Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Peprak, boxer, teleskop ano, to vse je zakazane. Male noze nesmi byt motylek, pestni dyka, karambit a oboustranne ostri. Ideal je flip joint, treba victorinox bez pojistky, nebo neco se zamkem s cepeli do 8,5 cm ... nebo aspon takhle jsem to pochopil. Jo a peprak muze byt, ale musi na nem byt napsano ze je na zvirata urcen, nemecky.

Ideál je slip joint, a to ještě s čepelí kratší než 8,5 cm, Polizei to údajně měří přiložením ke krabičce cigaret coby etalonu "bezpečné délky". Flipper, tedy nůž otevíratelný jednou rukou, bych v DE naopak silně nedoporučoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Wow... "Horlogerie" dežové jsou pro zdejší hipstery k rozčvachtaným redwingům, bruskou odrbanýmu denimu a dekovýmu flanelu jak dělané  :thumbsup_anim:

Pochlub se pak prosím jak vypadají v reálu...

 

2Filip,J: Právě že ten "cigaretový" Waffengesetz limit se při běžném nošení vztahuje na "jištěné onehandy" (zmiňované vystřelováky, graviťáky, motýlky atd. jsou dokonce úplně zakázané), slipjoint samotný se za pojistku nepovažuje a čepelka tak může být i delší. Diskutabilní je to s nehetníkem, který sám o sobě nevylučuje onehand použití - třeba YPOvy větší Opinely by kvůli tomu měly (mimo samostatně uzamykatelné pouzdro) u pokutychtivého germánského fízla problém, jelikož je tam veřejně známo toto "škandální" video, kterak zlého laciného žabožroutského žabikucha při troše cviku jednoruč odjistit, švihnutím jednoruč otevřít a zajistit - a pohoršit tím zákonů dbalého germána...  :death:

https://www.youtube.com/watch?v=OMMyQz6avLo

PS: Ale pokud nevypadáš jak cigoš/turek/smažka z Balkánu (tj. na jihovýchod od Drážďan) a kudlou za pokřiku "Sparta"/"Antifa"/"Alláhu Akbar" nemácháš na ulici, tak za běžných okolností tě tamní fízl bezdůvodně šacovat a buzerovat nebude, mají teď svých problémů s bubákama dost...

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník qoyi

Ideál je slip joint, a to ještě s čepelí kratší než 8,5 cm, Polizei to údajně měří přiložením ke krabičce cigaret coby etalonu "bezpečné délky". Flipper, tedy nůž otevíratelný jednou rukou, bych v DE naopak silně nedoporučoval.

Omlouvám se za chybku, psal jsem to na telefonu a za chůze, je to samozřejmě slip joint vs. flipper.

 

 

S: Ale pokud nevypadáš jak cigoš/turek/smažka z Balkánu (tj. na jihovýchod od Drážďan) a kudlou za pokřiku "Sparta"/"Antifa"/"Alláhu Akbar" nemácháš na ulici, tak za běžných okolností tě tamní fízl bezdůvodně šacovat a buzerovat nebude, mají teď svých problémů s bubákama dost...

 

To taky není úplně pravda, berou to namátkově, je jedno co máš za auto, spíš než o nože jim jde o drogy a to třeba kvůli RZ co není z nejbližšího kraje pokud se nejedná o nějakej hlavní transit. Mě ještě nevzali, ale dost mých kamarádů ano ... prolezou i peněženky, z kapes všechno ven, kastlíky, k rezervě a pokud se chováš divně tak budeš před obchoďákem ... urinovat ... xD.. do zkumavky nebo na služebnu (zdržování) ... (kamarádova 2 měsíce stará příhoda kdy měl zánět spojivek a měl tedy červený oči).

 

Mě by třeba zajímalo jak by řešili kovanou břitvu delší než 8,5cm .. nástroj, flipper nebo slip joint, jednou rukou ji otevřu taky.

 

A úplně nejvíc by mě zajímalo jak se přistupuje k pevným nožům, protože o tom jsem snad nic nenašel.

Upraveno uživatelem qoyi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

 kterak zlého laciného žabožroutského žabikucha při troše cviku jednoruč odjistit, švihnutím jednoruč otevřít a zajistit - a pohoršit tím zákonů dbalého germána...  :death:

mám dvacet opinelů a možná kromě jednoho u kterého bych si ještě zlomil zápěstí, vykloubil loket a znehybnil rameno bych to jednou rukou nedokázal .... opinely jsou z výroby zatuhlý a někdy je problém otevřít je normálně .... tipuju to na nějaká tuning

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

tak přít se nebudu ... mám dost vzorků na to abych věděl co píšu .... 

 

otevírání jednou rukou u opinelu může být způsobeno pouze dvěma faktory

 

1. nůž se často používá a topůrko se obrousí 

2. tuning - rozebrat a ubrat trochu materiálu a zase složit (eventuálně vypodložit něčím na čem to bude "lítat" - u polymerových opinelů jediná cesta) = nebude to pro šikovného tunera nic náročného viz moje vidlička z knife

 

* zkoušel jsem teď otevřít jednou rukou ten opinel u kterého jsem myslel, že to půjde a pak ten půlkilovej kde je relativně těžká čepel(No13) .... ani prd

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2qoy: Se na ty švestky nesmíš porád koukat jak vrah na zyklisty, pak ti dají pokoj...

sikh.jpg

 

2YPO: Jak píšeš - u těch videí se vesměs přiznávají že to dřevo buď mechanicky rozpáčili, nebo povařili v nějaké "impregnaci" :sweatdrop: 

 

U větších kousků by ale teoreticky mohla fungovat i "reverzní" metoda ala Wenger (u těžších OH Newrangerů se tím dal přetlačit i slipjoint), kdy se zvenku ukazováčkem chytne čepelka zhruba uprostřed hřbetu, prostředníčkem poblíž začátku, naproti tomu palcem (u opinelů to asi bude chtít trochu cviku) - a místo lehké čepelky se švihne těžší rukojetí, která pak efektně přistane v otevřené dlani a přichytíš ji malíčkem + prsteníčkem.

