Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

 No tak hlavně když lidi solej za Spyderco, které je bouchané také na Taiwanu a je tak dvakrát až třikrát dražší a kvalitou tak dvakrát horší viz. to Paramilitary. Jinak požadavky zněly naprosto jasně, že hledá s lockbackem což třeba to paramilitary není, Endura stojí za pytel, protože tam občas zapomenou zakalit pojistku.

 

spyderco je asi u nižších řad vyrobené na taiwanu, protože usa apod. to asi za tisícovku nedaj... ale kolem dvou tisíc s VG10 si myslím, že kvalita bude jinde... ale možná nejběžnější ocel (AUS8) spolu s nejběžnějšími a nejobyčejnými střenkami a taiwan, prostě za 2300 kč ne, to bych u sebe neobhájil, ale každé zboží má svého kupce... aus8, taiwan,G10 bych vzal RAT1 za devět stovek a byl bych spokojenej... za 2 300 kč mám kershaw speedform z elmaxu made in usa, nebo třeba buck vantage pro tam je cena úplně super, ale nic z toho nemá lockback... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ručně dělaný nůž prozatím nechci, rád bych sériovku. Zaměřením jednoznačně na hrubější zacházení, tedy silnější čepel, na které se nezlomí špička. S nožem dřevo pravidelně sekat nebudu, ale čas od času jej to čeká. Buck je fajn, Lionsteel je fajn - i když ten je trochu dražší, Fallkniven PXL vypadá také moc pěkně. Spyderco bych raději opustil, mnohokrát jsem četl, že se láme špička. Vidím, že jsem se kritériem hřbetní pojistky připravil o spoustu zajímavých možností. Opusťme tedy prosím toto kritérium. Ještě podotknu, že v ocelích se vůbec nevyznám. Vlastně ani v těch pojistkách ne. Nožů jsem už vlastnil vícero, ale výběr byl vždy založen na zhodnocení vzhledu a úchopu. Ani jsem nečekal tolik reakcí, které mě samozřejmě těší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě na tohle přijdou super právě ty Zero Tolerance. Dneska jsem s ním odsekával větve na stromku, občas s ním někde zapáčím, přeseknu, když to nejde tak do něj ještě něčím bouchnu a přitom to na něm vůbec není vidět a když je potřeba tak zvládá i jemnou práci (ZT0300). Kdybych o něj přišel, koupil bych ho znova.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nože od Buddyho jsou pěkné, ale pro mě to není. Různé žirafí stoličky a mamutí kosti jsou na dvě věci a to, že když to spadne na zem tak se to akorát rozštípne. Nehledě na to, že jsem byl na pražské výstavě, a když jsem se díval na nože od něj tak to žádná olympiáda nebyla tedy, vakl do stran i když ti je budou vychvalovat do nebes tak to je nic moc. Podle mě nejlepší zavíráky děla mistr Hanes, kterého najdeš na Knife.cz. 

Traveller ten zná dobře nejtkovaný Mikovy, kde zaspaly dobu tak před 30 lety. Jejich vyhazováky za 8 litrů s nýtkováním jsou tedy úžasné. Zlatý Microtech, který jejich design a mechaniku dovedl k dokonalosti.

Takto má vypadat poctivý nůž

 

http://www.messerforum.net/showthread.php?100816-B%F6ker-Oberland-Arms-EDW

 

 Proti tomu je Spyderco hračka pro děti. Hlavně se zaměř na tloušťku materiálů.

 

Řeknu to za sebe, že jsem vyzkoušel mraky a hodně nožů. Za mě tedy Sebenza a potom Kershaw /ZT/nebo Microtech, Böker jenom Solingen. Ostatní nebrat ať to je Buddy nebo Mat a další místní nožíři, jo dělaj pěkné nože, ale na špičku prostě nemaj. MAT používá ještě plastové teflonové kluzné podložky, které se ti akorát tak za rok vymačkaj a má to znovu vakl.

