Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Ivane, přesně tak to bylo.

Akorát si nejsem jistý výdrží. U bitů to není problém, ale u té pilky to asi bude jen provizorium.

Adaptér se jen nastrčí a pružný plíšek ho drží přes drážku na místě. Na oříšky je to OK, ale na pilku, pilník atd., kde je pohyb neustále tam a zpět, to asi nebude to pravé ořechové. 

Mám na noži ale závit na čištění na zbraň, tak asi předělám pilku atd. na něj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gomez - jo, myslel jsem, že u nástrojů se zpětným pohybem to nebude ono...

 

Jinak pouzdro se osvědčilo, milé překvapení. Celý den jsem o něm nevěděl, navíc se z něj multitool tahá lépe než z origo nylonového, které se navíc viklá, prostě jiná liga a to o hodně. A Surge měl premiéru (vlastně ne, předevčírem jsem s ním z CZ858 sundával doplňky) - rozříznul 2 balíky a povolil zatuhlou střešní anténu před myčkou...:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední doplněk k Surge, ale není to speciálně na něj, je to univerzální pouzdro na nůž, baterku, multitool. Výrobce Maxpedition, typ Single Sheath, opět skvělá kvalita a bytelnost, přitom je to pár kousků látky, popruhů a suchého zipu... Nastavitelná výška pro různě dlouhý obsah, na opasek jde svisle i vodorovně. A jde připnout díky kompatibilním úchytům k dalším věcem Maxpedition, což se mi může hodit. 

pouzdro vypada dobre ale suchac mi vzdycky znici obleceni :-( 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kupko - když je zapnuté, u tohohle to nehrozí, zavírací chlopeň je nastavitelná, aby se tam vešly různě dlouhé věci a chlopeň zakryla celý protikus suchého zipu. Několikrát jsem dnes Surge vyndával a ani jednou jsem sucháčem o oblečení nezachytil, ale pravda, myslel jsem na to. U měkkých pouzder, která se různě kroutí a když chlopeň připlácnu, je nakřivo a suchý zip není úplně zakrytý, je to problém, to znám...:-).

Upraveno uživatelem Ivan Lelák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pochlubím se se svým výběrem a plány do budoucna.

Nejdou mi přidávat obrázky, tak pouze linky.

 

Zbožňuji menší zavírací nože, které jsou čisté tak, jak jen můžou být. Bez zbytečných částí, barev, mechanismů, vrypů, ornamentů, nic robustního, čísté ostří, ladná pojistka, apod. Parametry hodné "městského", dženstlmenského EDC. Po dlouhosáhlém hledání a samostudiu jsem si pořídil

Kershaw Leek Compsite Blade model 1660CB

(ten v současnosti nemám, viz. níže)

Plus, mínus za rok jsem si pořídil další nůž a to Kershaw Shallot model 1840 a rozhodl jsem se, že co rok, to nůž.

Mé foto: http://www.jpeg.cz/images/2016/01/30/AcZ0P.jpg

Kandidát na tento rok je: Chrise Reeve Sebenza small (z nějakého důvodu mi nejedou stránky přímo výrobce, proto link na prodejce). Naštěstí je v Brně oficiální dealer a už jsem ho měl i v ruce. Nádhera.

 

Teď tak přemýšlím, že se Sebenza bude krásně hodit k mému výběru hodinek, které nejspíše pořídím v tomto roce

http://uhrforum.de/attachments/818628d1396336131-laco-beobachtungsuhr-muenster-image.jpg

 

Mnohdy nůž beru do ruky jen abych se pokochal. Vlastně, co tady budu lhát, já se víc kochám, než reálně používám :)

 

Proč už nemám Leek aneb dobrá rada:

Nikdy, NIKDY, nepůjčujte nůž asistentce, když se zeptá, zda si ho může půjčit na právě došlé krabice s ventilátory. Neboť když se za ní půjdete cca za hodinu podívat, tak uvidíte, jak s ním ty ventilátory šrubuje a zničí špičku nože! S reakcí, že přeci vždy ty malé šroubky šroubovala nožem a nůž je v naprostém pořádku. Špička byla zkrátka ulomená a kdybych to chtěl napravit přebrousením, tak bych přišel asi o mm čepele. To já prostě nezkousl a prodal ho jako poškozený dál. Rozhodně si ho opět pořídím. Je to až boží kousek!

T.

