Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

 jsem si v autě před poštou připadal jako pošuk. Musel jsem ho několikrát otevřít a zavřít.

To je přesný, taky vždy vylezu z pošty, sednu do auta a jde se rozbalovat a prvně ošahat :) Máme kolem pošty jednosměrku, s oboustranným parkováním, ale nebývá tam moc místo. Vzpomínám, jak jsem zalezl do auta, sedím a za mnou kolona, protože borec čekal, že jen hodím balík do auta a odjedu. No a já seděl a zkoumal nějakou novinku, než mě vytroubil, co tedy bude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 0770CF a 566 obyč a oba jsou skvěle zpracované, i když každý z jiné kategorie :-) taky jsem jako pošuk rozbalil Spyderco už po cestě z pošty :D

 

Já ho zkounknul ještě před školou, kde jsem po poště vyzvedával kluka. To jsem si připadal už uplně jako magor, tak jsem ho zabalil do krabičky :-)

 

Já jsem tu 0770 taky zvažoval, ale jen tu CF, protože bez karbonu 770 nevypadá nic moc. Střenka je u něj zbytečně komplikovaná.

Pak jsem kvůli celkově jednoduššímu tvaru zvolil tu 566 a jsem z něj nadšenej. Do práce ho nosit bohužel nemůžu a tak si ho užívám alespoň pak. Jak si s ním večer hraju, už jsem se včera i lehce říznul :-o

 

Poraďte nějaký olej na údržbu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tribolog Ti odpoví že záleží na typu ložiska (kluzné, valivé, magnetické,...) a režimu mazání (hydrostatické, hydrodynamické, elastohydrodynamické, mezné...). Když už chceš z nějakého důvodu cpát vazelínu do ložisek v noži, obloukem se vyhni zázrakům co obsahují "mazivostní přísady" (grafit, keramika, teflon, silikon), kterými ty ložiska často spíš zalepíš než namažeš a těžko se to pak dostává ven...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych ložisko na noži vůbec nemazal. Nůž to zasviní a bude to jen lapat bordel.

Mně nejvíc vyhovuje nůž umýt a rozhýbat v horké mýdlové vodě. Ale s tvrdým mýdlem, ne tekutým. Nůž je čistý a tím mýdlem i dostatečně promazaný.

 

A když jde nůž i rozebrat, je to ideální.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to na tvém místě prostě vyzkoušel. Každému vyhovuje něco jiného a vlastní poznání je vždy nejlepší. A tady je to snadné a rychlé a v podstatě o nic nejde, nemá se co stát, ať použiješ cokoliv.

 

A je to i dobrá zábava.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mazání ložisek lze použít jakoukoliv vazelínu, nebo je nějaká konkrétní lepší než ostatní?

Pořád bezkonkurenční je konzervační Konkor. Pořád se vyrábí a prodává to, čím jsme šůrovali samopaly za mlada a osobní zbraně dnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On konkor i docela nevoní (aspoň mně), já bych si ho na nůž nedal.

Vyzkoušej všechno co máš doma (indulonu, máslo, jogurt, majonézu... :D) a vypracuj tabulku.

U každého použitého mazadla posuď chod nože, stupeň patlavosti nože a vypratelnosti kalhot :D

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemazat, naopak rozober a vycisti nejakym odmastovadlom,... lieh, alebo isopropyl... pokial su tam aspon trochu rozumne vymyslene loziska, tak by to malo chodit aj uplne bez mazania. Akekolvek mazanie bude naopak zadrziavat bordel z vrecka spinit gate atd. Nehovoriac o tom ze konkor, WD40, ani rozne vazeliny nie su moc dobre na jedenie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...