Upraveno uživatelem Kasprik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Postupem času příjdeš na to, že Spyderco Endura hmmm pěknej, ale při zatlačení nože se ta pojistka prohejbá, Cold steel Hatamoto hmm pěknej, ale plastové kluzné podložky-čepel při otevření škrtá o střenky a má vakl, Spyderco Military-Paramiititary hmm pěknej, ale ulomil jsem špičku/název Military je výsměch/ ,Spyderco Sage má ostré hrany, drátovej klip a nesedí v ruce,  Mikov Jaguar-James Bond, hmm pěknej, ale má vakl, nejde vyčistit musím do něj bouchnout kladivem a nýtovačem, Buddy Weston, hmm pěknej, ale tlačí mě otvírací kolíček, protože je moc vysoko a jejda vypadl mě drahej kámen z kolíčku a štípe se mě žirafí stolička na rukojeti. atd. atd. Nakonec jsem zjistil, že Sebenza ač je drahá tak nemá žádnou chybu, čep nemusím dotahovat každý dva měsíce, pojistka drží jak má, rozebrat, namazat a složit je otázka 5 minut. Válečková nebo kuličková ložiska na čepu- jejda mě vypadla jedna kulička nebo váleček už to nechodí. Jedině fosforbronzové kluzné podložky , které vydrží i atomovku, stačí jednou za čas namazat a je to.

     To samé nože Kershaw, absolutně bez problémů.

Upraveno uživatelem Kasprik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja přidám tip na svůj oblíbený Doug Ritter RSK Mk1.<br /><br />http://www.dougritter.com/dr_rsk_mk1.htm<br /><br />Vyrábí se ve 2 velikostech, několika<br />barvách. Je to vlastně legendární Benchmade Griptilian s axis lock, který osobně řadím k uživatelsky nejlepším a zároveň dle testů velice spolehlivý lock, ale oproti Benchmade ma upravenou širší čepel vhodnější na outdoor a SV30 ocel. <br /><br />Lehké omezení je ze se dá koupit jen přes jediného prodejce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dále doporučuji pojistku Arc lock co používá  Benchmade, jejich 710 není špatná, ale použitá ocel D2 je  hodně náchylná na rezivění-2-3 rajčata a druhý den tam máš rezavé skvrny/ zkusit sehnat starý model s 154 CM ocelí/. Spyderco tu pojisktu zkouší taky/ nějakej Bal lock nebo jak se to jmenuje tuším na Manixu to použily/ , ale je to výsměch, protože to je z plastu. Arc Lock jen Benchmade nebo Sog, ale ber jen kovové bolstry, kde to jezdí v kovových příložkách. Něco takového

 

http://www.baterky-noze.sk/sk/zatvaracie-noze/7377-harley-davidson-13100-hardtail.html

 

 Je to sice HD, ale vyrábí to Benchmade, což je velmi kvalitní firma. Je to kopie starých zavíráků s backlockem, ale pojistka je nová a naprosto bezproblémová.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 Ještě koukni na tento, který mě taky zajímá a asi si udělám radost :

 

http://www.noze-nuz.com/knives_of_alaska/394FG.php

 

http://www.noze-nuz.com/knives_of_alaska/AL395FG.php

 

Plusy : Made in USA, čepel D2, mega čep s pořádnejma podložkama,  CF rukojeť, dobrá cena, rukojeť tři pořádné šrouby, zavřený nůž nemá žádné ostré hrany při nošení v kapse, nemá kolíček na otevření, který by překážel při řezání, pojistka údajně vydrží kolem 45 kilogramů /údajně/. Skladnost, není to ZT, kterej ti trhá kapsu.

 

Mínus : nemá klip na nošení v kapse.

Upraveno uživatelem Kasprik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kasprik : Pekne ma pobavili prispevky o "rezaveni D2", "promacknuti plastovych podlozek", "vakl u Buddyho nozu na vystave",atd. :-)

 

 

Ak ches Heavy-duty, tak mrkni na to spominane ZT, za tie peniaze dobry kauf a pouzivaju praskove ocele. 