Upraveno uživatelem Sicik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kupko - když je zapnuté, u tohohle to nehrozí, zavírací chlopeň je nastavitelná, aby se tam vešly různě dlouhé věci a chlopeň zakryla celý protikus suchého zipu. Několikrát jsem dnes Surge vyndával a ani jednou jsem sucháčem o oblečení nezachytil, ale pravda, myslel jsem na to. U měkkých pouzder, která se různě kroutí a když chlopeň připlácnu, je nakřivo a suchý zip není úplně zakrytý, je to problém, to znám...:-).

tak to je dobre :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, pochlubím se se svým výběrem a plány do budoucna.

Nejdou mi přidávat obrázky, tak pouze linky.

 

Zbožňuji menší zavírací nože, které jsou čisté tak, jak jen můžou být. Bez zbytečných částí, barev, mechanismů, vrypů, ornamentů, nic robustního, čísté ostří, ladná pojistka, apod. Parametry hodné "městského", dženstlmenského EDC. Po dlouhosáhlém hledání a samostudiu jsem si pořídil

Kershaw Leek Compsite Blade model 1660CB

(ten v současnosti nemám, viz. níže)

Plus, mínus za rok jsem si pořídil další nůž a to Kershaw Shallot model 1840 a rozhodl jsem se, že co rok, to nůž.

Mé foto: http://www.jpeg.cz/images/2016/01/30/AcZ0P.jpg

Kandidát na tento rok je: Chrise Reeve Sebenza small (z nějakého důvodu mi nejedou stránky přímo výrobce, proto link na prodejce). Naštěstí je v Brně oficiální dealer a už jsem ho měl i v ruce. Nádhera.

 

Teď tak přemýšlím, že se Sebenza bude krásně hodit k mému výběru hodinek, které nejspíše pořídím v tomto roce

http://uhrforum.de/attachments/818628d1396336131-laco-beobachtungsuhr-muenster-image.jpg

 

Mnohdy nůž beru do ruky jen abych se pokochal. Vlastně, co tady budu lhát, já se víc kochám, než reálně používám :)

 

Proč už nemám Leek aneb dobrá rada:

Nikdy, NIKDY, nepůjčujte nůž asistentce, když se zeptá, zda si ho může půjčit na právě došlé krabice s ventilátory. Neboť když se za ní půjdete cca za hodinu podívat, tak uvidíte, jak s ním ty ventilátory šrubuje a zničí špičku nože! S reakcí, že přeci vždy ty malé šroubky šroubovala nožem a nůž je v naprostém pořádku. Špička byla zkrátka ulomená a kdybych to chtěl napravit přebrousením, tak bych přišel asi o mm čepele. To já prostě nezkousl a prodal ho jako poškozený dál. Rozhodně si ho opět pořídím. Je to až boží kousek!

T.

Shalot je nuz za super cena vikon a Sebenza to je opravdu hrich ho pouzivat na srooubovani sroubku :-) sve noze bezne pouzivam ale velice casto se jen tak v ruce hraju kdo si hraje nozlobi naposledy jak jsem vcera koukal na klasiku RAMBO :-) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, tedy...na namazani chleba to uplne neni. Ani na ukrojeni chleba...

Takze vlastne uplne naprd...:-).

Ale jinak ta cena je trochu mimo, ebay je toho plny za necelych 9k (bez dph a dopravy)...

Na Microtechu jeden hleda jednak inspiraci a druhak veci, ktere tak nejak jinde nejsou...ja ani nehledal nozik :-).

Navic mam na chleba "Mikovak", ktery sem si v roce 1986 koupil za 180,-Kčs...a je furt jako novy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take jsem na neho narazil, je to krasny, ale postrada to smysl. Pokud to udelali jako bodna zbran pro bojovniky v tajne operaci, tak uz vidim postup. Priblizit se k protivnikovi, vysroubovat, bodnout pustit zilou, zasroubovat, pokracovat v plizeni, vysroubovat, bodnout, zasroubovat atd. Vim je to nuz za 25tis na policku.

 

A nedej boze, aby jeste ten zavit knucel pri sroubovani. V noci takovy zvuk nikoho neprakvapi.

Upraveno uživatelem gorlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc to asi dělají úpravou šábru na strhávání hran... Dělám si srandu, ale to mi fakt přijde jako zbytečná věc.

 

Leatherman Surge má za sebou ostré nasazení. Jsme ve Slovinsku na lyžích a v penzionu je v lyžárně sušák na boty, něco jako elektrický žebřík v koupelně,ale jsou na tom háky na pověšení bot. Blbě přišroubované ke zdi a nedotažené, takže se háky pod váhou bot sklápěla,až boty spadly.Tak jsem to dotáhnul, potřebné bity mám, ale pro jistotu jsem ještě využil šňůru z KPZ a proti sklopení zajistil...:-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...