šéfa 😀. Ale určitě není problém případně doporučit Milana Pokorného, Dachse, případně další kluky.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, LukeD napsal:

@Mate No, a ty dřevěné příložky tedy děláš, nebo ne, ať mám jasno? A máš někde vyfocenou šíři své nabídky - pokud se tedy o nějaké šíři dá hovořit a neděláš jen jeden model. ;)

Příložky jsou kovové a kalené. Máš na mysli střenky. Ano, dřevo je možné. Nicméně lidé po mě chtěli i nesmysli v podobě buku, dubu, nebo něco ze zahrádky co jim tam leží ve dřevníku. Tak to se omlouvám, ale tohle je cesta kudy nelze. Co jsem kdy dělal je na mém vlákně na knife.cz. A jeden model skutečně nedělám. Zavíráků co se typu týče, tak mám za sebou doposud kolem 40 modelů o cca 12 typech pojistek. (Ne vše bych dnes dělal) poslední roky se orientuji výhradně na svůj Matax. Takže se můžeme bavit tak o 15 modelech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V sobotu jsem byl na výstavě nožů v Příbrami a musím tedy bohužel říct, že mě tam vůbec nic nezaujalo. Jako pár kousků možná docela pěkných ale vůbec co by mě chytilo za srdíčko. Jsem se těšil na nějaký nože od Červa, tam bych asi koupil svému brablencovi většího bratříčka, nebo třeba na Pajla, no nikdo z nich tam nebyl. Za mě bohužel velká bída. Btw. tyhle zavíráky Mates jsou moc pěkný, takovej podobnej jsem tam neviděl snad ani jeden 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Waya03 napsal:

V sobotu jsem byl na výstavě nožů v Příbrami a musím tedy bohužel říct, že mě tam vůbec nic nezaujalo. Jako pár kousků možná docela pěkných ale vůbec co by mě chytilo za srdíčko. Jsem se těšil na nějaký nože od Červa, tam bych asi koupil svému brablencovi většího bratříčka, nebo třeba na Pajla, no nikdo z nich tam nebyl. Za mě bohužel velká bída. Btw. tyhle zavíráky Mates jsou moc pěkný, takovej podobnej jsem tam neviděl snad ani jeden 😞

Ano mal som dost podobne pocity, siel som tam s tym, ze obstaram nejaky slusny zatvarak a nebolo veru z coho vyberat. Celkovo prevazujuca orientacia majstrov noziarov na pevne noze mi pride trochu nestastna. Desny clovek pre pevny noz mimo kuchynu zas tolko vyuzitia nema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodne lidi bylo minulej rok zavrenych doma (v kuchyni), takze orientace na kuchynaky dava mozna smysl :)
Treba Matl ma zrovna tyhle noze hodne pekny. Na vystave jsem teda nebyl, jen jsem koukal po sitich na nejaky fotky.

A propos, vystava v Brne je uz naveky veku zrusena? Nevite?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, cali napsal:

Ano mal som dost podobne pocity, siel som tam s tym, ze obstaram nejaky slusny zatvarak a nebolo veru z coho vyberat. Celkovo prevazujuca orientacia majstrov noziarov na pevne noze mi pride trochu nestastna. Desny clovek pre pevny noz mimo kuchynu zas tolko vyuzitia nema.

Myslím, že zavíráků tam nikdy nebylo moc. Nejsem expert ale mám pocit, že udělat dobrý zavírák (funkční a trvanlivý) neumí každý, to už je vyšší dívčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkný. Já mám zásadní problém, že neumím malý pevný nože nosit. V kapse tlačí, překáží i na opasku, na krku mě to nebaví, v mošně nejsou po ruce. Jak se s tím vypořádáváte vy? 

 

IMG_20201117_131738-01.jpeg

Upraveno uživatelem Dagoberd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 9. 2021 v 13:08, Mate napsal:

Příložky jsou kovové a kalené. Máš na mysli střenky. Ano, dřevo je možné. Nicméně lidé po mě chtěli i nesmysli v podobě buku, dubu, nebo něco ze zahrádky co jim tam leží ve dřevníku. Tak to se omlouvám, ale tohle je cesta kudy nelze. Co jsem kdy dělal je na mém vlákně na knife.cz. A jeden model skutečně nedělám. Zavíráků co se typu týče, tak mám za sebou doposud kolem 40 modelů o cca 12 typech pojistek. (Ne vše bych dnes dělal) poslední roky se orientuji výhradně na svůj Matax. Takže se můžeme bavit tak o 15 modelech.

Máš recht - já už z té terminologie úplně vypadl. Díky moc za tu fotku variant. V tom dřevě se mi to líbí o poznání víc. Navíc až doposud žádný nůž s dřevěnými střenkami nemám. Další podrobnosti už bych pak řešil v poště. Ještě jednou díky za informace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...