Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Na DX.com mi vrátili 750,- za clo, které jsem musel našim celníkům zaplatit, za nákup telefonu.... Jedniný probém co s tím, dali to formou store credit. Takže jsem koupil tenhle čínský závírák s klipsou. U svého Magnumu od Bokera jsem o klipsu přišel, tak jsem si říkal, že se bude něco levného hodit.

 

Jsem docela mile překvapen kvalitou. Čepel je nerezovka Sendvik 12c27, vše dobře lícuje, nic není "šejdrem" a nůž lehký a kompaktní.

Tady je pár fotek

 

post-20230-0-18449700-1501418739_thumb.jpgpost-20230-0-73684100-1501418744_thumb.jpgpost-20230-0-12601400-1501418750_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to divné, jak si člověk časem zvykne. Mě ten jejich design nešel vůbec pod nos, ale teď jsem fakt spokojený.

Akorát jsem musel koupit mě a juniorovi nůž na cesty /Německo a pod/, protože bez nože v kapse to prostě nejde a švýcarák mě už nebaví...

 

Dnes to přišlo. Můj je ten s kostěnou rukojetí.

 

20170801_133842.jpg

 

Říkají tomu formátu sloní nehet :lol2:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, je to divné, jak si člověk časem zvykne. Mě ten jejich design nešel vůbec pod nos, ale teď jsem fakt spokojený.

Akorát jsem musel koupit mě a juniorovi nůž na cesty /Německo a pod/, protože bez nože v kapse to prostě nejde a švýcarák mě už nebaví...

 

Dnes to přišlo. Můj je ten s kostěnou rukojetí.

 

attachicon.gif20170801_133842.jpg

 

Říkají tomu formátu sloní nehet :lol2:

Kolik je v Německu norma pro čepel? Nebo jsou tam i jiná omezení co se týče nožů?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nehetníkových, slipjoint zavíráků a pevných je na veřejnosti limit tuším 12cm, nástroje (švýcaráčky, multitooly) se neřeší, stejně jako mačety na zahradní práce a rekvizity na historická/folklórní vystoupení. U jednostranně broušených "one-hand opening" (jedno jestli kolíček, díra, flipper a nebo asistované otevírání bokem) kousků s pojistkou Waffengesetz stanoví 8,5cm ostří - a fízli si to zjednodušují na "výšku krabičky cigaret" a "viditelnou část čepele". Delší nože, meče, OTF vystřelováky, graviťáky, motýlky, tlačné, bodné a vrhací nože je dokonce nelegální přepravovat jinak než v extra uzamčeném boxu (zamčené auto a nebo palubní přihrádka nestačí) - a i přes pohádky o střílení ve školách jde údajně o praktické opatření zaměřené proti moderní turecké tradici, přímo na ulici fandovi jiného fotbalového klubu zabodnout kudlu do prdele...  :sick01:

 

PS: Sice je to (na rozdíl od ČR/SR/Rakouska, kde se nůž do okamžiku použití nepovažuje za zbraň) buzerace - ale furt lepší než Británistán, kde je  teoreticky postižitelné nést cokoliv ostrého, ale zato Vás na ulici můžou beztrestně umlátit řetězem od byciklu... :death:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nehetníkových, slipjoint zavíráků a pevných je na veřejnosti limit tuším 12cm, nástroje (švýcaráčky, multitooly) se neřeší, stejně jako mačety na zahradní práce a rekvizity na historická/folklórní vystoupení. U jednostranně broušených "one-hand opening" (jedno jestli kolíček, díra, flipper a nebo asistované otevírání bokem) kousků s pojistkou Waffengesetz stanoví 8,5cm ostří - a fízli si to zjednodušují na "výšku krabičky cigaret" a "viditelnou část čepele". Delší nože, meče, OTF vystřelováky, graviťáky, motýlky, tlačné, bodné a vrhací nože je dokonce nelegální přepravovat jinak než v extra uzamčeném boxu (zamčené auto a nebo palubní přihrádka nestačí) - a i přes pohádky o střílení ve školách jde údajně o praktické opatření zaměřené proti moderní turecké tradici, přímo na ulici fandovi jiného fotbalového klubu zabodnout kudlu do prdele...  :sick01:

 

PS: Sice je to (na rozdíl od ČR/SR/Rakouska, kde se nůž do okamžiku použití nepovažuje za zbraň) buzerace - ale furt lepší než Británistán, kde je  teoreticky postižitelné nést cokoliv ostrého, ale zato Vás na ulici můžou beztrestně umlátit řetězem od byciklu... :death:

Přivádí mne to k myšlence, že znám spoustu lidí nosících na ulici střelnou zbraň, ještě mnohem víc zajímavý nůž, ale nikoho, kdo by chodil po venku s "řetězem od byciklu"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to tak dávno, co nás zastavili kluci z městapa, jak že si to prej dovolujeme nosit na veřejnosti zbraně (meče na trénink HEMA). Byli odbyti tím, že jsou to tupý divadelní rekvizity a stačilo to.

