Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

no já si na nějaký made in nehraju..je mi jedno jestli je to japonec číňan američan nebo čech.. i číňani umí dle mojí zkušenosti vyrobit slušný zboží k poměru cena/výkon

 

Shodou náhod je že jsem ho dostal od Panasonicu, a stejně tak jsem dostal peněženku..ta mi odešla (ne do cizího vlastniství ale do koženýho nebe) minulý týden...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, hodne premyslim o tomto......nemate s timto modelem nekdo realne zkusenosti...kdyz uz do toho pujdu, existuje treba neco jineho za podobne penize v kombinaci pomer-vykon?

 

Chci to jako nekompromisni EDC kolem baraku, na vylety autem do lesa, atp.....do prace do dzin mam neco jineho...diky

 

http://www.noze-nuz.com/zero_tolerance/ZT0300BW.php

 

dekuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to malej tank :) Pokud hledas neco podobne velikyho, tak zkus Fox ProHunter. Otazka na co takovej nuz potrebujes? Ja si doted vystacil s 0200,ted nosim 551 a zatim stacil na vse. Faktem je, ze drevo s nim nestipu :D

Edit:este me napada od CS recoin

odesláno přes moji Ťapku

Upraveno uživatelem Juraj11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna to bude znit smesne, ale urcite na burty, chleba, vetve, drevo kolem.....chci s nim delat vse co bude potreba....ale nerad delam kompromisy, tedy alespon v tomto pripade chci "definitivni" kudlu....libi se mi i nejake karbonove a titanove upravy...ale Ty jsi to vystihl dokonale, "maly tank" ....

Mozna bych sel i do pevneho noze, ktery by byl urcite levnejsi, ale to ZT me proste chytlo za srdce a kdyz bude potreba,muzu si ho vzit treba i do prace, coz s pevnym nozem urcite nebude mozne.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do lesa jsem nosil 0200,ale popravde na takovou cinost jsem pouzival pevnej. Zavirak ti pevny nuz nenahradi ;) Na burta ti staci rybicka a ver mi, ze po chvilce pripravy dreva na ohen by jsi toho mel plny kecky. Nemluve o tom, ze ma silnou cepel a tim i horsi rezne vlastnosti.

 

odesláno přes moji Ťapku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vseho co jsi napsal si sem vedom...bohuzel.....blby je, ze me to ZT lezi v hlave, proste ma aktualne navrch srdce pred mozkem....

 

Tak fohle presne znam :D, jen to zklamani potom, co nesplni pozadavky :(. Nespechej, nech to ulezet,jeste je cas ;)

 

odesláno přes moji Ťapku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatvarak dokaze nahradit pevny noz. Sam mam Pohlforce Mike One s rotoblockom, ktory ked na framelocku otocis, nema sa ako zavriet cepel ani pri tvrdsom zaobchadzani. Mas poistku istenu poistkou. Cepel ma sice hrubku 5mm, no nie je problem nakrajat nou cibulku na jemne platky a pod. Ak nahradu pevneho noza potom u mna taketo riesenie.

Recenziu mozno najst TU.

Rovnako mam ZT0560 a 0300vku na ktorych framelock sa da spolahnut, ale pri nich by som netvrdil ze nahradia pevny noz kvoli absencii spominaneho rotoblocku.

0200 som mal, je to poleno z 154CM oceli, ktora sa velmi tazko brusila a nerezala ako S30V a pod, s takou 0300vkou sa nedal porovnat.

Upraveno uživatelem strong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatvarak dokaze nahradit pevny noz. Sam mam Pohlforce Mike One s rotoblockom, ktory ked na framelocku otocis, nema sa ako zavriet cepel ani pri tvrdsom zaobchadzani. Mas poistku istenu poistkou. Cepel ma sice hrubku 5mm, no nie je problem nakrajat nou cibulku na jemne platky a pod. Ak nahradu pevneho noza potom u mna taketo riesenie.

Recenziu mozno najst TU.

Rovnako mam ZT0560 a 0300vku na ktorych framelock sa da spolahnut, ale pri nich by som netvrdil ze nahradia pevny noz kvoli absencii spominaneho rotoblocku.

0200 som mal, je to poleno z 154CM oceli, ktora sa velmi tazko brusila a nerezala ako S30V a pod, s takou 0300vkou sa nedal porovnat.

 

Mluvis o koze a ja o voze. Nebavim se zde o pojistce ani pouzitem materialu. Co se tyce rezivosti ZT 0200 diky tvaru cepele jde dost dobre do rezu a co se tyce ostrosti., tak se 154jsem nemel problem. Je fakt, ze diky tvaru se hur brousi. Jde o to, ze zaviraci nuz nema treba dostatecne dlouhou a tezkou cepel na sekani dreva ;). Uz te vidim jak s takovym nozem chystas drevo na ohen(ne jednou) A neplet si to s Bearem, co prezit musi. Kdyz jsi v lese, tak prece jen tam jdes s tim, aby sis odpocinul a ne se strhal pri prvni cinosti ;)

