Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Tak jsem pánové koupil ten Spyderco Sharpmaker s tím, že nabrousím ZT0300. Koukal jsem na instruktážní video, pak své dojmy převedl do praxe a samozřejmě jsem to celý zku.rvil :-)

 

Je teď ostrej jen z jedný strany. Podle mě jsem moc ztenčil to ostří, který se teď jen jakoby překlápí z jedný strany na druhou a já netuším co s tím....přesně jak jsem očekával...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, u keramickýho nože by to bylo ok...tohle je podle mě nepoužitelné (nemluvě o tom, že nevidím výhody proti např elmaxu). Nenabrousíš to a při minimálním ohybovém napětí to rupne.

Tak zase tak horuce to hadam nebude.. Na knife pouzivatel porovnava s elmaxom a tvrdi, ze elmax je slabsi vo vydrzi ostria (toho mega jedovateho)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem pánové koupil ten Spyderco Sharpmaker s tím, že nabrousím ZT0300. Koukal jsem na instruktážní video, pak své dojmy převedl do praxe a samozřejmě jsem to celý zku.rvil :-)

 

Je teď ostrej jen z jedný strany. Podle mě jsem moc ztenčil to ostří, který se teď jen jakoby překlápí z jedný strany na druhou a já netuším co s tím....přesně jak jsem očekával...

Treba zrazit ihlu - najlepsie na kozi, pripadne zober tu extrafine tycku a prejdi nozom nie proti ostriu, ale po ostri (parkrat z jednej aj druhej strany)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tomáši jde o to (nejspíš) že se ti tam poslední nejslabší část ostří překlápí ze strany na stranu (to je ta "jehla"). Já ostřim (když nevytahuju Lanskyho) hrubej, jemnej, jemnější (klidně obyč. brousky na kosu), ale i po hrubym by nůž měl holit, sice to ty chlupy "trhá" ale jdou pryč. Nakonec to přejedu na ocílce a chlupy jen lupou. 

 

Ta jehla by ti měla ideálně odpadnout až jí ubrousíš, né ulomíš (na kůži) ale ten rozdíl asi u těhle ocelí nebude markantní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen taková drzoučká otázka...napadlo tě, zkusit to na něčem levnějším? Asi v kuchyni nemáš jen samá ZT, že? :D

 

Mám tu už jen kuchyňský nože Wusthof, ale ty stačí občas přejet ocílkou a jsou jako žiletky. Všechny kuchyňský nože jsem daroval příbuzným když jsem pořídil ty dříve jmenované a všechny kapesní stejně tak když jsem pořídil to ZT. Máme malej byt, takže si tu nemůžu moc dovolit schraňovat věci co nepoužívám.

 

Myslel jsem, že když se budu držet návodu, tak že to bude o.k. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zvazuji porizeni nejakyho noziku na kazdodenni noseni, nahradit mini svycarak co mam na klicich.

 

Co rikate na tohle http://www.noze-nuz.com/kershaw/KS1860.php ?

Nebo doporucite neco jineho do 2000Kc?

 

Diky moc.

Za 2 tisíce už se dá koupit dobrý nůž.Záleží na co jej budeš používat,kde nosit(kapsa,batoh...),co by jsi chtěl za pojistku,jak velkou máš ruku,atd.Nejlepší je zajít do prodejny,porozhlédnout se,ošahat a pak koupit.Né každý nůž sedí v ruce-není to jen o vzhledu(teda pokud jej nemáš na parádu ;) )Pokud na to nespěcháš,mrkni na knife.cz a čerpej poznatky :)

 

edit:ten co jsi tu zadal je tam v inzerci za 14 stovek ;)

Upraveno uživatelem Juraj11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prave proto, ze jsem jej tam nasel v inzerci se ptam  :clap:

Ja jsem totiz krom svycaraku a ted mini svycaraku nikdo sebou nic nenosil a v posledni dobe si rikam, ze by se obcas hodil. 

Proto nemam zkusenosti s pojistkami, co se velikosti tyce, nosim rukavice vel. 9.5 mam dojem, rekl bych ze teda spis vetsi nez mensi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš už pěkný rozpočet, proto koukej po lepších nožích. A doporučuji koupit nůž skrz ebay nebo inzerci na knife.cz Bohužel prodejci na eshopech dost zdražily a i když chápu že z něčeho žít musí tak dát za např. za Delicu skoro 2tis. mě příjde na hlavu, je to asi jako kdyby 5tky Seiko stály desítku.

Za sebe bych ti doporučil od spyderca Military, Delicu, nebo Police. Nebo od Benchmade model bonecollector. Nebo to nech náhodě, já si řekl že mám chuť nový zavírák, koukl do inzece na knife a našel tam spyderco Ulize za nějakých 2300,- jestli se nepletu, včetně poštovného. V eshopech stojí dvojnásobek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...