Pripadne mrkni na noze Fantoni - HB01/02, su to pekne kusky s dobrym spracovanim. Po novom uz "kalia" aj dosadaciu plochu poistky s ktorou boli problemy. 

 

Inak nevsimol som si nejaku hranicu, kolko do toho chces investovat. Vseobecne cepele vo verzii Tanto, maju pevnejsiu spicku. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kasprik: Oberland Arms vypadá naprosto famózně. Bohužel teď nemám dostatek potřebného času k nastudování všech podkladů, ale nakonec jsem rád, že jsem se tu zeptal. Přesně podobné reakce a tipy jsem potřeboval. To znamená také diskuze na téma vakl, podložky, ložiska atp... Vzhledem k době odjíždím po návštěvách, ale už se těším na více prostoru pro toto vlákno. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pánové, jak jsem teď tak zjistil tak jsem buď zapoměl v práci (tam se už asi nenajde) nebo někde stratil můj léta nošený Victornox Spartan. Takže bych ho potřeboval nahradit, protože bez nože v kapse jsem jak bez ruky...


V principu nůž sloužil k otevírání obálek a otevírání krabic a to každodenně. Občas nějakej ten špekáček u ohně nebo kus grilovaný flákoty..

 

Velikostně mi vyhovoval funkce  postačovaly...

 

Máte nápad čím ho nahradit, protože dvakrát do stejný řeky nevztoupíš.. cena do 1000czk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To co doporučuje většina je ONTARIO RAT 1

Je to sice úplně něco jiného než Spartan, ale třeba by se Ti líbil, taky ho plánuju :)

Cena je ted pěkná.

http://www.noze-nuz.com/ontario/ON8848.php

 

A nebo klasiku. Tohohle Bucka :)

http://www.noze-nuz.com/buck/BU302RWS.php

BU302RWS.jpg

Zdravim pánové, jak jsem teď tak zjistil tak jsem buď zapoměl v práci (tam se už asi nenajde) nebo někde stratil můj léta nošený Victornox Spartan. Takže bych ho potřeboval nahradit, protože bez nože v kapse jsem jak bez ruky...


V principu nůž sloužil k otevírání obálek a otevírání krabic a to každodenně. Občas nějakej ten špekáček u ohně nebo kus grilovaný flákoty..

 

Velikostně mi vyhovoval funkce  postačovaly...

 

Máte nápad čím ho nahradit, protože dvakrát do stejný řeky nevztoupíš.. cena do 1000czk

Upraveno uživatelem Z. Paul
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nad krysou jsem taky přemýšlel už jsem jí měl už v ruce na outdoor je super a je v pořadí ale do práce mi vyhovoval malej zavírák co neztrácí ostří vyjma nože jsem vlastně použil jenom párátko asi dvakrát...

 

Geometr jasně spíš jsem myslel podobného kvalitou, velikostí..není vlastně v žádný zátěži..

 

Taky jsem otočil celej byt vzhůru nohama i tam kam snad zapadnout nemůže..takže pokud mi nůž neleží na stole tak jsem jako bez ruky :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co ten Buck? Mě se docela líbí, ikdyž je asi o kousek delší než ten Victorinox, a má jenom nůž ale to si napsal že nic jinýho nepotřebuješ :) je to Made in USA (aspon doufám že je to pravda) :)

A vzhled je pěkný retro :D

nad krysou jsem taky přemýšlel už jsem jí měl už v ruce na outdoor je super a je v pořadí ale do práce mi vyhovoval malej zavírák co neztrácí ostří vyjma nože jsem vlastně použil jenom párátko asi dvakrát...

 

Geometr jasně spíš jsem myslel podobného kvalitou, velikostí..není vlastně v žádný zátěži..

 

Taky jsem otočil celej byt vzhůru nohama i tam kam snad zapadnout nemůže..takže pokud mi nůž neleží na stole tak jsem jako bez ruky :-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...