Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

No jo ale nevim jestli Boker dělá full titanium framelock s nějakou práškovkou.
Třeba Manaro je v titanu, na čepeli 440C a výroba v číně...a to je jeden z lepších kousků Bokeru.
Kwaiken je nádhernej, první verze IMO ještě hezčí ale je to z AUS 8 a určitě taky čína.

Nejspíš chce germany made protože má německý auto a německý hodinky, nebo tak něco :D

Upraveno uživatelem Trojan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...já dospěl k rozhodnutí pro nůž na denní nošení a to Benchmade 710. Kdybyste o nějakém věděli za cenu do 2,5k, dejte mi pls vědět.

Měl jsem ho dvakrát. První jsem po pár dnech vrátil, protože mi vadil trochu ustřelený výbrus na špičce, druhý jsem prodal, protože při EDC nošení cvaknutý na lemu kapsy mi jeho G10 střenka s tou super protiskluzovou strukturou dost rozdrbávala gatě. Navíc ten "S" tvar ostří je trochu nepraktický při krájení svačiny na prkýnku :whistling: Ale jinak je to parádní nůž, o tom žádná. Nosím teď nože s hladkými střenkami (titan, leštěná ocel).

 

Dotaz na znalce, existuje nějaká alternativa k Sebenze, která je made in Germany?

Vím jenom o německé značce, která si nechává tenhle kousek vyrábět v Itálii. Jinak už pak fakt jedině custom...

http://www.oberlandarms.com/produkte-infos-knifes--de-artnr=251-Modell+Titan+Sepp+folder+OA+Blade+Section.html#produkte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, nic moc, čekal bych ze tam pár výrobců bude. Made in Germany mám prostě rád, je to pocitova záležitost. Vyvolává to ve mě pocit důvěry v produkt, mam rad jejich industriální dizajn, jejich snahu vyrábět kvalitní věci. I když v současné době hodinky made in Germany nenosím. Zatím. Ok, odhlédneme od Sebenza typu, je nějaký pěkný, moderní high tech zavirak made in Germany?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vím jenom o německé značce, která si nechává tenhle kousek vyrábět v Itálii. Jinak už pak fakt jedině custom...

http://www.oberlandarms.com/produkte-infos-knifes--de-artnr=251-Modell+Titan+Sepp+folder+OA+Blade+Section.html#produkte

 

Hej ale ten je dobrej!

Upraveno uživatelem Trojan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, nic moc, čekal bych ze tam pár výrobců bude. Made in Germany mám prostě rád, je to pocitova záležitost. Vyvolává to ve mě pocit důvěry v produkt, mam rad jejich industriální dizajn, jejich snahu vyrábět kvalitní věci. I když v současné době hodinky made in Germany nenosím. Zatím. Ok, odhlédneme od Sebenza typu, je nějaký pěkný, moderní high tech zavirak made in Germany?

 

A proč ne něco od českých nožířů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pár nožů od českých nožířů, taková nesourodá skupina - zavírák od Mata, pucíčka od Black, zavírak od Budyho Westona, Otroka od Roseckého, kudlu od Košuby.

Ale v kapsa mám lehoučkej nůž doktora Lectera - Spyderco H1.

Včera mi po delší době přišel CRKH Mah Eraser

post-22153-0-49115400-1403169099_thumb.jpg

 

Do kapsy v práci je dost velkej, ale jinak je dokonalej

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele kucí, to Vaše EDC..

.. k čemu se takovej nůž v kapse kalhot může vlastně při normálním životě hodit? Teda kromě ničení těch kalhot?

Ať přemýšlím, jak chci, tak nůž potřebuju v 99% případů buď v kuchyni (a tam už mám vhodnější nože), nebo u stolu (a tam taky).

 

Hoďte mi pár normálních životních situací (tj. ne nouzové přežužlání kotevního lana, nebo tracheotomie astmatika)..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je nůž v kapse spíš jen taková klukovská hračka. Někdo nosí nůž, někdo pistoli, někdo vysoký šněrovací boty, někdo jezdí terénním autem, a tak dále, a tak dále. U většiny takových věcí je využití v běžném životě nulové. To jen majitel chce mít nějaký pocit, případně dělat nějaký dojem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele kucí, to Vaše EDC..

.. k čemu se takovej nůž v kapse kalhot může vlastně při normálním životě hodit?

Hele, upřímně, asi jako dajvry v kanclu.

Je to prostě jen radost z pěkné hračky, na kterou jsme jako kluci nedosahli nebo jí řešili rybičkou, fixírem...

Ze všech svých nožů za celou historii jsem fakticky používal a používám nářaďák Victorinox Spirit a nůžtičky na Leatherman Squirt.

Jakoukoliv další kudlu nosím pro radost, stejně jako hodinky (anžto čas mám v mobilu).

Tolik za mě... nemám to ani na boj (neumím), ani na paštiku (žiju ve městě) a už vůbec ne na nějaký survival...

 

Edit: Karlos :cheers:

Upraveno uživatelem bandicoot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je nůž v kapse spíš jen taková klukovská hračka. Někdo nosí nůž, někdo pistoli, někdo vysoký šněrovací boty, někdo jezdí terénním autem, a tak dále, a tak dále. U většiny takových věcí je využití v běžném životě nulové. To jen majitel chce mít nějaký pocit, případně dělat nějaký dojem.

...v podstatě je to stejná zbytečnost jako hodinky  :lol2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Běžné denní činosti? Dost často potřebuju nůž, protože musím něco přeříznout. Izolepu, krabici, oříznout tužku, provázky...
Úprava nehtů :D Jdu ven s holkou a uříznu jí kytku z poza plotu
Ve volných chvílích si s nožem hraju (chvíli trvá než si okolí zvykne)...
Přes víkend potřebuju zaříznout kousek dřeva pod dveře nebo aby někam pasovalo, odizolovat drát, dostat se do plechovky. Klasické je taky otvírání pivka.


Těch situací je dost. Jestli sedíš celý den v kanceláři kde máš nůžky, domů jedeš autem a jako hobby děláš filatelii tak ho asi nevyužiješ :D (nadsázka)

Na druhou stranu na gymplu jsem měl Vnox Atlas 111 a ten nůž byl při šesti hodinách ve škole v zápřahu minimálně 2,5h. Ve skříňce jsem měl špalek dřeva, pro drát jsem chodil ke školníkovi...furt se něco kutilo, kleštičky, čepel, šídlo (dá se s ním výborně vrtat)...
Určitě nůž nenosím jako "pánskou hračku". Žádný nůž nemám nepoužitý, nekoukám jestli ho poškrábu nebo ztupím nebo jestli mi spadne na zem. Přijde mi trochu pozérské nosit nůž "jen tak" ale každému co jeho jest a je mi to celkem jedno, určitě nikoho neodsuzuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...