 

odesláno přes moji Ťapku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mluvis o koze a ja o voze. Nebavim se zde o pojistce ani pouzitem materialu. Co se tyce rezivosti ZT 0200 diky tvaru cepele jde dost dobre do rezu a co se tyce ostrosti., tak se 154jsem nemel problem. Je fakt, ze diky tvaru se hur brousi. Jde o to, ze zaviraci nuz nema treba dostatecne dlouhou a tezkou cepel na sekani dreva ;). Uz te vidim jak s takovym nozem chystas drevo na ohen(ne jednou) A neplet si to s Bearem, co prezit musi. Kdyz jsi v lese, tak prece jen tam jdes s tim, aby sis odpocinul a ne se strhal pri prvni cinosti ;)

 

odesláno přes moji Ťapku

Na sekanie dreva je sekera, kukri, pripadne podobny nastroj... Pri spravnom pouzivani dokazes batoning aj s nozmi ktore som uviedol. Poziadavka bola zatvarak, ale uz vidim ako s pevnym nozom s 10cm dlzkou ako pouziva "grylovany" sekas drevo :) To s Bearom si mozes odpustit, nemam 15 a co sa tyka nozov a pobytu v prirode mam tom vcelku jasno <_< Ty si tu vsak za klavesnicou najvacsi profik a ocividne potrebujes "docikat dalej"...

Upraveno uživatelem strong
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Na sekanie dreva je sekera, kukri, pripadne podobny nastroj... Pri spravnom pouzivani dokazes batoning aj s nozmi ktore som uviedol. Poziadavka bola zatvarak, ale uz vidim ako s pevnym nozom s 10cm dlzkou ako pouziva "grylovany" sekas drevo :) To s Bearom si mozes odpustit, nemam 15 a co sa tyka nozov a pobytu v prirode mam tom vcelku jasno <_< Ty si tu vsak za klavesnicou najvacsi profik a ocividne potrebujes "docikat dalej"...

tak já si teda myslím, že Juraj11 to napsal celkem srozumitelně.........

 

...........aneb nůž na všechno může být třeba 6esse která se dá nabrousit i vo šutr, nebo v kombinaci s tou rybičkou teda no........ zavírák rozhodně pevný nůž nenahradí, vono to ani nejde, dyž se na to člověk podívá

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já tu ZT0300 mám taky a nedám na ni dopustit. Spolehliv? nahradí páčidlo, kámen, nebo otvírák čehokoliv co lze otevřít nebo rozbít. Podle mě to není ani tak nůž jako nástroj pro destrukci. Na jemnou práci to moc není. Spíš pro lidi co otevírají víno uražením hrdla než by hledali vývrtku...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tedy nejsem žádný nožíkový přeborník , málokdy mám nějaký nožík zrovna při ruce , natož abych kudličku sebou nosil v kapse.Přesto dva nože vlastním. Jeden ("Viktorin") mám pro strýčka příhodu stabilně v autě , druhý (GANZO G704, starý 1/2 roku)  doma na stole vedle PC. Když jedem autem na dovču apod., tak vozím oba , protože Ganzoš přeci jen vydrží vše. Páčení , sekání , přeříznutí kabelu , otevření plechovky atd.. Vše zatím O.K.- ostří drží taky perfekt. To toho "Vikouše" mám již asi 9 let , a tam to je na tom ostří přeci jen už znát.Jinak tyhle dvě kudličky mně k životu a mým občasným potřebám bohatě stačí -YES :rolleyes:

post-27300-0-90959700-1388340576_thumb.jpg

post-27300-0-37450000-1388340607_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vazeni kolegove,

 

vzhledem k tomu, ze jsem ztratil svou starou a oblibenou kudlu, koukam se po nove, kterou bych si musel nutne poridit a me oko ulpelo na lionsteel  sr1. cepel noze nabizeji ji ve trech druzich oceli, svedska D2 nebo sleipner ocel pripadne damaskova ocel. 

 

vzhledem k tomu ze jsem fakt laik, jak je to s damaskovou oceli ? jaka je v porovnani s ostatnimi druhy oceli na cepele ? mate s damaskovou oceli osobni zkusenost ?

co by jste doporucili ?

 

dik za rady ci komentare predem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

SR1 je dobra volba. Damaskovu verziu som nemal. Okrem typu oceli sa pozri aj na rukovat, pri D2 je vyrobena z hliniku, pri Sleipner z titanu.

Myslim ze z tychto troch co si vymenoval by som vzal kombinaciu Sleipner/titan. Sleipner je akysi ekvivalent D2 ocele len by mal byt odolnejsi voci hrdzaveniu. Ja osobne som ale nikdy nemal problem s D2 ocelou ani na SR1 ani na inych nozoch (napr. BM710). D2 je vyborna ocel, dobre drzi ostrie a dobre sa udrzuje na keramike, ale nesmies ju nechat prilis otupit potom to dlhsie trva ju nabrusit.

Sleipner je tiez vyborna ocel hoci nie tak rozsirena. titanove telo noza by som uprednostnil pred hlinikom aj ked pevnostne to bude rovnake alebo podobne, tak titan uz len pre pocit :)

Verzia damasok/titan je najkrajsia, ale neviem ci to stoji za ten priplatok oproti sleipneru hlavne ak noz chces pouzivat na prakticku cinnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...