Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

A já musím říct, mě přináší radost pár lepších nožů a pak hafo levných, můžu to střídat a nemám v tom...no mám v tom dost peněz ale mám lepší pocit :D

Spyderca jsou dobrá volba akorát né každému ten styl sedí. Mě se zavírák nelíbí snad žádný, abych si řekl "to je bomba, to musím mít" ale těch "tohle bych snesl" jsou mraky :D .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ja mám Spyderco Civilian. Ten sice neni moc civilnejsi, ale je sexy :-)sexy teda je, oc s nim ale muzu udelat, krom vystaveni na policce?

Nic, ja to mám z nozema, jako s hodinkama. Mám noze na práci a pak na nošení v kapse a potechu oka. A možna na obranu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, mate predstavu co za znacky na takoveto prodejni vysteve muze byt?

Dole bývají sériově vyráběné nože, jedním z vystavovatelů je např. Můj Nůž, takže prakticky všechny značky co má v sortimentu (odkaz ), pak sortiment firmy Lovec , Spyderco nože, ZTčka a další, no a nahoře potom nožíři. Tady najdeš seznam vystavovatelů z jarní výstavy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník swanieck

Pánové a znalci......

 

 

máte nějaký tip na univerzální "survival" zavírací nůž s délkou čepele 9,5 až 11 mm? Takový, co je v divočině použitelný, co opravdu vydrží a nevyžvýká se v čepu, co drží ostří a lze s ním dokonce i něco uříznout a ne jen kuchnout vánočního kapra.. Odlétám na jih 10.12.2013 a tak ještě něco jistě stihnu pořídit. Nechci si s sebou brát svůj osvědčený SOG taktical s pevným ostřím, aby nebyl problém s místním četnictvem lačnících po úplatcích.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe ti doporučím tento :

http://www.noze-nuz.com/knives_of_alaska/394FG.php

 

http://www.noze-nuz.com/knives_of_alaska/AL395FG.php

 

Sice nemá takové míry jak píšeš, ale je neuvěřitelně odolný. Mám ho doma, má ohromnej čep i velké fosforbronzové podložky. Testováno dle výrobce na 100 liber zátěže. Firma co to vyrábí se prakticky zaměřuje jen na lovecké nože. Je to made in USA

Upraveno uživatelem Kasprik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové a znalci......

 

 

máte nějaký tip na univerzální "survival" zavírací nůž s délkou čepele 9,5 až 11 mm? Takový, co je v divočině použitelný, co opravdu vydrží a nevyžvýká se v čepu, co drží ostří a lze s ním dokonce i něco uříznout a ne jen kuchnout vánočního kapra.. Odlétám na jih 10.12.2013 a tak ještě něco jistě stihnu pořídit. Nechci si s sebou brát svůj osvědčený SOG taktical s pevným ostřím, aby nebyl problém s místním četnictvem lačnících po úplatcích.

Co nějaké ZT ( příklad ), nebo třeba Cold Steel Pocket Bushman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové a znalci......

 

 

máte nějaký tip na univerzální "survival" zavírací nůž s délkou čepele 9,5 až 11 mm? Takový, co je v divočině použitelný, co opravdu vydrží a nevyžvýká se v čepu, co drží ostří a lze s ním dokonce i něco uříznout a ne jen kuchnout vánočního kapra.. Odlétám na jih 10.12.2013 a tak ještě něco jistě stihnu pořídit. Nechci si s sebou brát svůj osvědčený SOG taktical s pevným ostřím, aby nebyl problém s místním četnictvem lačnících po úplatcích.

mrkni na http://www.specialninoze.cz/ ,tam si určitě něco vybereš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Pánové ......

já vím jenom o jednom zavíráku(respektive o dvou, ale z jedný dílny), kterej by se jagštakš moch chovat jako pevnej nůž

 

tendle je monoblok s rotoblokem a ten druhej jenom s rotoblokem - voba sem měl a řekl bych dost dobrý

 

http://www.lionsteel.it/n/en/category/159/sr-1_original ...... SR se dělá ve dvou velikostech

 

http://www.dpxgear.com/shop/knives/hest-f-black-serrated.html a pag todle - taky se to dělá ve více variantách (příložky, barvy)

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám Spyderco Civilian. Ten sice neni moc civilnejsi, ale je sexy :-)

 

No mě teda nůž, kterej vypadá jako supí lebka moc sexy nepřijde :-) Celá ta produkce Spyderca mi přijde taková divná.....  