Video pro potěchu germánských cajtů k tomu natáčet nebudu, opinela doma momentálně ani nemám... :whistling:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Opinel je boží. Už mám taky pár kousků. Ale o tom, že dělají vidličku jsem nevěděl. Díky za sdílení,

vidličku bohužel nedělají, to mi vyrobil jeden člen z knife.cz neb se mi to líbilo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se za chybku, psal jsem to na telefonu a za chůze, je to samozřejmě slip joint vs. flipper.

 

 

 

To taky není úplně pravda, berou to namátkově, je jedno co máš za auto, spíš než o nože jim jde o drogy a to třeba kvůli RZ co není z nejbližšího kraje pokud se nejedná o nějakej hlavní transit. Mě ještě nevzali, ale dost mých kamarádů ano ... prolezou i peněženky, z kapes všechno ven, kastlíky, k rezervě a pokud se chováš divně tak budeš před obchoďákem ... urinovat ... xD.. do zkumavky nebo na služebnu (zdržování) ... (kamarádova 2 měsíce stará příhoda kdy měl zánět spojivek a měl tedy červený oči).

 

Mě by třeba zajímalo jak by řešili kovanou břitvu delší než 8,5cm .. nástroj, flipper nebo slip joint, jednou rukou ji otevřu taky.

 

A úplně nejvíc by mě zajímalo jak se přistupuje k pevným nožům, protože o tom jsem snad nic nenašel.

Kámošovi našli teleskop, ve dveřích, tak filcung a u svačiny zavírací kudla a platil tuším 600éček....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník qoyi

2qoy: Se na ty švestky nesmíš porád koukat jak vrah na zyklisty, pak ti dají pokoj...

 

Hele v DE jsem ještě neměl ani jednu kontrolu a to tam najedu asi 150km za den jen do práce a zpět. A nečumim jako vrah na zyklisty, jezdim totiž po dálnici a tam si cyklisti a chodci odstavnej pruh nepřisvojujou jako v ČR. Ale chápu že tu pár lidí cyklistů má pocit že nemam právo si myslet že ta dálnice patří jenom mě a mam je hezky objet aby mi náhodou nespadli před auto a neměl jsem z toho průser protože cykloprávo a logika cyklisty nemá se zákonem o provozu na pozemních komunikacích a fyzikou zdaleka nic společného.

 

 

Kámošovi našli teleskop, ve dveřích, tak filcung a u svačiny zavírací kudla a platil tuším 600éček....

 

Já taky vozil pepřák a Enduru s 8,9cm dlouhou čepelí, nějak mě to ani nenapadlo že to může bejt problém, pak jsem si o tom něco přečetl a muselo to pryč, v DE mi to nevadí tam mi přijde řidičská kultura naprosto v pořádku, horší je to v ČR. Už jsem viděl několikrát agresivní dementy pohybující se po silnici atakující auta (asi chlast), ale stejně bych v tu chvíli měl ten pepřák po ruce protože nikdy nevim čim mi rozmlátí okýnko. Jinak teleskop se dá nahradit tlakovou hadicí (d-f style). Bude sice chybět ten gangsta efekt při tom vyšvihnutí, ale pokud člověk nemá víc vrstev oblečení tak to víc bolí (jako malej jsem s tim jednou dostal omylem od bráchy a protože si to furt pamatuju tak to musela bejt velká bolest). Navíc teleskop se dá taky obměnit za klíč na kola, proti tomu asi taky nebudou nic mít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Škoda, takhle na piknik by bodla... 

to je pěkný obrázek :)

 

kdybys to "moc potřeboval", tak mu můžu zkusit napsat ... třeba by vyrobil ještě jeden

 

 

*teď koukám, že opinel roste na ceně den ze dne :D

Upraveno uživatelem YPO
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dík, YPO, taky objednáno. Nakonec jsem nevímproč vybral verzi s křidýlkem, asi se ve mně ozvali germánští předkové. Vzal jsem to i s tou koženou šprckou. Každopádně se na těch 37 gramů palisandru a martenzitický oceli těším.

 

post-30813-0-78794200-1511081533.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aniž bych tomu šel nějak naproti a znal cenu, zamiloval jsem se do Zero Tolerance Large Sinkevich Carbon Fiber.

Je to ale petarda 6.3k a to se mi za nůž dát nechce. Tolerovat bych si treba tři a půl, kdyby to stálo za to, tak 4k.

 

Je velký kvalitativní sešup třeba ten ZT0566? Nebo ta ZT350SW? Škoda toho karbonu, no...

 

Jsou někde v Praze tyhle adepti k vidění a porovnání?

Upraveno uživatelem RomanP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...