Při dnešní celoevropský protizbraňově antiubližovací veleopatrný hysterii si nemyslím, že by nám to prošlo znovu a byli bychom preventivně odvedeni na služebnu. Země jako britskej fašounland si vyškrtávám ze seznamu míst k navštívení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V přihrádce vedle volantu vozím tohle. Celá sada i s bitama. Špičku to má tupou, prostě rescue knife. Jednou jsem byl asi 20 km za hranicema v Reichu zastaven nějakým Simírem a Lumírem v civilu a začali mi lustrovat a prolézat auto (dva roky zpátky). Tohle je zaujalo a po přeměření se zjistilo, že to má čepel 8,9cm. Hodinu debata, ale nakonec odjezd bez pokuty a s nožem. Nicméně byli důležitý jako myší ho*no v rejži.

 

 

post-51737-0-71925400-1501666860_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to tak dávno, co nás zastavili kluci z městapa, jak že si to prej dovolujeme nosit na veřejnosti zbraně (meče na trénink HEMA). Byli odbyti tím, že jsou to tupý divadelní rekvizity a stačilo to.

Při dnešní celoevropský protizbraňově antiubližovací veleopatrný hysterii si nemyslím, že by nám to prošlo znovu a byli bychom preventivně odvedeni na služebnu. Země jako britskej fašounland si vyškrtávám ze seznamu míst k navštívení.

U nás v republice si můžou městapáci ledatak nas.at. Nože, sekery, mačety, meče a všechno další jim může být jedno. Viditelně a na veřejných místech se nesmí nosit zbraně kategorie B, C, D. Stejně tak jako meč můžu brát hrábě jako zbraň. Tihle tupci ví prd a spoléhají na nevědomost občanů a po nich se vozí.

Upraveno uživatelem Simon Alexander
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přivádí mne to k myšlence, že znám spoustu lidí nosících na ulici střelnou zbraň, ještě mnohem víc zajímavý nůž, ale nikoho, kdo by chodil po venku s "řetězem od byciklu"

 

Reakce na situaci, kdy umlátili Čecha v Londýně - řetězem od bicyklu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reakce na situaci, kdy umlátili Čecha v Londýně - řetězem od bicyklu...

Já vím, to jsem pochopil a o tom to je. Jde mi o to, že u nás by hovado s řetězem nemělo jistotu, že slušný a zákona dbalý člověk je bezbranná oběť. Na druhou stranu v GB se prostě bránit nesmíš a alternativní obranný prostředek typu "řetěz od byciklu" už je pro normální lidi přitažený za vlasy, zatím co hovado použije cokoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice nejsem hovado nebo agresor, ale jednou jsem se dostal do pěknýho průseru kdy jsem dostal na vlakáči do huby od pankáčů. Bylo mi tehdy 20 a nějak se to strhlo. Slovo za slovo, nadávky, chlast a nakonec bitka. Byl jsem sám a pankáči dva. Nepamatuju si jak to probíhalo, ale dostal jsem řež. Byl jsem nalitej celkem dost a přesto, že se věnuju sebeobraným systémům už delší dobu mě nasralo, že jsem dostal. Nechtěl jsem to tak nechat a toho jednoho pankáče jsem sundal k zemi obyčejným provázkem a jak jsem byl v rauši tak ten pankáč omdlel.. Přehnal jsem to, prostě jsem ho škrtil. První pankáč volal sanitu a cajty. Přehnal jsem to a ikdyž jsem se bránil napadení jelikož jsem si nezačal tak mě sebrali. Nejdřív trestní oznámení, za měsíc na úřadě komise. Roční podmínka s odkladem a pokuta.. Důvod? Alkohol a nepřiměřená sebeobrana.. Je úplně jedno jestli čechy nebo británie, lepší je si nechat rozbít hubu a zdrhnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...