 

Jediný, co se mi od nich trochu líbí je řada "Native"......ten si asi pořídím, abych s tou značkou měl nějakou zkušenost.

 

 

SC41GP5.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Celá ta produkce Spyderca mi přijde taková divná.....  

 

Spyderco je proste takove "jine", me se ze zacatku nelibily ty noze vubec, ale casem se to zmenilo a kdyz jsem si od nich koupil prvni kus, tak se to postupne zmenilo a ted na tuto znacku nedam dopustit, ikdyz verim, ze je spousta jinych a mozna lepsich znacek...nastesti alespon u nozu nejsem tolik promiskuitni co se znacek tyka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník swanieck

Ahojte,

 

předem děkuju za tipy. Včera večer jsem se hodiny probíral neuvěřitelnou nabídkou survival zavíráků a neskutečně tím nudil rodinu. Je fakt, že v Africe nůž, použiju, nůž poničím, možná dokonce ztratím a nebo mi bude zabaven či dokonce v návalu emocí, já dobrá duše, před odletem někomu věnuju.

Tak zatím vítězí BOKER MAGNUM DARK SHADOW a jako náhradní  SOG TFSA 98-CP FLASH II. Oba černěné s čepelí 83 resp 89 mm a s akční cenou do 1000,-Kč.

 

SOG znám, už 16 let používám univerzální SOG TAKTICAL fixed blade a ten nůž je prakticky nezničitelný (kromě povrchové úpravy černění)Máte nějaké zkušenosti s firmou BOKER z německého Solingenu ? Není to nějaká moc velká "čína" ?

 

 

post-27804-0-40338500-1385286187_thumb.jpg

post-27804-0-57986000-1385286204_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě teda nůž, kterej vypadá jako supí lebka moc sexy nepřijde :-) Celá ta produkce Spyderca mi přijde taková divná.....  

 

Jediný, co se mi od nich trochu líbí je řada "Native"......ten si asi pořídím, abych s tou značkou měl nějakou zkušenost.

Když jsem viděl Spyderco Tenacious, tak jsem si hned říkal že je tak sexy až bych si s ním dovedl představit intimní kontakt :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

předem děkuju za tipy. Včera večer jsem se hodiny probíral neuvěřitelnou nabídkou survival zavíráků a neskutečně tím nudil rodinu. Je fakt, že v Africe nůž, použiju, nůž poničím, možná dokonce ztratím a nebo mi bude zabaven či dokonce v návalu emocí, já dobrá duše, před odletem někomu věnuju.

Tak zatím vítězí BOKER MAGNUM DARK SHADOW a jako náhradní  SOG TFSA 98-CP FLASH II. Oba černěné s čepelí 83 resp 89 mm a s akční cenou do 1000,-Kč.

 

SOG znám, už 16 let používám univerzální SOG TAKTICAL fixed blade a ten nůž je prakticky nezničitelný (kromě povrchové úpravy černění)Máte nějaké zkušenosti s firmou BOKER z německého Solingenu ? Není to nějaká moc velká "čína" ?

 

 

Ahoj tak zrovna Boker Magnum jsou největší sračky od Bokeru. Samotný Boker má tři divize 1. MAGNUM-sračky z Číny za pár korun, 2. PLUS-sračky z Číny za více korun /kvalita jak kdy, něco se povede někdy ne/ 3. Boker Solingen- normální dražší produkce z Německa. 

To bych spíše hledal něco levného od Kershaw, která část výroby přesunula taky do Číny, ale hlídá si aspoň kvalitu /mají jednu z nejlepších výstupních kontrol/. Spydercu bych se taky vyhnul, sice najímají různé známé nožíře na design, ale kvalita je taky hodně dole a za ty peníze co za to chtějí neodpovídá kvalita / měl jsem 5 Spyderec a všechny stály za starou bačkoru/. Teď se té firmě vyhejbám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...